Pari Faktaa Ateismista

Ateismi

Ateismi ei tarvitse apurahoja
Ateismi on siellä missä kaksi tai useampi kerääntyy keskustelemaan asioista faktoina.
Ateismille ei tarvitse rakentaa seiniä, joiden pystyttämiseen tarvittaisiin verorahoja.
Ateismi ei perustu kenenkään sanelemiin lakeihin.
Ateisti ei palvo idoleja (ei ole ristiä kaulassa), eikä tarvitse talismaaneja.
Ateistin ei tarvitse olla tekopyhä ja vilpillinen, nauttiakseen kunnioitusta toisten ateistien silmissä.
Ateistilla ei ole tarvetta pelotella ketään, ei lapsia eikä vanhuksia, eikä lähetä ketään hiilihanko hepun tuliseen pätsiin.
Ateisti voi elää nykyaikaa ja hänen ei tarvitse hylätä tieteen saavutuksia, niinkuin jotkut,joilla on lakikirja jossa sanotaan tieteen olevan perverssiä.

4

205

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ateisti

      Olet niin oikeassa.

    • grfmjhgf

      Risti kaulassa on tappaja, tapattaja rikollisuuden tunnus.
      Ristillä rikolliset tappoivat Jeesuksen.
      Risti on myös miekan tunnus ja sillä tapettiin suomalaisiakin jotka eivät ottaneet kastetta ja uskoneet.
      Joten risti on saatanallisuuden pahuuden tunnus usein jopa Jumalan Valtakunnan kaltaisen lapsen kaulaan perisyntisten toimesta asetettu.
      Ja kun tiedämme kristittyjen ja natsien yhteistyön niin tiedämme muutakin jos uskallamme olla rehellisiä itsellemme ja toisillemme.
      Kahden vuoden kuluttua tulee 100 vuotta siitä kun kirkko oli tapattamassa omia, tosi uskovaisiakin suomessa. Se on sitä veren himoisten "kultavasikka" kulttuuria saatanallisuudella maustettuna.

    • jhgfd

      Itse pääpirukaan tuskin voi pahemmin ateistisuuttaan osoittaa kuin rikollinen kristinusko!
      Lainattua tekstiä:
      "Lars Leevi Lestadio oli ruotsalaisen luterilaisen kirkon lähettämä saarnamies joka pakkokäänsi "pakanalliset suomalaiset sivistykseen ja kristinuskoon". Sen opin tulos ja summa näkyy tänään kun satoja, mahdollisesti tuhansia lapsia on raiskattu henkisesti ja/tai ruumiillisesti. Lasten raiskaaminen ruumiillisesti ja/tai henkisesti ei ole koskaan ollut eikä ole suomalaista kansanperinnettä. Moni on tehnyt ruumiillisen ja/tai psyykkisen väkivallan jälkeen itsemurhan, eli, kyseessä ei ole itsemurha vaan psyykkisen trauman joka johti itsemurhaan on aiheuttanut uhrin pahoinpitelijä. Puhumme siis lapsi/ihmisvihasta ja joukkomurhasta. " (IL)'

      Siis jokainen rikos joka uskon takia, toimesta jne on aiheutunut on saatanaa palvelevien ateistien aikaan saamaa ihmiskunnassa. Uskontunnustuksen kaltaisuus on perisynti sairautta ihmisyyttä vastaan.

      http://yle.fi/uutiset/insestin_uhri_marja_taisteli_itselleen_avun/6158811
      http://freepathways.wordpress.com/maijan-tarina/
      http://www.iltalehti.fi/uutiset/2012042615499590_uu.shtml
      YLLÄ LIITTYVÄÄN LAINATTUA TEKSTIÄ:
      "Kyseessä on vl-poliisi Juhani Tokola Kokkolasta.
      ***(KP)
      Kokkolan kihlakunnan poliisilaitoksen järjestysosaston päällikön virkaan on 1.2. 2002 lukien nimitetty komisario Jaakko Juhani Tokola, 56. Hän on vuodesta 1997 lähtien tähän asti työskennellyt Kaustisen kihlakunnan komisariona. Sitä ennen hän työskenteli pitkään Kokkolan poliisilaitoksen komisariona.*** "

      http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194940912797/artikkeli/juuri nyt tampereen hiippakunnassa uusi raskas rikosepaily.html

      http://www.aamulehti.fi/Kotimaa/1194938304461/artikkeli/seurakuntavaaliehdokasta epaillaan vakavasta rikoksesta tampereen hiippakunnassa.html

      Rikkomalla yhtäkään Suomen Perustuslain 1§ > 10§ ei ole LAILLISESTI oikeudettu toimimaan uskovapauden 11§ tuella vaan on laiton ja usein selvää rikollisuutta.
      http://www.finlex.fi/fi/laki/ajantasa/1999/19990731
      Finlex / Oikeusministeriö ja Edita Publishing

    • osimos

      Myyttisempää olentoa kuin "ateisti" ei ole olemassakaan.
      On toki olemassa yksilöitä joiden näkemys eri uskonnoista on dawkinsilaisen propagandan pelkimästämä, mutta sellaisen jankuttaminen ei tee kenestäkää ateistia.

      Oletteko lukenet Nietzshenne tai Sartrenne? Oletteko havainneet, kuinka mielekästä ja filosofisessa mielessä kestävää heidän todella ateistinen ajattelunsa on? Jos olette, oletteko edelleen sitä mieltä, että tällainen maailmanjärjestys kannattaa ojentaa murrosiän tyrskyissä kamppailevien teinien tukipilariksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    2. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    3. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    4. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    5. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    6. Jotenkin se harmittaa

      Etten voinut antaa itselleni mahdollisuutta tutustua. Tulit vain liian lähelle ja syvälle kemia oli alusta alkaen liian
      Ikävä
      46
      700
    7. Olen yrittänyt tavoittaa sinut kolmesti

      Elämän aikana. Kahdesti hakenut numeroa ja lähettänyt jollekkin nimisellesi viestin. Kerran aivan summassa keksimääni os
      Ikävä
      2
      652
    8. Haluan kysyä vain yhden asian

      Miksi et koskaan halunnut kohdata minua kasvotusten silloin, kun molemmilla oli tunteita? Kaiken muun olen jo hyväksymäs
      Ikävä
      39
      579
    9. Mies aion pilata elämäsi

      Ole hyvä vaan, olet ansainnut sen.
      Ikävä
      73
      562
    10. Kauneus on katsojan silmissä

      Mitä kaunista sun silmät näkevät?
      Ikävä
      22
      512
    Aihe