Grand Palladium Lady Hamilton

lomalle

Onko teillä millaisia kokemuksia kyseisestä hotellista. Ulkomaisilla sivustoilla kun jotkut kehuvat hotellia täydelliseksi ja osa haukkuu että on aivan luokaton. Suurin osa on kuitenkin ollut tyytyväisiä hotelliin. Mitä kaikkea siellä all inclusive sisältää?

4

209

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ladyhamilton

      Moi olimme joulun ja uudenvuoden aikaan ko. hotellissa eikä mitään valitettavaa löydy. Uima-altaita ainakin kolme, beach-rantaa kolmea erilaista. Ravintoloita; japanilainen, intialainen, meksikolainen, jamaikalainen, pihvipaikka ja kolme erilaista buffeeravintolaa joka ilta käytössä. Ohjelmaa joka haluun ja kanootteja, snorkkeleita yms.all inclusive-hintaan. Enempikin liikaa syötävää ja juotavaa. Aamu alkoi samppanjalla. Huoneistot isoja, ainakin meillä oli kahden hengen poreallas ja siivous joka päivä. Kuntosalista plussaa. Spahoidot oli kylläkin aika hintavia. Kysele lisää

      • Jamaikalle

        Mukava kuulla, lähtö sinne on loppuviikolla. Kävittekö Lucean kylällä? Onko siellä ostosmahdollisuuksia? Jonkinlaiset markkinat on kai lauantaisin? Mitä hintaluokkaa taksit siellä on? Kannattaako esim. omatoimiretkeily taksilla? Kaikenlaiset vinkit olisi tervetulleita!


    • Jamaika_

      Miten onkos tuolla päin millainen tippikulttuuri. Eli pitääkö antaa miten tippiä henkilökunnalle? Matkavaluutaksihan käy ilmeisesti pelkkä usa dollari, paikallista rahaa ei tarvinne vaihtaa?
      Onko kellään kokemuksia noista retkistä mitä Finnmatkojenkin kautta saa. Kannattaako sitä kautta varata vai onko siellä paikallisia tarjoamassa samoja retkiä? Ja mitä retkiä suosittelette.

    • Ensijoulunameksikoon

      Emme käyneet Lucean kylällä, koska siellä ei ole kovinkaan montaa kauppaa tai ostettavaa. Kävimme kansainvälisen Mystic Mountain retken. Kannatti oli hauskaa. Toisen viikon olimme Riu Montego Bayssä . Siellä oli ostoskeskuksia lähellä hotellia.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Upea peppuisella naisella

      Upea peppuisella naisella on upea peppu.
      Ikävä
      115
      7476
    2. Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta

      Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t
      Tornio ja Haaparanta
      38
      4328
    3. törniöläiset kaaharit haaparannassa

      isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/
      Tornio ja Haaparanta
      37
      3822
    4. Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!

      https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu
      Maailman menoa
      401
      2004
    5. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      72
      1539
    6. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1477
    7. Upea peppuisella miehellä

      Upea peppuisella miehellä on upea peppu.
      Ikävä
      35
      1468
    8. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      182
      1162
    9. Anteeksi kulta

      En oo jaksanut pahemmin kirjoitella, kun oo ollut tosi väsynyt. Mut ikävä on mieletön ja haluisin kuiskata korvaasi, hyv
      Ikävä
      12
      1128
    10. Perttu Sirviö laukoo täydestä tuutista - Farmi Suomi -kisaajista kovaa tekstiä "Pari mätää munaa..."

      Ohhoh, Farmilla tunteet alkaa käydä kuumana, kun julkkiksia tippuu jaksosta toiseen! Varo sisältöpaljastuksia: https:
      Tv-sarjat
      12
      1053
    Aihe