Moi.. mua dissataan hammasraudoista ja haukutaan..en tykkää..muilla kokemusta samasta asiasta?
Hammasraudat
Haluanraudatpois
17181
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Haistata niille paskat ja hymyile enemmän suu auki, et raudat varmaan näkyy. Vedät vaan pää pystyssä, ei niillä oo oikeutta saada sulle pahaa mieltä. Mulla on ollut kiskot kohta kaks vuotta ja kyl näist tuli alkuun vittuilua, mutta kun näytti ettei välitä siitä pätkääkään ne lopetti nopeesti.
kiitti neuvosta ai sullakin kiskot,onko ylä vai alahampaissa? :)
Ylä- ja alahampaissa :D
mullakii ylä ja alahampaissa..mul ollu 4kk vasta...mitä itse pidät raudoist?
En oikeen tiedä, ne on ollut mun suussa jo niin pitkään. Ihan kivalta nuo näyttää. Lähinnä mietin, että kuinka totun sitten mun raudattomuuteen, kun nää kesällä otetaan irti :D Ihan jees nää on ja lopputuloksen takia näitä pidän.
Kiva!! :) mitäs kaverit tykänneet..onko kundit tai muijat niistä sulle sanonut mitää?
"Noi on oikeestaan vähän niinku koru"
"Daamn hei saanks mä kokeilla sun rautoja" :D ←iskureplana
"Aika suloset noi raudat"
"Terästyttö ehhehe"
"Pine saanks kokeilla täl magneetil sun rautoihin jooko"...
Noi on jääny mieleen, ei sitä negatiivista tullu ku pari kertaa jotai rautahammasta, kun mä en vaan välittänyt.
Ja yks kaveri ilmotti sen äidille, että haluaa sittenkin hammasraudat. Sillä oli etuhampaat vinossa, muttei halunnut ottaa rautoja kun pelkäsi kiusaamista, joten se kieltäyty aluks oikomisesta.
no saiko kaveri sit kuitenkin raudat ja onko ollut tyytyväinen..;) Minkä ikäinen sä olet? mä 16v :) no onko saanut kokeilla sun rautoi laittaa magneettia ym. ;) mult moni kysynyt miltä nämä tuntuu pitää ym ja nimitellaan rautatieasemaksi ym ja että tsuk tsuk juna tulee..:)
Joo sai (ja sai ne jo poiskin!!) ja ilonen suorista hampaistaan. Oon 14-vuotias, pahamaineinen tuplanolla iskee jälleen ja sitä rataa. Ja kyllähän ne sitä magneettia tossa naaman edessä heilutteli, muttei mitään tapahtunu. Oli aika pettynyttä poikaa sen jälkeen :D
Ei kannata ottaa itseensä haukuista. Nuoret tykkää nauraa kaikelle mikä näyttää vähääkään oudolta tai jollain tavalla hölmöltä. Ne siis nauraa vain niille raudoille, EI _sinulle_. Muista siis: älä ota itseesi. Ei tarvi nauraa mukana, jos ei tunnu siltä, mutta antaa heidän sitten haukkua ja nauraa, vaikka onhan se lapsellista ja typerää. Mutta sitähän nuoret on!
kyllä,ei se haittaa mua,kestän kyllä ;) niin ottiko se kaveri sitten raudat? ;) oletko itse minkä ikäinen? ;)
?? :)
Ittelläni kiskot ylhäällä ja alhaalla ja vielä otan aina mahdollisimmat kirkkaat kuminauhat niihin esim pinkit turkoosit ja punaset on käyty läpi :D
Mulle ei oo tullu kommenttia niistä paljo yhtää, tosin joskus joku tais mullekki sanoo et näyttää ihan koruilta, ei siis dissaamalla :P
Itelle tuli vähä vittuiluu aluks mutta näytin niille ettei kinostanu ni se loppu, ja suosittelen rautoja, kun ne otetaan pois nii sit on hammasrivi suora ja hampaat on tosi puhtaat ku ne "liimat" hiotaan pois B)
Kyllä mulla on nappiraudat ja tytöt sanoo mua lissuks koska mulla on raudat? Ja yritän muka hymyillä että raudat näkyis?