Since Jouko/Kosti--nyt tulee Jani.
Keski- ja Etelä-Pmaa fanittaa..
uppeeta jani
14
165
Vastaukset
- firjwjdf
En periaatteessakaan fanita koulukiusaajaa!
- yormaa
No-traumoja sulla jotka voi terapia parantaa-jos uskallat- mutta upea soundi on miehellä.
- tojpsojgr
Ei minulla traumoja ole, en vaan hyväksy ihmisiä jotka ovat niin raukkamaisia että kiusaavat heikompiaan. Kas kummaa kun Jani ei ole koulukiusaajan tekosista hiiskunut koskaan, kertois vaan avoimesti kun kerran julkisuuteen änkeää. Jani teki muutaman kaverinsa kanssa kiusatun elämästä helvettiä josta kiusattu ei välttämättä koskaan täysin toivu. Olen sen verran oikeudenmukainen että jos Jani tulee kunnolla tunnetuksi niin tulee myös hänen tekonsakin, siitä pidän huolen. Saa sitten julkisuudessa selitellä tekosiaan.
- hgdö
Kova tuntuu olevan kateus kun Vetelistä joku harvoin menestyy paremmin. Kaikkihan nuorempana on tehny asioita joista ei varmaankaan ole ylpee, mutta turha niillä on enää vuosien jälkeen alkaa toisen mainetta lokaamaan, jos asiaa on niin puhu ihmeessä hälle suoraan äläkä valita netissä yms. Ja Janilla todella upea ääni, ja on erittäin hyvä tyyppi.
- dfjghirjrjerb
En ole kateellinen vaan kostonhaluinen. Jani pilasi kavereineen tyttäreni elämän, minä pilaan Janin. Niin yksinkertaista se on. Karma hoitaa. Odotahan kun asia menee juorulehtien korviin ja sehän menee, siitä minä pidän huolen.
Mulle on aivan sama millanen ääni sillä mulkerolla on eikä todellakaan ole hyvä tyyppi minun slmissäni. Poljetaan lokaan koko tyyppi.
- huomaajo
Sä oot sairas.
- fflfrortgf
Mitenkäs itse reagoisit jos 3 jätkää kiusaisi tyttäresi melkein hengiltä? Tyytyisitkö toteamaan vaan että no, sellasta sattuu. Itse olet sairas jos niin ajattelet.
Tuntuuko ilkeältä kun salaisuus vuotaa julki? - backintheussr
En ole koskaan ymmärtänyt sitä, kuinka kiusatun pitäisi kohdata kiusaajansa ja unohtaa kaikki. Se ei vain ole oikein. Perjantaina oikeus tapahtuu ja putous finaalissa tulee olemaan kova pala.
- errreeliselle
Huomaa ettet ole päässyt ylitse tuota 20 v:n asiaa joten sulla on suuri ongelma itselläsi päällä kokoajan. Oliskohan hoito paikallaan???
- kiiso
Tuollaisesta asiasta ei vain todellakaan pääse yli. Ymmärrän sen hyvin. Harmi,jos mies on ollut pilaamassa tyttäresi elämän. Tästä täytyisi kuulla myös kiusaajaksi syytetyn kanta ja jos näin on,että helvetiksi on jonkun elämän vuosiksi tehnyt,tippui tässä pois yksi äänestäjä. Mielestäni ihminen,joka kykenee tekemään toisen elämästä helvettiä tahallisesti kiusaamalla,systemaattisesti ja kauan ei voi muuttua vaan on ollut luonnevikainen jo syntyessään.
- looser
Oikeus tapahtui
- Erkki38
Eikös nämä kiusaaja narsistit ole just parhaita esiintyjiä. Itse en kyllä arvosta lauluääntä jos teot on olleet sellaisia mitä kuvataan.
- dotgjbv
Olen tyytyväinen ettei kiusaaja voittanut. Ei toinen sijakaan huono ole mutta tärkeintä ettei ykköseksi yltänyt.
- kiuusesteri
No kyllä mä olen törkiän iloinen ettei sulle provoaja ole mahiksia tinttailla Janin kustannuksella.
Jopa ihan hävettää puolestasi kun textaat älyttömiä juttujasi täällä joita saa HÄVETÄ.
Kypsy **kiusaamisesi** kanssa koko loppuelämäsi - olet häviäjä ja itsesi nolaaja kaikkien mielestä.
Uppeeta Jani.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Israel aloitti 3. maailmansodan
https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011297979.html Israel se sitten aloitti näköjään kolmannen maailmansodan.3962092Kaksi vuotta
Sitten mä ihastuin suhun päätä pahkaa, kun meillä klikkasi heti ekasta päivästä lähtien. Et varmasti tunne samoin ja tek121939Nainen, meidän talossa on säännöt
1. Mies on aina oikeassa. 2. Ei vastaväitteitä. 3. Mäkättäminen kielletty. 4. Suhde on tärkein. 5. Ei salaisuuksia. 6. E2501405Miksi me ei mies voida edes viestitellä irl?
En odota enkä vaadi mitään, voitaisiin vain olla yhteyksissä jollain tapaa ihan oikeasti.821049Oliko Farmi-finaalitehtävät mielestäsi tasaveroisia Lloydin ja Johannan välillä?
Onnea Farmi-voitosta, Lloyd. Et tainnut olla ihan kaikkien suosikki, mutta puskit voittoon! Oliko finaalitehtävät miel56965Raamatun kiroukset ja uhkaukset osoittavat sen ihmisperäisyyden
"Se sanotaan galatalaiskirjeessä, että jos joku levittää väärää evankeliumia: "...jos joku julistaa teille evankeliumia402938Rakennetaanko yhdessä?
Haluaisin rakentaa sun kanssa yhteistä tulevaisuutta❤️ Onko meistä siihen? Huomaan että sulta puuttuu se joku tärkeä elä39818- 56779
- 75750
Hyvää yötä mies
Nuku hyvin. Viikonloppuna on tulossa hellettä, se on mukavaa. Juhannuskin kohta. Mun tekis mieli huolehtia susta. Semmo70734