teneriffan matkailusivusto(ja)??

teneriffalle

netissä on kanaria24.com sivusto, josta saa kanarian matkaaja vinkkejä. Mutta....ainoastaan gran kanarialle matkaava. Onko teneriffasta vastaavaa sivustoa olemassa, kun googletus ei oikein tuota haluttua tulosta.

13

506

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KanariaTeneriffa

      Niinkuuin hyvin tiedät, Teneriffa on osa Kanarian saaria. Ja ketjuja löytyy myös Teneriffaa koskevia.

    • 1815

      http://keskustelu.ellit.fi/forums/kanariansaaret.128/
      Tuolta löydät puuduttavan pitkän ketjun jonkun vanhan akan syömisistä ja juomisista, säätiloista, kävelyistä, syömisistä, juomisista, säätiloista etc.puerto de la cruzista. Se on tolkuttanut tuota yhtä tuubaa vuosikaudet, ei sille juurikaan kukaan vastaa, mutta joka päivä syödään ja aurinko paistaa.

      Kirjoittamisen vimma on kova vaikka ei ole mitään asiaa, eläkehörhöläinen, ja tänään kotona uuniruokaa, illalla kävelemään, villatakkia tarvitaan, tuttuja tavattiin charcolla, viikkoturistit meni, ohoh, niitä tulikin lisää, mutta huomenna syödään...................

      • RLla

        Täyellinen kuvaus, johon ei ole mittää lisättävää.


      • sarenk

        Happamia sanoi kettu eli kateus voittaa kiimankin.


      • Ainaluen

        Sotavento kirjoittaa hyvin, onhan hänen entinen työnantajansa HS. Eikä kyseessä ole mikään hörhöläinen - ikääkin alle 60.

        Sieltä Ellien "höpinöistä" saa hyvää tietoa kuten Riitta matkustaa- blogista ja jos googlaat Aquilan blogi Teneriffa, saat jokapäiväistä kuvausta kuvien kera Puerto de la Gruzista.


      • Ainaluen

        Ei ole pakko lukea Sotavennon kirjoituksia. Minä taas luen aina. Minusta hän jos kuka kirjoittaa rehellisesti; mitään paratiisia hän ei Puertosta maalaa.

        Moni on säästänyt nk. omaa eläkettä, itse otin sen 54-vuotiaana, koska mies vähän vanhempana jäi tuolloin työeläkkeelle. Työeläke alkoi vuosi sitten 63-vuotiaana. Saattaapi Sotavennollakin olla samanlainen historia tai sitten joku toinen. Järjestelykysymyksiä!

        PS. HS=Helsingin Sanomat


    • mirrimarri

      Jos haluat hyvää tietoa Tenerifeltä. lue sivustoa http://www.retket.info/ Siellä on paljon kaikkea tietoa, pääasiassa Puerto de la Cruzista, mutta myös retkistä valtavan hyvää infoa, ja niitä retkiähän voi tehdä jokapuolelta saarta.

    • Jostain syystä valtaosa Teneriffan tuntijoista pakenivat täältä,olisiko deodorantissa vika,en tiedä mutta köyhtynyttä on.

      • adiosS24

        Facebookin Kanarian ystävät, ja Tenerifen suomalaiset näyttävät keränneen mukavat jäsenmäärät. Facebookissa esiinnytään omalla nimellä, kirjoitukset ovat asiallisia toisin kuin täällä. Myös Gran Canarian ja Inglesin porukoita on siirtynyt paljon sinne, kannattaa tutustua.


      • Pakenenko

        Aina voi sitten arvailla millä nimimerkillä,jos millään kukin on siirtynyt Suomesta pois.


      • mikäsuariivaa

        No oletpa Vilperi56 nyt kuitenkin jaksanut sen edellisenkin lukea. Miksi et muuten kommentoi siellä Plazalla? Olisko joku mahdollisesti pistänyt pikku bannin vai pettikö pokka sen jälkeen kun toinen kiusattavista siirtyi rajan taakse. Sen jälkeenhän sua ei ole siellä nähty.
        Ainiin, asutko muuten nyt Inglesissä siinä "fancyloorassa kerrostaloasunnossa" vai talollanne? Ja mitä Hultalle kuuluu, kertoisit nyt jotain kinkyä. Entäs se tuhma paikka minne aina menit kun ensin juotit Hultalle vähän virvokkeita? Onko rullatuoli kunnossa? Entäs matkailuauto, vene ja grillauskalusto? Ootko käynyt Fugessa, entä Lapassa, miten kelit niissä kun et Inglesistäkään kerro? Syöttekö vielä heinää ja katotte pårnoa pöydän laidalla istuen, silleen liki?


      • Ei-V56
        mikäsuariivaa kirjoitti:

        No oletpa Vilperi56 nyt kuitenkin jaksanut sen edellisenkin lukea. Miksi et muuten kommentoi siellä Plazalla? Olisko joku mahdollisesti pistänyt pikku bannin vai pettikö pokka sen jälkeen kun toinen kiusattavista siirtyi rajan taakse. Sen jälkeenhän sua ei ole siellä nähty.
        Ainiin, asutko muuten nyt Inglesissä siinä "fancyloorassa kerrostaloasunnossa" vai talollanne? Ja mitä Hultalle kuuluu, kertoisit nyt jotain kinkyä. Entäs se tuhma paikka minne aina menit kun ensin juotit Hultalle vähän virvokkeita? Onko rullatuoli kunnossa? Entäs matkailuauto, vene ja grillauskalusto? Ootko käynyt Fugessa, entä Lapassa, miten kelit niissä kun et Inglesistäkään kerro? Syöttekö vielä heinää ja katotte pårnoa pöydän laidalla istuen, silleen liki?

        Niin, bannin pyytäminen ylläpidolta kertoo pyytäjän kyvyttömyydestä käydä keskustelua, joka äityy ajoittain voimakkaaksikin. Mutta perustelut, kuten henkilökohtaisuuksin meneminen, ovat onttoja niin kauan kun keskusteluja käydään nimimerkkien suojissa. Olkoon nimimerkki rekisteröity tai ei.


    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut

      Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/
      Ikävä
      191
      1294
    2. Miettimisen aihetta.

      Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.
      Ikävä
      122
      1128
    3. Mitkä on 3 viimeistä sanaa

      sun ja kaivattusi viesteilyssä? Ensin sun, sitten kaivatun?
      Ikävä
      48
      854
    4. Kai sä näät

      Ku sua katson et olen aika rakastunut. Rakkaus ei vain ole aina niin yksinkertaista
      Ikävä
      70
      850
    5. Just nyt mä

      En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman
      Ikävä
      53
      780
    6. Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle

      Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva
      Ikävä
      50
      725
    7. Kuinka hyvin tunnet mut?

      Kerro musta mies jotain.
      Ikävä
      33
      692
    8. Piristä mua ystävä

      Hyvä💫...
      Ikävä
      60
      679
    9. Hakeudu hoitoon.

      En oo kiinnostunut susta.
      Ikävä
      50
      665
    10. Nainen, mitä ajattelet minusta?

      Mitä tuntemuksia saan aikaan sinussa? :/
      Ikävä
      52
      657
    Aihe