En saa toiminaan Potter-peliä? Eikö vanhat pelit muka toimi Wii U:ssa?
Eikö Harry Potter 1-4 years toimi Wii U:ssa?
Potter
1
124
Vastaukset
- MikkohanSe
Et kuvaillut kovinkaan tarkkaan että millä tavalla se peli ei toiminut, joten näillä tiedoilla on vaikea sanoa mistä vikasi johtuu.
Kyllähän Wii -pelien pitäisi toimia Wii U:ssa. Laittaa ensin levyn koneeseen sisään. Tämän jälkeen menee Wii U:n päävalikosta tai muualta Wii -menuun (huom. Wii -menu ja Wii U -menu ovat eri asioita. Wii -menussa kuten siellä itse Wii -pelissä ei voi käyttää tätä Wii U:n hienoa gamepadia vaan joudut käyttämään alkuperäisen Wii:n Wiimote -ohjainta (tai jotain muuta kyseisen laitteen ohjainta).
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1077793
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?1136064- 835197
- 1394556
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan113230- 623024
- 582948
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102454- 612437
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562066