Valtioroolipeli 2015

Valtioroolipelifani

Oletko kiinnostunut roolipeleistä? Oletko kiinnostunut oman kansakunnan/valtion/järjestön johtamisesta? Liity valtioroolipeliin!

Valtioroolipelissä voit luoda oman valtion. Lähes minkälaisen tahansa kunhan realismia hieman kunnioitetaan. Maasi voi olla kommunistidiktatuuri, rauhallinen demokratia tai vaikka uusi natsisaksa. Kun olet luonut valtiosi voit aloittaa pelaamisen. Voit kirjoitella maasi tapahtumista, sanomalehteä, urheilukisoista jne. Lisäksi sinulla on naapurimaita joita pelaa ihan oikeat pelaajat. Naapurimaittesi kanssa voit järjestää kisoja, neuvotteluja, kaupankäyntiä jne. Lisäksi pelissä on mahdollisuus sotia toisia maita vastaan ja kaikilla mailla on oma armeija. Sotiminen ei ole kuitenkaan pelin pää juju.

Pelissä on tällä hetkellä n,15 aktiivista pelaajaa ja kunnon pelissähän pitää olla admineja valvomassa sääntöjen noudattamista ja sitä että kaikilla on kivaa. Lisäksi foorumilla ei ainoastaan pelata. Siellä myös keskustellaan ja jutellaan ajankohtaisista tapahtumista. Liity mukaan.

Osoite --> http://s1.zetaboards.com/Valtioroolipeli/index/

1

120

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kakkako

      Autistista paskaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jos yhdistät nimikirjaimet

      Jos yhdistät sinun ja kaivattusi ensimmäisten nimien alkukirjaimet mitkä nimikirjaimet tulee? Sinun ensin ja sitten häne
      Ikävä
      106
      6852
    2. Oletko katkera kun

      Et saanut kaivattuasi
      Ikävä
      95
      4351
    3. Mies vinkkinä sulle

      Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista
      Ikävä
      47
      3648
    4. Kyllä se taitaa olla nyt näin

      Minusta tuntuu et joku lyö nyt kapuloita rattaisiin että meidän välit menisi lopullisesti. Sinä halusit että tämä menee
      Ikävä
      48
      3482
    5. Paljon niitä puheita

      susta liikkuu. 🤮
      Tunteet
      50
      3389
    6. Mitä haluat sanoa tällä hetkellä

      Hänelle 🫶 ⬇️
      Ikävä
      183
      3360
    7. Odotan että sanot

      Sitten siinä että haluaisit vielä jutella kahdestaan kanssani ja sitten kerrot hellästi että sinulla on ollut vaikea san
      Ikävä
      24
      2889
    8. Nainen vinkkinä sulle!

      Jos laitat selvän tunnisteen niin kutsun sinut n*ssittavaksi.
      Tunteet
      67
      2574
    9. Vietetään yö yhdessä

      Rakastellaan koko yö
      Ikävä
      42
      2414
    10. Hei seksikäs

      Upottava katse sinulla ja tiedät sen.
      Ikävä
      13
      1804
    Aihe