Suomessa on Ufo Baby hautamo

Pohjosta leveyttä hallinnoi Nordic Ufo. Kaunis, ihmistyyppinen ufo. Skandinavia on sen aluetta. Nordic vetäytyy ja oleskelee Norjan vuorilla turvassa. Suomessa taas sijaitsee pienten vauvojen hautomo, eli Suomi on aluetta jossa kasvaa uusia yksilöitä. Ne ovat vaaleansinisiä, toukkamaisia, maassa, lumessa kasvavia pieniä avuttomia beibeja. Venäjän puolella elää IT:mäinen pienikokoinen, pitkäkaulainen, lyhytjalkainen ja käteinen tummanruskea ufo. Sellainen ufo vaikuttaa sydän chakraan ja hallinnoi rakkautta. Nordic ufo hallinnoi seksuaalienergiaa, niin väitetään. Suomen sinisit beibiet ovat ruskeiden IT ufojen jälkikasvua. Ruskeat ufot ovat tosi hyviä vanhempia ja lasten kasvatus on keskeinen asia heille. Venäjällä asuu mm. Siberian ja Pohjoisen seudulla myös toisenlaisia ufoja: hoikkia, pitkiä, pienet kädet, isot päät, pienet lantiot, pää muistuttaa delfiinin päätä, iso otsalohko, joka on kääntyy suun kohdalla sisäänpäin, mutta enemmän kuin delfiineillä. He ovat nopeaita liikkumaan ja ovat sotilallisesti järjestäytyneitä. Heille seksuaalienergia on vierasta ja heidän lisääntyminen on erilaista. Toinen samasta kategoriasta on myös hoikka, pitkä, mutta pää on erilainen. Sen pään silmät ovat pään sivuilla ja työntyvät pään ulkopuolelle. Ensimmäinen hoikka on ajattelija ja silmäpäinen on katsoja. Ne ovat kavereita ja täydentävät toisiaan.


Ihmisen mieli rakentuu kerroksista. Ihminen tulee hulluksi, jos ei pysty selittämään ja järjestämään itselleen syy-yhteyksiä ja oppimaan mikä on totuus. Erilaiset kerrokset eivät kumoa toisiaan. Esimerkiksi yksi sana: Äiti voi tarkoittaa eri kerroksissa aivan erilaisia asioita. Kyse on siitä, että mikä on meidän päämäärä. Jokainen tietää parhaiten mikä on sen päämäärä ja tavoittelee sitä. Ufoja on olemassa, mutta jokaisen pitää oppia tuntemaan niiden maailmaa. Kun ihminen oppii, hän saa rauhaa. Se on tie kuljettavaksi. Pelkääminen on normaalia, mutta terve järki erittäin hyvää. Jokainen tuntee omat rajansa. Niitä kanssa pitää tutkia ja opiskella.

Jokaisella asialla maailmassa on jokin merkitys. Ajattelijan pitää osata ajatella, mutta ajattelijan pitää osata vieläkin enemmän olla ajattelematta yhtään mitään. Se on erittäin tärkeätä - antaa olla. Siihen auttaa syöminen, runsas liikuntaa (triathlon), vesihoidot: uimahalli, avantouinti, sauna; matkustaminen, jooga eli verryttely, kehoa pitää säännölllisesti huoltaa - verryttellä, ihoon laittaa öljyä. Aschwagandha ja Brahmi ovat luonnon yrttejä, joilla saa tukea vaativaan ajatteluun. Ne vahvistavat. Elämä on kokonaisuus ja on hyvä olla realisti.

Uskonnot tuovat sielulle rauhaa. Uskonto kuuluu erottamattomasti elämään kuten tiede kanssa.

Kun saat itseäsi kiinni liiallisesta ajattelusta ja kun kärsit siitä, tulee silmäpusseja etkä saa unta, niin mene ulso, älä opiskelee mitään, tee fyysistä työtä ja liikkuu erittäin paljon. Opi siis olla ajattelematta yhtään mitään, vaan löytämään oman itsesi.

Nuorilla on ongelmana lapsettomuus. Nuorten ongelmat johtuvat paljon siitä. Moni valitettavasti käy pitkän taipaleen, ennen kuin ymmärtää perheen arvon. Lasten saanti pelastaa monta miestä ja naista. Se kasvattaa.
52292
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 52

Vanhimmat

Maailmaa on paljon suurempi ja rikkaampi sisällöltään kuin voimme ajatella. Kaikki aivosi kapasiteetti on totta - se, mitä voit ja mitä pystyt ajatella - kaikki on totta. Mutta sinun tehtävä on jäsentää kaikki omalle paikalleen. Siksi sinun pitää hvyäksyä kaikki, mitä tapahtuu sinussa, maapallolla ja avaruudessa. Se on ihmisen tie kuljettavaksi.

Sinä et ole huono ihminen, eikä kukaan ole. Ihmisen viha on tietämättömyyttä. Älä häpeilee olla oma itsesi ja heittämään oikeita haasteita elämälle. Näin edistyt.

Kärsimys on erottamaton oleellinen osa elämää. Opiskele kärsimystä niin voitat pelkosi. Tämä antaa ponttaa ikuiselle etsinnälle.

Mielikuvitus on totta. Yksinkertainen sääntö - se mitä pystyy ilmaisemaan - sillä kaikella on oma paikkaansa maailmassa.

Ufoja on erilaisia kuin on ihmisiä. On hyvää kuunnella itseään, luottaa itseään ja sitä mikä tuntuu hyvältä.

Kannattaa oppia tietoa ja taitoa monikulttuurisuudesta, sillä sieltä voi saada aika poljon käytännön neuvoja. Lisäksi netti ja kirjastot ovat ihmiskunnan pelastus.

Ylitä itseäsi ja tuo Rakkautta kaikille!

Äänestä
  • Universumi, uskon, toivon ja tiedän, toimii Rakkaudella.

    Äänestä

Nimimerkki "Brahmi":n ajatukset ovat kuin virkistävä tuulahdus ufopalstan ummehtuneeseen ja riidanhaluiseen ilmapiiriin.
Haluaisin erikoisesti kiinnittää arv. lukijoiden huomiota Brahmin mainintaan: " Ufoja on olemassa, mutta jokaisen pitää oppia tuntemaan niiden maailmaa."
Meidän, jokaisen palstalaisen velvollisuus on oppia tuntemaan tämä maailma!
Erään merkittävän mahdollisuuden tähän avaa Rendleshamin legendaarisen "majakanvaloufon" kyljessä olleet hieroglyfit, jotka tukikohdassa palvelleen kersantin, Jim Pennistonin, onnistui taltioimaan muistikirjaansa.
Hieroglyfeistä löytyy internetissä runsaasti aineistoa;
Tutkimuksen voi aloittaa esim. tästä:

http://www.therendleshamforestincident.com/The_Binary_Codes.html

Luonnollisesti me kaikki tulemme jatkossa informoimaan palstastalaisia hieroglyfitutkimustemme tuloksista !
Menestystä tutkimuksiin ! : Rendlesham_tutkija

Äänestä
  • Aivan oikein !
    Ei myöskään sovi väheksyä peltokuviokooditutkimusta.
    Erityisesti tulisi tutkia niiden aiheutumismekanismeja:
    1) meteoriittipöly 2) radioakt. säteily 3) tuntemattomasta materiaalista valmistetut , tallauspaikalta löydetyt pienikokoiset saappaat.
    Tutkimustulokset pyydetään lähettämään numerojärjestyksessä !

    Äänestä

  • Mitään empiiristä tutkimuslajia ei tosiaan sovi ufotutkimuksessa väheksyä!
    Haluan tässä mielessä tuoda esille kanavointiviestinnällä saadut tiedot, jotka ovat omaa erikoisalaani.
    Muistettakoon , että kanavointiviestintä on ajasta ja välimatkasta riippumaton.
    Valovuosien takaa kanavointisanoma tavoittaa vastaanottajan reaaliajassa, ainoa edellytys on, että lähettäjän ja vastaanottajan värähtelytasot ovat oikeat!

    Äänestä

  • No johan tässä alkaa tajunta laajenemman !

    Äänestä

  • Gerhard_Ganava kirjoitti:

    Mitään empiiristä tutkimuslajia ei tosiaan sovi ufotutkimuksessa väheksyä!
    Haluan tässä mielessä tuoda esille kanavointiviestinnällä saadut tiedot, jotka ovat omaa erikoisalaani.
    Muistettakoon , että kanavointiviestintä on ajasta ja välimatkasta riippumaton.
    Valovuosien takaa kanavointisanoma tavoittaa vastaanottajan reaaliajassa, ainoa edellytys on, että lähettäjän ja vastaanottajan värähtelytasot ovat oikeat!

    Eikä tosiaan sovi väheksyä Gerhardin mainitsemaa kanavointia !
    Tässä CIAn, NASAn ja USAn hallitusten ufosalaliittojen, epämääräisten abduktioiden, valopallohuuhaan ja peltojentallauksen sekasotkussa se saattaa olla ainut oikea tie
    kosmisen totuuden lähteille !

    Äänestä

  • https://www.youtube.com/watch?v=KLxIpdLRf4g
    Alien Contact 2014 (amazing prof , MUST WATCH ) message UK

    ehkä saatoitte nähdä youtube videon, mutta se avaa tekniikan kuinka koodit ja peltokuviot voi lähestyä
    :-)

    Äänestä

  • brahmi kirjoitti:

    https://www.youtube.com/watch?v=KLxIpdLRf4g
    Alien Contact 2014 (amazing prof , MUST WATCH ) message UK

    ehkä saatoitte nähdä youtube videon, mutta se avaa tekniikan kuinka koodit ja peltokuviot voi lähestyä
    :-)

    vähän populistinen vain

    Äänestä

  • tieteilijat osaavat rakentaa järjestelmällisesti tikkaat kohti taivasta, mutta taiteilijat vaikka ovatkin "hörhöjä", jotka spekuloivat totuuksia, niin he tuovat tarvittavia palasia, ehkä auttavat yhdistämään palasia yhteen mielikuvituksillaan ja ehkäpä intuitiollaan.....yhdessä edetään.

    Vaikeaa on joskus edetä kaiken sopan keskellä, mutta kaikkea ei voi tietää eikä hallita.
    :-)

    ehkäpä tiede saa kohtapuolin lisäpotkua yhdistääkseen tiedettä ja ufoja systemaattiseksi tutkimukseksi, jolla on kaikkien ihmisten hyväksyntä

    Äänestä

ei hautamo vaan hautomo. pyydän anteeksi

Äänestä
  • Karjalan kaksi järveä Laatokka ja Ääninen. Seudulla esiintyy ainoa laatua musta kivi. Kivi on Shungit.
    http://www.shungite.com/

    se omaa healing ominaisuuksia ja voimakasta energiaa

    epäilen, että onko laatokka ja ääninen kenties meteoriitin putoamisen seurausta?

    Äänestä

Rendlesham on mitä kiehtovin dokumentti ja on mielenkiintoista seurata tutkimusta. Yritän tutkia sitä. Kiitos että jaoit.

Äänestä

Lapsemme ovat eri maata kuin vanhemmat. He kävivät 2000 luvun transformaation läpi ja syntyivät uuteen aikaan. Vanhemmilla keho omaa vielä vanhoja osasia. Kivulla nekin paranevat.

Usein ajatellaa, että vanhemmat tekevät lapsia, mutta usein lapset tekevät vanhempia. Lisäksi lapsilla voi olla kosmista tietoisuutta, muistia. Syntyessään, he vielä muistavat paljonkin, mutta sikäli, että kallon luut umpeutuvat, he unohtavat. Vanhempi ei saa huutaa, lyödä, tehdä väkivalta, koska siten lapsi "putoaa" aika pahasti maanpäälle. Paras transitio "syntymäaika" on rauhallinen ja luonnollinen. Silloin lapsesta tulee tasapainoinen. Lapsesta voi tulla erittäin älykäs ja rakastava ihminen, mutta ihmisenä olo on erittäin suhteissa ja suhteista olemista...ja vaatii paljon taitoa. Virheet ovat väistämättömät.

Lasten teko on avain tasapainoiseen elämään. Pitkäjänteisyys on hyvästä. Joskus on vain pakko olla tyhmä ja se kannattaa. Lapsi on aikuinen ja joskus aikuisempi kuin vanhempi, jos on vanha sielu, mutta lapsi ei pysty ilmaisemaan sanallisesti kaikkea, eikä tietoisuus mahdu vielä aivoihin, jotka kasvavat, mutta lapsen tietoisuus on aivan läsnä ja lapsi on aikusen kanssa tasa-arvoinen.

On jännää elää 2000 lukua, koska taikaa on ilmassa.

Äänestä

Kirjoituksesi oli niin hyvä että Jim Penniston trollipojat säikähtivät vatsat kuralle saakka ja ryntäsivät hautaamaan sitä hihat käärittyinä. Ahterin ehtivät pyyhkiä sitten joskus myöhemmin.

Äänestä
  • Mainitsin aemmin: Nimimerkki "Brahmi":n ajatukset ovat kuin virkistävä tuulahdus ufopalstan ummehtuneeseen ja riidanhaluiseen ilmapiiriin.
    Valitettavasti näiden tuulahdusten vastapainona on varsin usein nimimerkin "KiitosAjatuksistasi" kaltaisien epäkypsien henkilöiden riidanhaluisia vuodatuksia, kuten yllä.
    Mutta älkäämme antako niiden häiritä tutkimustyötämme kosmoksen totuuksien selvittämisessä !

    Äänestä

ala ees lukea. Täällä ja paperilla, kaååalejako ei ookkaan ihan sama... taikka kärsivällisyys. Huomaat, jos et uso tätä. En lue ees ekaa kapåpaletta.

Man. Nettikirjoituskappale on max. jotain kuus, kintaalla kybä rivii alas ekasta rivistä ja.. .vaikka oiskiin täyttä paskaa täys. Sen väliä.

Äänestä

Siinä olet oikeassa, että ihminen on hengellinen ja pyrkii hengellisyyteen, mutta siihen sitten totuutesi loppuukin. Etsi yhteyttä Isään Jumalaan Jeesuksen Kristuksen kautta.
En tiedä kovin paljon ufoista, mutta ufohan on yleinen, englannin kielestä johdettu nimitys kaikelle ilmassa liikkuvalle tunnistamattomalle kohteelle.
Jos tarkoitat noilla "avaruusvauvoilla" jotain, niin sanavalintasi olisi ehkä humanoidi. Sinulla taitaa olla ihan oma uskonto ja käsitys asioista. Ja taidat potea jonkinasteista psykoosia tai mielenterveysongelmia. Et ole pahaa tarkoittava ihminen.

Äänestä
  • "... Ja taidat potea jonkinasteista psykoosia tai mielenterveysongelmia...."

    Eräänlainen psykoosi on sekin, että jotakin jeesussatua pitää uskoa sokeasti niin, että kaikki kokonaisvaltainen, reaalinen ja kriittinen ajattelu katoaa, ja elämä muuttuu satukirjan lukujen ja jakeiden ulkoa paukuttamiseksi.

    Äänestä

  • Jos olet valmis luokittelemaan jonkun psykoottiseksi tai mielenterveysongelmaiseksi tämän maailmankuvan perusteella, on sinun oltava valmis hyväksymään myös se, että sinut luokitellaan psykoottiseksi tai mielenterveysongelmaiseksi oman maailmankuvasi perusteella.

    Äänestä

  • Kun uskovaiselle esittää kriittistä ja analyyttisia näkökohtia uskontosaduista, tämä muuttuu satujen lukuja ja jakeita toistavaksi robotiksi.

    Äänestä

  • JuudaDaanNaftalGaad kirjoitti:

    Kun uskovaiselle esittää kriittistä ja analyyttisia näkökohtia uskontosaduista, tämä muuttuu satujen lukuja ja jakeita toistavaksi robotiksi.

    Olen törmännyt tuollaisiin ongelmiin usein uskovaisten kanssa mutta en ufoihin uskovien kanssa.
    Useimmiten ne jotka ovat jotakin nähneet tai kokeneet eivät automaattisesti väitä mitään juuta eikä jaata vaan kertovat vain mitä näkivät. Samaten ufojen tutkijat ovat useimmiten analyyttisiä ja objektiivisia ja eivät automaattisesti väitä että kyseessä oli et sieltä ja sieltä.
    Sitten löytyy kaikista ryhmistä niitä jotka menevät pohdinnoissaan pidemmälle kuin minä ulkopuoliset sen kokee. Perustelemattomia väitteitä sellaisenaan on rehellisen henkilön mahdotonta uskoa. Jos ei kykene perustelemaan väitteitään hyvin ja mielellään todisteilla varustettuna niin on heikoilla jäillä keskusteluissa.

    Äänestä

  • Asiallinen kommentti nimimerkkiltä "Perusteellinen"
    Kysyisin: Mitä mieltä olet palstalla usein käsitellyistä, mahdollisista alieenien luomista viljapeltokuvioista?

    Äänestä

Vovittujekevät sentään tätä typeryyttä.

Äänestä
  • Muista kuitenkin todistetaakka ja litterointi että mitä kuka missä milloin ja miten ja miksi.

    Äänestä

  • hellisss kirjoitti:

    Muista kuitenkin todistetaakka ja litterointi että mitä kuka missä milloin ja miten ja miksi.

    Voi vitsi sentään. Unohdin tuon kokonaan. Rupeankin heti keräämään taakkaa ja ainakin translitterointia ja clitorointia . Mitä missä milloin -teoksen julkaisukin lienee jo lopetettu mutta divarista löytynee.

    Äänestä

Noin kuukauden sisällä, totesin, jos ei Pohjoismaita hallinnut, niin ainakin Suomesta vastanut Ufo Äiti, valkohiuksinen kuvakaunis Nordic Ufo, kunnia hänelle, on siirtynyt muualle.

Välähdyksinä näin sitä, että on tullut aika siirtyä muualle, ehkä Saksaan tai kauemmas, sillä Feminiininen Äitimme teki Universaalisen tehtävänsä ja vei suomalaisia maaliviivalle, jossa pysyimme sisäisesti puhtainen ihmisinä ja telepaattisesti harjoitteilleina.

Äänestä
  • Ihminen jakaa tietoisuutta intuitiivisesti. Emme tiedosta monia asioita. Pidämme monia asioita omina, vaikka tietoisuus, totuus ja äly ovat kaikkien omaisuutta. Tieto mitä ajattelemme ja ajatukset tulevat ihmisiltä, joihin olemme tavalla tai toisella yhteydessä. Kaikki mitä minä tai sinä teemme on sitä, että olemme fyysisesti olemassa ja sanomme ajoittain julki asioita.

    Joten jos minä kerron esim.: että lentävät lautaset pudottivat munaesineet pitkin rannikkoa kosmoksesta ja nämä esineet ovat energialla täytettyjä, niin että kun joku löytäjä löytää niitä, niin kyseinen ihminen saa munista energiaa, joka aktivoituu henkilön kautta maan päälle kun aika on oikea, ja itse muna, vaikka ei sisältäisi mitään erikoista, niin se itsessään voi kantaa energiaa, - niin tämä lause on myös toisten ihmisten vapaassa käytössä, eikä minulla ole yksityisomistusta kyseiseen totuuteen. Päinvastoin.

    2012 luvun jälkeinen ensimmäinen ajan jakso on ohi ja noilla kuukausilla, tuntuu, että siirryttiin uuteen pieneen ajanjaksoon. Asiaa voi hahmottaa chakrojen kautta, jos haluaa. Mutta samassa elämme edelleen ensimmäistä isoa jaksoa. (mutta joka on jaettu pienempiin jaksoihin). Toinen jakso tuntuu pehmeämmältä kuin eka. Pehmeyttä ovat esim. lapset ja naiset, koti, luonto.....

    Yksi järkeistämisen mahdollisuus on se, että keho, tunne ja järki - kukin jaetaan kolmeen osaan. Kehossa on kolme vaihetta, tunteessa on kolme vaihetta ja järjessä.

    Esim. Mitä on ajattelu?

    Ajattelija voi olla erittäin abstrakti, että vieressä oleva ihminen vääntyy kapulaksi, niin vahvat ovat ajattelun vibraatiot. Olen kerran kokenut vastaava yhden taiteilija tytön vieressä, joka oli pukeutunut violettiin asuun ja oli hiusleikattu kaljuksi. Sillä oli sellaiset ajattelija energiat, että minun piti poistua paikalta...se oli sen hetken juttu. Tämä on korkein "abstraktein" äly. Filosofi Heidegger kertoi, että ajattelu on työtä. Ja sitä se kirjaimellisesti on. Ajattelu vie erittäin paljon energiaa kehosta. Tätä energiaa pitää saada jostakin esim. ruoasta, sosiaalisesta kanssakäymisestä tai muualta...

    Toinen vaihe ajattelussa on "leuto" sellainen jossa ollaan suhteellisen rauhassa, eikä ajatukselle anneta irtaantua kauas pilviin, vaan pysytään asiassa "omalla painollaan, mutta samassa emme kadota johtolankaa. Eli etenemme tehokkaasti rationaalisesti "ohjeistetussa ohjelmassa".

    Ja alhaisin ajattelun muoto on kutakuinkin ajatuksen pasiivinen seuranta ratiotasolla. Ihminen ajattelee, mutta ei nuku. Eli nukkumisen taso, esim. intuitiivisuus on poissa ja mieli toimii alhaisella säästöliekillä, joka ei haluaa tietää enemmän kuin tietoa tulee vastaan.

    Kolmeoppeihin voi jaotella tunnekehoa ja fyysistä kehoa.

    Yhteensä on 9 tietoisuus tasoa. Uskon että fyysinen keho on yhtä oikeutettua ja olemassa olevaa kuin henkinen tietoisuus. Uskon että ihmisen henkisyys on suhteellista, koska jos vaikka asuisimme esim. Pluton planeetalla, niin olisiko yhdeksäs chakra korkein henkisyyden muoto vai onko asia verrattavissa metrovaunuun, jonka ohjauskoppi sijaitsee molemmissa päissä. Toisin sanoen, onko Universumilla yksilinjainen kehityssuunta vai eteneekö se samaan aikaan kaikissa suunnissa?

    On myös sanottu, että joskus meidän maailmaamme pääsee jokin raskaampi elävä olento, joka tulee raskaammilta elämän muodoilta, niin kyseinen olento voi tehdä paljon hallaa meidän kaltaisillemme asukkaille. Siksi, uskon, että Kosmoksen Orderissä on poliiseja, jotka valvovat rauhallista kehitystä, samalla tavalla kuin maalla on poliiseja, joiden tahtävä on maan rauhan säilyttäminen.

    Äänestä

  • BrahmiOnYrttilääke kirjoitti:

    Ihminen jakaa tietoisuutta intuitiivisesti. Emme tiedosta monia asioita. Pidämme monia asioita omina, vaikka tietoisuus, totuus ja äly ovat kaikkien omaisuutta. Tieto mitä ajattelemme ja ajatukset tulevat ihmisiltä, joihin olemme tavalla tai toisella yhteydessä. Kaikki mitä minä tai sinä teemme on sitä, että olemme fyysisesti olemassa ja sanomme ajoittain julki asioita.

    Joten jos minä kerron esim.: että lentävät lautaset pudottivat munaesineet pitkin rannikkoa kosmoksesta ja nämä esineet ovat energialla täytettyjä, niin että kun joku löytäjä löytää niitä, niin kyseinen ihminen saa munista energiaa, joka aktivoituu henkilön kautta maan päälle kun aika on oikea, ja itse muna, vaikka ei sisältäisi mitään erikoista, niin se itsessään voi kantaa energiaa, - niin tämä lause on myös toisten ihmisten vapaassa käytössä, eikä minulla ole yksityisomistusta kyseiseen totuuteen. Päinvastoin.

    2012 luvun jälkeinen ensimmäinen ajan jakso on ohi ja noilla kuukausilla, tuntuu, että siirryttiin uuteen pieneen ajanjaksoon. Asiaa voi hahmottaa chakrojen kautta, jos haluaa. Mutta samassa elämme edelleen ensimmäistä isoa jaksoa. (mutta joka on jaettu pienempiin jaksoihin). Toinen jakso tuntuu pehmeämmältä kuin eka. Pehmeyttä ovat esim. lapset ja naiset, koti, luonto.....

    Yksi järkeistämisen mahdollisuus on se, että keho, tunne ja järki - kukin jaetaan kolmeen osaan. Kehossa on kolme vaihetta, tunteessa on kolme vaihetta ja järjessä.

    Esim. Mitä on ajattelu?

    Ajattelija voi olla erittäin abstrakti, että vieressä oleva ihminen vääntyy kapulaksi, niin vahvat ovat ajattelun vibraatiot. Olen kerran kokenut vastaava yhden taiteilija tytön vieressä, joka oli pukeutunut violettiin asuun ja oli hiusleikattu kaljuksi. Sillä oli sellaiset ajattelija energiat, että minun piti poistua paikalta...se oli sen hetken juttu. Tämä on korkein "abstraktein" äly. Filosofi Heidegger kertoi, että ajattelu on työtä. Ja sitä se kirjaimellisesti on. Ajattelu vie erittäin paljon energiaa kehosta. Tätä energiaa pitää saada jostakin esim. ruoasta, sosiaalisesta kanssakäymisestä tai muualta...

    Toinen vaihe ajattelussa on "leuto" sellainen jossa ollaan suhteellisen rauhassa, eikä ajatukselle anneta irtaantua kauas pilviin, vaan pysytään asiassa "omalla painollaan, mutta samassa emme kadota johtolankaa. Eli etenemme tehokkaasti rationaalisesti "ohjeistetussa ohjelmassa".

    Ja alhaisin ajattelun muoto on kutakuinkin ajatuksen pasiivinen seuranta ratiotasolla. Ihminen ajattelee, mutta ei nuku. Eli nukkumisen taso, esim. intuitiivisuus on poissa ja mieli toimii alhaisella säästöliekillä, joka ei haluaa tietää enemmän kuin tietoa tulee vastaan.

    Kolmeoppeihin voi jaotella tunnekehoa ja fyysistä kehoa.

    Yhteensä on 9 tietoisuus tasoa. Uskon että fyysinen keho on yhtä oikeutettua ja olemassa olevaa kuin henkinen tietoisuus. Uskon että ihmisen henkisyys on suhteellista, koska jos vaikka asuisimme esim. Pluton planeetalla, niin olisiko yhdeksäs chakra korkein henkisyyden muoto vai onko asia verrattavissa metrovaunuun, jonka ohjauskoppi sijaitsee molemmissa päissä. Toisin sanoen, onko Universumilla yksilinjainen kehityssuunta vai eteneekö se samaan aikaan kaikissa suunnissa?

    On myös sanottu, että joskus meidän maailmaamme pääsee jokin raskaampi elävä olento, joka tulee raskaammilta elämän muodoilta, niin kyseinen olento voi tehdä paljon hallaa meidän kaltaisillemme asukkaille. Siksi, uskon, että Kosmoksen Orderissä on poliiseja, jotka valvovat rauhallista kehitystä, samalla tavalla kuin maalla on poliiseja, joiden tahtävä on maan rauhan säilyttäminen.

    En tiedä kuuluuko tämä tähän topiikkiin mutta minun tietoisuuteeni tuli uusi piirre tässä taannon. Voi olla kyse sairaudestakin tms kemiallisesta häiriöstä mutta pystyn siirtämään itseni toiseen tilaan mielessäni toisinaan. Se on pelottavaa enkä ole uskaltanut astua "portista" sisään. Katsellut vaan ja ihmetellyt.
    Siinä tilassa aivan kaikki on hehkuvaa sähkön sinistä eri sävyin ja se maailma on jotenkin todellisempi kuin tämä, siellä keho ei paina mitään, olen täynnä virtaa ja järki leikkaa kuin partaveitsi. Se on ikäänkuin jokin outo rajakokemus. En kärsi stressistä enkä paniikkihäiriöistä enkä käytä lääkkeitä enkä huumeita, olen perusterve.
    Se tila on vaan niin outo että olisi kiva tietää jos jollakin ollut vastaavaa.

    Äänestä

  • Nordic Ufo tykkää lumesta, kristalleista, kylmästä ja rauhasta. Se valitsee vuoristoseutuja ja vaihtaa elinpaikkoja. Erilaiset Ufo rodut toimivat yhteistyössä. Niin on tarkoitus, niin että jokaisella on omat vastuualueensa. Nordic Ufo vaihtaa "hoito" aluetta väliajoin, muuten niiden vaikutus kääntyy heitä itseään vastaan, koska ihmisistä tulee liian tietoisia siitä, mitä tapahtuu ja vaikutus voi vaihtua päinvastaiseksi. Siksi pitää muuttua.

    Nyt on yksi vaihe takanapäin ja Suomi on vapautunut Nordicin vaikutukselta. Samaan aikaan asian voi hahmottaa poliittisena muutoksena, että Ukrainan sota olisi laantumassa, (vaikka en väitä suoraan, että sota on Nordicin syytä, vaan sitäkin suurempi juttu), asia voi hahmottaa monena maan sisäisinä muutoksina.

    Uskon, että toisena vaiheena, johtoon saattaa tulla erilainen Ufo, jatkaja...on tullut jo. Asia on mielenkiintoinen ja jää nähtäväksi. Uudet energiat aktivoituvat, elämä muuttuu. Oli jännää olla tyhjön päällä, eli jossakin vaiheessa oli tyhjö ja oli jännää se, miltä se tuntuu...ennen kuin uusi Ufo astui näyttämölle....

    Uskon, että Venäjässä on tiettyä tulevaisuutta. Uskon, että Venäjää pitkään aikaa, vaikka en tiedä enempää, ovat hallinneet munapäämuotoiset ja kärsivät - kasvoiltaan näköiset ufot, jotka oletettavasti ovat monilukuisia kosmoksessa. Uskon, että lähiavaruudessa on kaksi suurta uforotuvaikuttajaa tai uforoturyhmittymää. Uskon, että maapallon sodat voivat olla kosmoksen heijastumia, joita ihmisen on vaikea aina hahmottaa, paitsi henkilökohtaisesti karmansa kautta.

    Tulevaisuus tuo suurempaa sekoittumista ja edistyksellisempää vallanjakoa.

    Eli ufot voivat hoitaa vuoronperään alueita kuin mehiläiset, varovasti, tiedostaen...

    Sanovat, että Venäjän kansa on älykästä, mutta venäläisen ihmisen puute on käskyvaltaisuus, eli toista pakotetaan tekemään asioita, mikä ei kuulu suomalaisuuteen. Venäläinen on ryhmän tahtoon ja auktoriteettiin alistettu. Suomessa on individualismia...oletan.

    Ajattelen, että vuorossa saattaa olla raptiloidi johtaja. Hän ei välttämättä ole Suomessa, vaan Suomessa voisi olla nuorihenkinen Nordic avustaja...mutta maailmanlaajuisesti kehään astuu raptiloidi...lyhytjohteisesti tai pidempiaikaisesti....:-)

    Kosmoksessa on muita suurilukuisia ufoheimoja, mutta heidän elämän tapansa ei ole aktiivisesti sidoksissa Maan aktiviteetteihin, vaikka heidän osallistumisensa voi kasvaa.

    Muuten maata hoitavat ja ovat hoitaneet aika perinteiset samat rodut, jos en erehdy, mutta ymmärrän, että rotusekoittuminen on tapahtumassa paljon isommalla megaskaalalla. Muutos voi tapahtua megaisolla Kosmos alueella. Ufot sekoittuvat keskenäänsä, jotta saataisiin parempi yhtenäinen Rainbow ja ymmärrys. Hybrideja on paljon. Maanpäällä ja Kosmoksessa.

    Nordicit ova ihmistä lähempiä, vaikka minusta he näyttäytyvät joskus kylmäkiskoisilta, vaikka minä rakastan heitä tosi paljon. He ovat kauniita ja viehättäviä. Jos saan sanoa, että ihmisen sydän sijaitsee kehon vasemmalla puolella, mutta Nordicin "keskus" sijaitsee muualla. Siksi ihminen ei löydä sydämmelleen vastinetta ja alkaa vieraantua, pelätä. Nordicin tutkijat tietävät asian. Siksi joskus Nordicien läsnäolo voi aiheuttaa päänvaivoja...Kun Nordicit ovat kuluttaneet suunnitellun aikansa lähellä maan vaikutusaluetta, heidän on pakko täydentää itseään, koska maanpäällisyys on kuluttavaa ja muuttavaa. Ihmisen suuri määre on seksuaalisuus, mitä Nordicilta puuttuu.

    Hans Cristian Andersenin sadussa on kertomus nimeltään Kain ja Gherda, joka kertoo Jääkuningattaresta, joka kylmetti Kain sydäntä niin paljon, että hän ei tuntenut enää mitään. Gerdan piti sulattaa Kain sydäntä, koska Jääkuningatar varasti Kaita. Tämä on suora vertaus siihen, mitä tapahtuu Nordicien toimesta.

    Länsimaiden lääketiede on aika paljon velkaa Nordicille. He ovat juuri sellaisia puhtaita, steriileja, kylmiä, tieteellisiä. He varastavat lapsia ja muuttavat heitä maapallon kosmista evoluutiota silmällä pitäen. Minä, isä, vaikka rakastan lapsiani paljon, en edes ole tietoinen siitä, mitä tapahtuu, mitä he tekevät lapsille. Tämä on välttämätön osaa elämää. Täytyy muistaa, että jokainen lapsi on ihan oma sielunsa, jolla on oma tie kuljettavana ja vanhemman täytyy antaa hänelle tilaa elää itse. Nykyaikaa siis.

    Minulle on asetettu sydämmeen ohjaistettua mekanismia, etten tunteilisi liikoja. Tiedostin, että minulle on tehty istutuksia kiveksiin, mitä tehdään aika monelle kun he ovat lapsia. Tämä Ufoteknologia heijastuu maamme tieteissä Nanoteknologiana. Ne ovat pieniä keinotekoisia koneita, jolla on funktio. Youtubessa on paljon infoa asiasta. Kiveksiin laitetun koneen on tarkoitus määrittää aikuistumisen ajankohtaa ja ohjata ihmisen seksuaalista kehitystä. Ihmisenä itse uskon mieluummin hyvään kuin pahaan. Ihmisenä janoan tietoa ja Jumalaa, ikuisuutta ja jotakin, mikä on suurempaa kuin se, mitä silmillä nähdään.
    Sanat voivat kuulostaa latteilta, mutta merkitys on aina niin syvää kuin kosmoksen valovuosia riittä

    Äänestä

  • SininenHuone kirjoitti:

    En tiedä kuuluuko tämä tähän topiikkiin mutta minun tietoisuuteeni tuli uusi piirre tässä taannon. Voi olla kyse sairaudestakin tms kemiallisesta häiriöstä mutta pystyn siirtämään itseni toiseen tilaan mielessäni toisinaan. Se on pelottavaa enkä ole uskaltanut astua "portista" sisään. Katsellut vaan ja ihmetellyt.
    Siinä tilassa aivan kaikki on hehkuvaa sähkön sinistä eri sävyin ja se maailma on jotenkin todellisempi kuin tämä, siellä keho ei paina mitään, olen täynnä virtaa ja järki leikkaa kuin partaveitsi. Se on ikäänkuin jokin outo rajakokemus. En kärsi stressistä enkä paniikkihäiriöistä enkä käytä lääkkeitä enkä huumeita, olen perusterve.
    Se tila on vaan niin outo että olisi kiva tietää jos jollakin ollut vastaavaa.

    Kuulostat naiskirjoittajalta. Vaimollani on ollut sellaisia sähköisiä kokemuksia. Se oli hänen juttunsa, hänelle tarkoitettua..

    Itselläni nuoruudessa oli kehon painopisteiden siirtymistä usein esim. kädet tuntuivat älyttömän korostuneilta. (psykologit pitävät noita oireita patologisinä). Oli huimausta. Veikkaan että aika monella on vastaavia erilaisia kokemuksia. Pitää oppia elää. Se ei ole sairautta, mutta on pysyttävä järjessään. :-)

    En tiedä, kuuluvatko oireet kasvuun.

    Tiedän, että kehon kivut tarkottavat luopumista. Kun tiedostaa, että kipu on uuden oppimista, niin kipu ei ole kipua sen jälkeen.

    Jokaisella on oma oppaansa, suojelijansa. Täytyy uskoa ja elää. Rakkautta.

    Äänestä

  • Nordicien vaikutus on ollut pitkään voimakasta. Sininen on niiden väri. Däniken kirjoitti paljon sinisistä jumalista - mayat, krishna, nordicit, ym. Evoluutio on paljon suurempaa, mitä tiedostettaan, sen merkitykset. Esimerkiksi miksi Mayat pitivät suurta uhrilukua....Jumalan tiet ovat käsittämättömät - on sanonta.

    Äänestä

  • Brahmi kirjoitti:

    Kuulostat naiskirjoittajalta. Vaimollani on ollut sellaisia sähköisiä kokemuksia. Se oli hänen juttunsa, hänelle tarkoitettua..

    Itselläni nuoruudessa oli kehon painopisteiden siirtymistä usein esim. kädet tuntuivat älyttömän korostuneilta. (psykologit pitävät noita oireita patologisinä). Oli huimausta. Veikkaan että aika monella on vastaavia erilaisia kokemuksia. Pitää oppia elää. Se ei ole sairautta, mutta on pysyttävä järjessään. :-)

    En tiedä, kuuluvatko oireet kasvuun.

    Tiedän, että kehon kivut tarkottavat luopumista. Kun tiedostaa, että kipu on uuden oppimista, niin kipu ei ole kipua sen jälkeen.

    Jokaisella on oma oppaansa, suojelijansa. Täytyy uskoa ja elää. Rakkautta.

    Itse vaikutuin pop laulusta, sillä tässä laulussa, vaikka sen esitys on outo, niin on jotakin... (Fireball)

    https://www.youtube.com/watch?v=wL9nWJrzVeg


    Suomea johti aika paljon nais Nordic (tuntui siltä), mutta Nordiceissa on mies Nordiceita.
    Jokaisella ihmisellä on omat henkiset oppaansa. Täytyy uskoa ja elää.
    Jokaisella on omat sielukohtalotoverinsa. Tämä on kaunis osuus elämässä, kun ajattelee, että kukaan ei tykkää minusta ihmisestä, niin vaikeana hetkenä tulee kohtalon käännös ja uusi muutos kuin tyhjästä. Ufot voivat tehdä elämästä taidetta. Henkilön kohtalon kaveri voi elää vaikka Amerikassa ja itse henkilö Euroopassa. Kohtalo on rakennettu niin, että sielunkumppanit kohtaavat välimatkasta huolimatta ja löytävät toisiaan. Tämä on todella kaunista. Haluan vain kertoa, että ihmisen on uskottava koko voimillaan kohtaloon ja uskallettava elää. Olla avoin ja suvaitsevainen. Elämä voi olla erittäin kaunista. Jokaisella on oppaansa, joka pitää varmasti huoltaa!!

    Äänestä

  • Lisäksi lensin usein unessani. Joskus erittäin realistisesti..kaupunkien yllä...lensin aika pitkään yli 20 vuotiaaksi, kunnes yhtäkkiä lentäminen loppui. Tunsin itseäni aikuiseksi ja maahan laskeutuneeksi. Siitä tuli yhtä jäykkääksi kuin suuri osa kadun tallaajista. Surullista kun ajattelee. Mutta aikuistuminen tuo praktisuutta elämään. Iloitsee nuoruus!! (Synnynkö maapallolle uudestaan?)

    Äänestä

Mitä on oleva ja mikä on sen käyttöarvo?
Oleva = paikka, aika, laatu, määrä.
Tästä kaavasta voi johtaa keskiarvo jokaiselle asialle maapallolla.
Keskiarvo on jokaiselle sopiva suhdanne. Suhdannelukua voi käyttää henkilökohtaisesti ihmisen elämässä tai yleisesti yhteiskuntaa suunnitelleessaan ja toteutuessaan.
---------------------------------------------------------------------------
Keskiarvo on rakkauden ja Jumalan asettama. Se on ymmärrettävissä fyysisen toiminnan, intuition kautta ja järjen. Tämä on kokonainen elämä yhdistettynä Rainbown, joka on Rauha ja Rakkaus ja Tasa-arvo sukupuolesta, iästä, rodusta ja yhteiskunta asemasta huolimatta.
Järki on järki, se ei ole tunnetta tärkeämpää, eikä mikään muu kuin toinen, vaan kokonaisuus - kaikki erilaiset yhdessä = Rainbow.
---------------------------------------------------------------------
Jokaisella maalla on keskiarvo. Ihmisen elämässä numero 3 on perusluku. 4:s on pieni extra - kuu. Enempää kuin tämän verran, on haasteellista hallita.
----------------------------------------------------------------------
Usko ihmisyyteen on elämän edellytys. Jotta uskoa olisi, pitää elää Rakkaudessa. Rakkaus on tunnetta. Ihminen on tunnetta, eikä järkeä, eikä toimintaa. Tunne on ihmisyyttä. Sydän sijaitsee keskivertaisesti keskellä ihmistä. Jokaisella ihmisellä on oikeus tunteeseen.
-----------------------------------------------------------------------
Tunteen pitää uudistua, jotta ihminen pääsisi eteenpäin. Uudistumista ei voi valehdella, vaan se on kokonaisvaltaista, sitä ei voi hallita. Pitää olla aito. Pitää rakastaa ja uhrautua aivan itsenäisesti. Itsenäisyys kasvattaa. Se on pelottavaa mutta on parasta mitä on helvetissä tai paratiisissä.
--------------------------------------------------------------------------
Elämä on ikuista. Siinä ei ole pelkoa. Siinä on vain elämää. Se on kaunista ja intohimoista sinänsä kaikkineen tunteineen. Se on orgasmia. Jumala on orgasmi. Päämäärä, kaikkivoipaisuus, ainaisuus, kyynelet.

Äänestä
  • Globaali valtio
    -------------------
    Maapallo yksi valtio. Jokainen on vapaa ajasta ja paikasta, vapaa tekemään mitä haluaa ja miten haluaa.
    ------------------
    Kun maapallo on valmis, muutos astuu voimaan. Toistaiseksi ihminen vain sekoittuu ja etenee fiiliksen pohjalta. Olemme uuden alussa ja siksi vaikka tuntuu, että kaikkea on nähty, niin emme tiedä vielä mitään.

    Kiinassa on suljettu yhteiskunta -pitää avata ja antaa kiinalaisten löytää itse oman tahtonsa. Aasialaiset ovat yksi vastuullisemmista ryhmistä. Kun heille antaa vapauksia, niin he täyttävät puutteet vastuulla.

    Kiinan (kolmas keltainen chakra) kaveri on Intia (Toinen oranssi chakra), koska Intialla on laajaa näköalaisuutta, kun taas Kiinalla on toteutusta.

    Afrikan (Ensimmäinen chakra) kaveri on Eurooppa (kurkku chakra). Valkoinen ja musta ovat väriltään täydentäviä.

    Venäjä on Rakkaus chakra ja Venäjästä virtaavat pari voimakasta virtaa ja monta pientä kaikialle maapallolle. Ne tuovat tuoreutta.

    Amerikka on aivot. Pohjois-Amerikka on abstrakti järki ja Etelä-Amerikka on looginen ajattelu. Panama on kahden aivopuoliskon välinen kuilu. Aivopuoliskoja yhdistää pieni kanava. Amerikkalaiset tuovat innovaatiota maailmalle aina - sinne, minne on tarvetta.
    Maapallon kartta on samassa ufo rotujen kartta. Kuka vastaa ja mistä.
    Maailmankaikkeus on tiivistettävissä numeroon 9. On 9 pääryhmää, olevaa. Kaikki muu on siitä kasvavaa ja varioituvaa, ilmenevää. Ikuisesti.
    ---------------------------------------------------------------------------
    Nro. 9 skaalalla (0,1,2...) elää 9 erilaista ufo rotua. Kosminen evoluutio jatkuu loogisesti loputtomasti ja ufojen ulkonäöstä voi päätellä mistä kolkasta kukin tulee. Sitä lasketaan luiden muodoista, selkärangasta - kuinka monta nikamaa, kehon väristä... Elämällä on tarkoitus ja ufot ovat yhtä olemassaolevia kuin ihminen, tässä, meidän vierellämme kuin ei miksikään. Ihmisen pitää itse herätä kuuntelemaan niitä. He ovat aina olleet lähellä. He tekevät samaa kuin mekin - elävät elämäänsä, hoitavat planeettoja, keksivät innovaatiota, auttavat toisia, kehittyvät, matkustavat, nukkuvat, syövät, nauravat.
    --------------------------------------------------------------------
    Maapallo sijaitsee "kodin" puolella. Asteroidi vyöhyke maan ja marssin välillä on aita. Merkurius ja Venus ovat kodimme perusta. Kuu auttaa siittiöiden ja munasarjojen tuotossa. Se auttaa, sillä se asettaa vetovoimaa, jotta elämässä olisi kiinnekohtaa, eikä ihminen turpoaisi.
    ---------------------------------------------------------------------
    Yksi vanhemmista roduista maapallolla on IT:mäinen pienikokoinen ruskea rotu, joka viihtyy kuumassa (sekä työskentelee kylmässä) ja osaa kantaa erittäin hyvää huoltaa, omaa Rakastavan Äidin olemusta. IT tekee ihmisistä rakkauden tietoisia ja janoisia urhoja. Afrikka on yksi IT perustavan laatuisista vaikutusalueista. Muu paikka on ollut Venäjä pitkään, mutta noin 1960 luvuilla IT siirtyi muualle. Kosmisen evoluution demokratia on sitä, että Ufot vaihtavat vaikutus alueensa. Eli vuoroperään vaihtavat planeettoja, maita ym. He terästyttävät ihmistä energiallaan ja lähtevät muihin tehtäviin. Ihmiseen pakkautunut energiaa vapautuu hiljalleen.

    Nykyinen aika, uskon, on IT:n aika, sillä hän vastaa ensimmäisestä, toisesta, neljästä ja ehkä abstraktin järjen chakroista..Chakrat yhdistyvät kehon kanavilla. Yllä mainittujen chakrojen väliin jäävät kolmas ja viides, kuudes...chakrat. Kolmatta chakraa - Kiinaa hoitaa valkoinen isosilmäinen Alien rotu. Viidettä kurkkuchakraa hoitavat Pleyadit (Nordicit). Kuudetta otsachakraa hoitavat samat, mutta myös pienet keltaiset ufot, jotka ovat vahvoilla Latinalaisessa Amerikassa. Kolmas-viides-kuudes chakrat muodostavat oman alueensa, joka heijastuu Bermudan kolmiona. Ensimmäinen - Afrikka, toinen - Intia, neljäs-Venäjä, seitsemäs - Pohjois-Amerikka muodostavat nelikulmion ja vaikka ovat intuitiivista lähdettä, niin niistä muodostuu ihmisen järjellisyys, kun taas ensimmäset kolme Bermudialaista kolmekulmaa muodostavat toimintaa, joka koostuu praktisesta asenteesta, toteutusvoimasta...

    Aurinkokunnan planeetat ovat lähiömaailmamme temmellyskenttä. Uforodut vaihtavat toimintaaluetta kosmisen evoluution logiikan mukaan. Planeetat asettuvat chakroihin, joista voi päätellä, mitkä planeetat kuuluvat mille uforyhmiin.

    IT:t viihtyvät, oletan, kuumassa, mutta palvelevat myös kylmässä.

    Maailmankaikkeus on loputtoman iso, niinpä miljoonia vuosia kestävä IT:n aikakausi sallii sen, että Ufo on Jumalan kaltainen - suunnittelee elämää, hoitaa sitä ja kehittää. Enne apinamiestä oli muita kausia...jotka kulkevat ympäripyöreästi vuorossa. Elämä voi olla miljardien vuosien päästä aivan toisenlaista.

    Äänestä

  • Vielä 1980 luvulla oli Venäjällä IT:n vaikutusta.

    Äänestä

  • Voi olla että ainakin yksi IT on pysyvästi maapallolla kaitsijana.

    Äänestä

Totuudet on asetettu lomittain ja ristikkäin ja vastakkain, jotta mahdollinen suurin hyöty saataisiin irti. Tuloksena on spiraali, joka toistuu kaikessa olevassa. Pienempi täydentyy suuremmalla. Muoto läpäisee kaiken. Solar Systemin 9 kehitystasoa säännönmukaisesti jatkuvat loputtomasti suurempiin mittakaavoihin, mutta perusolemusta voi hahmottaa jo omasta maailmastamme käsin, siitä mitä voimme hahmottaa. Suuremmassa mittakaavassa - miljoonissa vuosissa, vuorot vaihtuvat IT:stä uusiin rotuihin, jotka ottavat ohjat käsiinsä ja kehittävät uusia rotuja maapallolle. Kukin isäntä on Isäntä - luoja, joka hoivaa ja kasvattaa, luo uutta elämää, samalla tavalla kuin ennen IT:tä maapalloa hallitsi Dinosaurus ufo ja jonka jäljen tunnemme vielä edelleen. Sotamme saataa olla peräisin dinojen karman vaikutuksesta...vaikka ihminen omaksuu sodat itselleen. IT:n ja muiden sanoma on se, että Ufot eivät haluaa sotia ihmisille ja he ovat läsnä vierellämme, jotta rauha säilyisi. Me elämme Dino karman jäljessä ja meidän täytyy oppia rauhaa. Horoskooppi on Jumalan luokitusjärjestelmä, niinpä jos elämme nyt Vesimiestä, niin Dinot saattoivat olla Kauriita, joka on ahkera toimija. Siksi sellaisen täysmetsäläisen jälkeen, on aika Renessansille -uudistukselle, kauneudelle ja kukinnolle. suuret pedot poissa ja rauhallinen metsäelämä kukoistaa - tämä miljoonien vuosien mittakaavassa. Dinojen karma siis edesauttaa Rauhan kukintaa.

Äänestä

Ja voisiko noita enää sen sekavammin sanoa??

Äänestä
  • itsensä testaamista se on

    kiitos

    Äänestä

  • "Ja voisiko noita enää sen sekavammin sanoa??"

    Anna nyt hyvä ihminen toisen toteuttaa itseään ja anna runosuonen kukkia. Ainakin minä luen noita mieluummin kuin sitä iänikuista tosikkomaisuutta, jossa kaiken täytyy olla aina niin ahtaissa raameissa.

    Äänestä

Maapallon energiat virtaavat kerroksittain ja eri suuntiin. Energiat ovat luonnostaan erilaisia ja "kypsyvät" yleisestä yksityiskohtaiseen ja takaisin.
Ihminen on "tiivistynyt energian keskittymä" jolla on funktio. Muuten ihminen on sama kuin kivi, mutta ihmisenä olemiseen kuuluu kaikki asiat mitä maapalloon liittyy ja ulkoavaruuteen, sillä maapallo on vuorosuhteessa avaruuteen

Nykyinen Maapallo aloitti uudistumisensa. Otsonikato on sen luonnollinen seuraus ja elinolojen vaihdos. Sitä seuraa uusi vahva suojakilpi

Mitä ovat energiat avaruudesta? Onko avaruus merta, jossa virtaukset tulevat kaukaakin. Luoko pyörimisliike suojatun vyöhykkeen? Solar system pyörii kehää. Ovatko meitä saavuttavat virtaukset mitä laatua? suuret, pienet, keskikokoiset? Tästä päättelemme summittaisesti missä kohdassa Universumia eletään. Kuten tynnyrissä, pohjalla on sakeaa ja päällä kepeää.

Tulevatko pohjat maapallolle vuoroajoin? Niiden säännöllisyys on kokonaisuuden vaikutusta, joka elää yhtälailla

---------------------------------------------------------------------

Kuten ihmisen loogisuus, joka vaihtuu intuitioon, joka vaihtuu kehon lämpöön.

Pohjien ratoja voi laskea, mutta tulee aikaa, jolloin niitä aistii, joka vaihtuu niiden kokemiseen. Aistiminen ja kokeminen ovat asioita, mitä on vaikeampaa suhteuttaa, mutta mitä pitää harjoittaa summittaisesti

Kosmos aikana koko ihmiskunta käy massana samoja kausia Horoskooppitraditiota seuraten. (Fraktaaliaika). Elämä on liikettä. Jos Elämässä on järkeä, niin sen pitää olla järjestäytynyttä. Se on järjestäytynyttä, josta meillä on vapautta valita todellisuus tai antitodellisuus. Kuten ajattelu on ajattelua ja seksi ei ole sitä.

Äänestä
  • Tyhjö on vapautta olla ilman muotoa.

    Taiteella on vapautta...
    (Taide ei ole yhtään taiteellista ja Tiede yhtään tieteellistä. Siksi ne tekevät, mitä tekevät)


    ---------------------------------------------------------------------------

    Millä aallon pituudella vapaa tietoisuus sijaitsee?
    Millä aallon pituudella keho sijaitsee? Sillä materiaa on yhtä lailla energiaa kuin sielukin. Materiaa voimme koskettaa koska olemme itse materiaa. Siksi se on olemassa. Jos olisimme muuta kuiin materiaa, emme osaisi välttämättä koskettaa sitä. Poikkeuksia aina löytyy.

    Onko numerojärjestelmä nollasta yhdeksään sama asia kuin Universumi?
    Maapallo on 3.
    Onko numero henkinen vai materialistinen?
    Onko henkitasolla sama määrä numeroita 0-9?

    Jos on yhtä, niin ei ole toista.
    Siksi hengen tieto on ikuista. Elämä syntyy loputtomasti, se on ääretöntä.
    Mutta äärettömän luku esim. numero 19979993 on suhteessa materiaan, eli on suhteessa verrannolliseen lukuun. Eli tietty määrä henkeä alkaa raahata perässään tiettyä määrä materiaa. Tietynlaiset henkiaallot hylkäävät ja vetävät puoleensa tietynlaiset materiat. Näin hengestä tulee näkyvä oleva.

    Näkyvällä Olevalla on Karma. Karma on tulevaisuus, nykyisyys ja menneisyys yhdessä. Se on alku ja loppu. Olion Nimen ja Karman luo suhde. Suhde on sitä, mitä muuta on ympärilläsi, ketkä muut vaikuttavat alueella, pääsevät vaikuttamaan sinuun. Tämä luo Karmaa.

    Äänestä

  • Koko on suhteessa paikkaan. Ei voi olla isoa pienessä. Universumi on paikka. Siksi Olevat Henget tuppaavat kerääntymään samantyylisten joukkoihin, kuten vanhukset vanhaintaloon, lapset lastentarhaan ym. Olevan mahdollinen Universaali luku on nollasta yhdeksään. Universumin mahdollinen Elämän kirjo on sen lukuinen.

    Homo Sapiencin ongelma on siinä, että hän ei usko. Tämä on ainoa este sen tiellä, että hän olisi Ajaton. Tiede astuu rajan yli ja kokeellisesti todistaa tosiasioita.

    Äänestä

Naapurissani asuu Humanoidi,lainaan välillä hänen Ufo:aan ja käyn sillä kaupassa.

Äänestä

Mielenkiintoinen muoto on reikä maassa, jolla on korkea reunus kuten tulivuoren suu. Tällä muodolla on metafyysinen ulottuvuus, sillä muoto on ovi toisalle. Lapset ja lapsimieliset tunnistavat esimuistina tätä muotoa, sen pyhyyttä. Tällä muodolla on liike. Se on kiertävä liike kun juoksulaitteella. Asiat etenevät reijästä ulos kuin juoksulaitteella.

Siberiassa maan sisällä tapahtuu. Siberiassa on sellaisia suita, käytäviä toisuuteen, jossa valmistuu uutta yliluonnollista käytäntöä maapallolle. Kyseisellä elämämuodolla on suuri vaikutus maapallon tapahtumiin.

Tuntuu että elämän muoto alkaa tirkistellä ulos kodistaan.

Äänestä
  • maan säteily on yhteydessä raaka-aine esiintymiin. Jos raaka-aineta kaivaa ulos, niin tapahtumalla on suurempi vaikutus kaikkeen. Sitä ei pysty hallita, jos tiedemies uskoo hallitsevansa, vaan muutos tulee olemaan totaalinen.

    Esimerkiksi Seinäjoella on Suomen yleisin MS tauti esiintymä. (yle). Uskon että se voi linkittyä maasäteilyyn.

    Maapallo on elävä planeetta ja on olemassa aika hurjat paikat. Kun ihminen elää seinien sisällä eikä käy ulkona, eikä asuu ulkona esim. nukkua paljaan taivaan alla ja viettää kokonaisia päiviä, viikkoja, kuukausia paljaan taivaan alla, niin ihminen unohtaa aistia. Hän sulkee aistinsa, vaikka jokaisella ihmisellä on hurjat potentiaalit aistia kaikki planeetat ym.

    Ihminen voi selviytyä ulkona nukkuen talvellakin. Globaali vapaa liikkuvuus on ihmisen perusoikeutta. Valtioden rajoja pitää avata kaikille, muuten ihminen tukehtuu kotoisuuteen. Monia sairauksia parannetaan matkustamalla.

    Ihminen tuhoaa maapalloa koska hän sulkee aistinsa eikä ole vuorosuhdeyhteydessä luontoon ja kosmokseen. Kun planeetta tuhoutuu, niin on myöhäistä. Kun ihmisellä aistit ovat avoimia, silloin hän ei koskaan tee pahaa maapallolle eikä lähimmäiselle. Paikan henki on paremmin tajuttavissa silloin kun matkustaa muualle eli vertailemalla.

    Äänestä

  • jailo kirjoitti:

    maan säteily on yhteydessä raaka-aine esiintymiin. Jos raaka-aineta kaivaa ulos, niin tapahtumalla on suurempi vaikutus kaikkeen. Sitä ei pysty hallita, jos tiedemies uskoo hallitsevansa, vaan muutos tulee olemaan totaalinen.

    Esimerkiksi Seinäjoella on Suomen yleisin MS tauti esiintymä. (yle). Uskon että se voi linkittyä maasäteilyyn.

    Maapallo on elävä planeetta ja on olemassa aika hurjat paikat. Kun ihminen elää seinien sisällä eikä käy ulkona, eikä asuu ulkona esim. nukkua paljaan taivaan alla ja viettää kokonaisia päiviä, viikkoja, kuukausia paljaan taivaan alla, niin ihminen unohtaa aistia. Hän sulkee aistinsa, vaikka jokaisella ihmisellä on hurjat potentiaalit aistia kaikki planeetat ym.

    Ihminen voi selviytyä ulkona nukkuen talvellakin. Globaali vapaa liikkuvuus on ihmisen perusoikeutta. Valtioden rajoja pitää avata kaikille, muuten ihminen tukehtuu kotoisuuteen. Monia sairauksia parannetaan matkustamalla.

    Ihminen tuhoaa maapalloa koska hän sulkee aistinsa eikä ole vuorosuhdeyhteydessä luontoon ja kosmokseen. Kun planeetta tuhoutuu, niin on myöhäistä. Kun ihmisellä aistit ovat avoimia, silloin hän ei koskaan tee pahaa maapallolle eikä lähimmäiselle. Paikan henki on paremmin tajuttavissa silloin kun matkustaa muualle eli vertailemalla.

    Itse vietän luonnossa nykysin todella paljon aikaa. Ei ole sairaudet enää iskeneet.

    Äänestä

kukaan jaksa lukee tommosta - pienemmät nettikirjoituskappaleet... tyyppi, tiiät?

Äänestä
  • No voi perskules sentään!En aiemmin tiennyt sitä,että Suomessa on Ufo Baby hautomo! Miksi tästä on visusti vaiettu?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Brahmi kirjoitti:

Pohjosta leveyttä hallinnoi Nordic Ufo. Kaunis, ihmistyyppinen ufo. Skandinavia on sen aluetta. Nordic vetäytyy ja oleskelee Norjan vuorilla turvassa. Suomessa taas sijaitsee pienten vauvojen hautomo, eli Suomi on aluetta jossa kasvaa uusia yksilöitä. Ne ovat vaaleansinisiä, toukkamaisia, maassa, lumessa kasvavia pieniä avuttomia beibeja. Venäjän puolella elää IT:mäinen pienikokoinen, pitkäkaulainen, lyhytjalkainen ja käteinen tummanruskea ufo. Sellainen ufo vaikuttaa sydän chakraan ja hallinnoi rakkautta. Nordic ufo hallinnoi seksuaalienergiaa, niin väitetään. Suomen sinisit beibiet ovat ruskeiden IT ufojen jälkikasvua. Ruskeat ufot ovat tosi hyviä vanhempia ja lasten kasvatus on keskeinen asia heille. Venäjällä asuu mm. Siberian ja Pohjoisen seudulla myös toisenlaisia ufoja: hoikkia, pitkiä, pienet kädet, isot päät, pienet lantiot, pää muistuttaa delfiinin päätä, iso otsalohko, joka on kääntyy suun kohdalla sisäänpäin, mutta enemmän kuin delfiineillä. He ovat nopeaita liikkumaan ja ovat sotilallisesti järjestäytyneitä. Heille seksuaalienergia on vierasta ja heidän lisääntyminen on erilaista. Toinen samasta kategoriasta on myös hoikka, pitkä, mutta pää on erilainen. Sen pään silmät ovat pään sivuilla ja työntyvät pään ulkopuolelle. Ensimmäinen hoikka on ajattelija ja silmäpäinen on katsoja. Ne ovat kavereita ja täydentävät toisiaan.


Ihmisen mieli rakentuu kerroksista. Ihminen tulee hulluksi, jos ei pysty selittämään ja järjestämään itselleen syy-yhteyksiä ja oppimaan mikä on totuus. Erilaiset kerrokset eivät kumoa toisiaan. Esimerkiksi yksi sana: Äiti voi tarkoittaa eri kerroksissa aivan erilaisia asioita. Kyse on siitä, että mikä on meidän päämäärä. Jokainen tietää parhaiten mikä on sen päämäärä ja tavoittelee sitä. Ufoja on olemassa, mutta jokaisen pitää oppia tuntemaan niiden maailmaa. Kun ihminen oppii, hän saa rauhaa. Se on tie kuljettavaksi. Pelkääminen on normaalia, mutta terve järki erittäin hyvää. Jokainen tuntee omat rajansa. Niitä kanssa pitää tutkia ja opiskella.

Jokaisella asialla maailmassa on jokin merkitys. Ajattelijan pitää osata ajatella, mutta ajattelijan pitää osata vieläkin enemmän olla ajattelematta yhtään mitään. Se on erittäin tärkeätä - antaa olla. Siihen auttaa syöminen, runsas liikuntaa (triathlon), vesihoidot: uimahalli, avantouinti, sauna; matkustaminen, jooga eli verryttely, kehoa pitää säännölllisesti huoltaa - verryttellä, ihoon laittaa öljyä. Aschwagandha ja Brahmi ovat luonnon yrttejä, joilla saa tukea vaativaan ajatteluun. Ne vahvistavat. Elämä on kokonaisuus ja on hyvä olla realisti.

Uskonnot tuovat sielulle rauhaa. Uskonto kuuluu erottamattomasti elämään kuten tiede kanssa.

Kun saat itseäsi kiinni liiallisesta ajattelusta ja kun kärsit siitä, tulee silmäpusseja etkä saa unta, niin mene ulso, älä opiskelee mitään, tee fyysistä työtä ja liikkuu erittäin paljon. Opi siis olla ajattelematta yhtään mitään, vaan löytämään oman itsesi.

Nuorilla on ongelmana lapsettomuus. Nuorten ongelmat johtuvat paljon siitä. Moni valitettavasti käy pitkän taipaleen, ennen kuin ymmärtää perheen arvon. Lasten saanti pelastaa monta miestä ja naista. Se kasvattaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu