Mediaplanet hoi: Sveitsin lippu?

Helsingin Sanomien ilmoitusliitteenä 11.2. oli Mediaplanetin turvallisuuteen liittyvä mainosjulkaisu, jonka etusivulla oli iso valkoinen risti punaisella pohjalla. Miten Sveitsin lippu liittyy ensiapuun, liikenneturvallisuuteen ja tapaturmien ehkäisyyn?
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

rokote.fi mainosti (taitaa mainostaa edelleen) rokotteen ottamista, kun aikoo matkustaa riskialueille. Niilläkin oli koristeena tuo Sveitsin lippu, siis punainen pohja ja valkoinen risti.

Ai niin, Punaisen Ristin tunnustahan ei saa käyttää niin vaihdetaan kätevästi värit päittäin! Oi aivoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


CroixSuisse kirjoitti:

Helsingin Sanomien ilmoitusliitteenä 11.2. oli Mediaplanetin turvallisuuteen liittyvä mainosjulkaisu, jonka etusivulla oli iso valkoinen risti punaisella pohjalla. Miten Sveitsin lippu liittyy ensiapuun, liikenneturvallisuuteen ja tapaturmien ehkäisyyn?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu