eroadistus 8kk pennulla

Mulle tuli 9.2(ma) adoptio koira jolla on eroahdistus sain kuulla jälkeen päin miten sen saa hoidettua pois alta meillä on kyllä 2koiraa ennestään ja 2kissaa ettei joudu olla yksin. Se tekee p****t ja k***t sisälle vaikka olemme kotona ja välillä kun emme ole kotona sana juttu. Ulos tekee tarpeet tämä on mulle uutta
2112
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Taitaa olla vaan sisäsiisteyteen opettamaton. Jos/kun tämä tapahtuu ollessanne kotona, ei se silloin voi olla eroahdistusta. Eli koiraa ei kai koskaan ole edes osattu/viitsitty opettaa sisäsiistiksi? Tästä lie adoptioon antotarve pukannut ekoille omistajille.
Koira on vietävä ulos aina heti kun se on herännyt, syönyt ja leikkinyt sisällä. Kehutaan kovasti kun tekee ulos, annetaan ymmärtää ettei ollut huippukiva juttu kun tulee sisälle tarpeita. Kärsivällisyydellä ja taidolla voitte vielä onnistua, riippuen koiran varhaisvaiheista, luonteesta ja onko jotakin terveysongelmaa takana (tulehduksia tms.)

Äänestä

Koira ei ole sisäsiisti, siinä se. Ikävää, ettei sinulle kerrottu asiasta etukäteen. Koira kyllä oppii, jos jaksatte panostaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


PissaPete kirjoitti:

Mulle tuli 9.2(ma) adoptio koira jolla on eroahdistus sain kuulla jälkeen päin miten sen saa hoidettua pois alta meillä on kyllä 2koiraa ennestään ja 2kissaa ettei joudu olla yksin. Se tekee p****t ja k***t sisälle vaikka olemme kotona ja välillä kun emme ole kotona sana juttu. Ulos tekee tarpeet tämä on mulle uutta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu