vinkkejä painonpudotukseen

ex-anoreetikko

Moikka oon 15vuotias, 162cm pitkä tyttö, ja nykyään painoa löytyy 53kg. 1.5v sitten olin 5cm lyhyempi ja n.15kiloa kevyempi. kyllä, minulla oli syömishäiriö.(tai no onhan se vieläki, mielen sairaus kun kyseessä on , mutte ei näy enää kehossani tms.) olen siis jo hyvin toipumassa, normaali mitoissakin jo :) viimeaikoina olen kuitenkin alkanut ikävöidä sitä entistä ihanan laihaa kroppaa, ja etenkin toisten ihmisten huomautuksia hoikkuudestani. Olen siis päättänyt alkaa taas laihduttamaan, mutta _hillitysti_ tälläkertaa. Onko vinkkejä painonputodukseen? Kaikenlainen apu on tervetullutta! :)

6

80

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • håmmentynytt

      Oot normaalipainonen miks sun pitäis laihduttaa :0.

      • ex-anoreetikko

        Koska en tykkää kehostani (läskin takai :D kyllä normaalipainoisilla, hoikilla ihmmisilläkin on läskiä) eli ihan vaan koska tykkäsin olla oikiasti laiha.. En vain hoikka ja normaali


    • Kalastajajostakin

      Tuskimpa sinulla on ongelmia painosi kanssa. Pirjot on erikseen.

      • ex-anoreetikko

        Missäs vaiheessa väitin, että mulla ois 'ongelmia painoni kanssa' ? Ja mitä meinaat tol pirjo jutulla :D ?


    • Pineeh

      Älä ala laihduttaa uudestaan. Lähtee aivan hemmetin helposti uudestaan lapasesta. Ihan omalla kokemuksella sanon ja pariin otteeseen vierestä seuranneena. Ala mielummin vaikka syömään terveellisemmin tai jätä herkkujen syönti tms, mutta älä ala laihduttaa. Mutta vielä toistan. Älä ala laihduttaa uudestaan, lähtee kumminki taas lapasesta.

    • laihduttaja223

      Mulla on kaveri kenellä on syömis häiriö ja se haluu laihtuu ni täsä on mun vinkki jätä herkut pois syö kunnolla ja tee vatsalihaksia niin saat läskit katoamaan mutta paino pysyy normaalina :) itse olen hyödyntänyt ja on läskit hävinnyt äkkiä mutta paino pysynyt normaalins

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.

      Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse
      Maailman menoa
      96
      4754
    2. Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"

      Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky
      Maailman menoa
      113
      3912
    3. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      207
      3800
    4. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      101
      2205
    5. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      77
      1964
    6. Mitä on tullut

      Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.
      Haapavesi
      80
      1336
    7. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      132
      1248
    8. Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle

      Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.
      Vantaa
      162
      1226
    9. Minne pyydän sut?

      Jotta saan nähdä 🤨
      Ikävä
      53
      1095
    10. En ymmärrä ateisteja!

      Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???
      Ateismi
      477
      1022
    Aihe