Asunnottomuus/liittymä

mietttvaan

Sellaista tässä pohdin nyt kun mahdollisesti jään asunnottomaksi ja osoitteekseni tulee vain Poste restante, että mahtaako sillä olla jotain vaikutusta liittymiini... Kaks Soneran puhelinliittymää ollut vuosikaudet ja laskut olen maksanut aina. Ja laskut tulee nykyään sähköpostiin, joten niitä ei tarvitse sinne Poste restanteen lähettää. Mutta onkohan se joku ongelma, ettei henkilöllä ole vakituista osoitetta? Kysyn mieluummin täällä anonyymisti kuin soitan ja kysyn suoraan, jos joku sattuisi tietämään. Jos pitää alkaa jotain vakuusmaksuja maksamaan niin siirryn (kilpailijan) prepaidiin.

7

3379

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • centory

      Ei vaikuta liittymiin millään tavoin

      • jojo1

        Kyllä vaikuttaa.Olen saman asian edessä.En saa puhelin,enkä netti liittymää,kun osoitteeni on Poste Restante.Sanoisin aika perseestä.Ikäni kaiken maksanut,ei luotto häiriöitä,eläkkeellä,eli palka tulossa.Taidan olla huonommassa asemassa,kuin Romanialainen kerjäläinen.Mitä V....a veroja maksava suomen kansalainen ei saa liittymiä!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


      • mietttvaan

        En sitten jäänytkään asunnottomaksi, joten ei tullut tätä testattua. Sen tiedän, että asunnottomana (Poste Restante) en olisi voinut ostaa puhelimia osamaksulla, nyt sekään ei siis ollut ongelma.

        Hmm, onkohan tilanne sama, kun toteat, ettet saa puhelin- etkä nettiliittymää. Eikö sinulla siis ollut niitä ennestään?

        Saavatko romanialaiset kerjäläiset siis Soneralta liittymän?


      • suomessakunollaan
        mietttvaan kirjoitti:

        En sitten jäänytkään asunnottomaksi, joten ei tullut tätä testattua. Sen tiedän, että asunnottomana (Poste Restante) en olisi voinut ostaa puhelimia osamaksulla, nyt sekään ei siis ollut ongelma.

        Hmm, onkohan tilanne sama, kun toteat, ettet saa puhelin- etkä nettiliittymää. Eikö sinulla siis ollut niitä ennestään?

        Saavatko romanialaiset kerjäläiset siis Soneralta liittymän?

        Saa helpostikin.


    • Anonyymi

      Ei saa liittymää posterestante osoitteella vieläkään. Poste restante ollut jo 2 vuotta ja esim klarnalla voi maksaa ja sain telialta puhelimen otettua 36kk maksuajalla, netistä tilatun puhelimen kävin hakemassa ärrältä jonne mun kaikki postit tulee.

      Nyt olisin halunnut vaihtaa halvempaan liittymään toiselle operaattorille ja se ei osotteen puutteen vuoksi onnistu.

      • Anonyymi

        Prepaid tai Elisa latausliittymä. Maksat vain siitä mitä käytät.


    • Anonyymi

      EMpä usko, että menetät nykyisen liittymäsi, mutta vaihto, tai uuden hankkiminen ei onnistu.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      85
      1768
    2. Perusmuotoiset TV-lähetykset loppu

      Nyt sanoo useiden HD-muotoistenkin kanavien kohdalla äly-TV, ettei kanava ole käytössä, haluatko poistaa sen? Kanavia
      Apua aloittelijalle
      120
      1174
    3. YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua

      Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä
      Äänekoski
      62
      1050
    4. No ei sun asunto eikä mikään

      muukaan sussa ole erikoista. 🤣 köyhä 🤣
      Ikävä
      62
      936
    5. Hyvin. Ikävää nainen,

      Että vainoat ja stalkkaat miestäni.onko tarkoituksesi ehkä saada meidät eroamaan?no,siinä et tule onnistumaan
      Ikävä
      74
      846
    6. Uskomaton tekninen vaaliliitto poimii rusinoita pullasta

      Korni näytösesitelmä menossa kaupunginvaltuustossa. Juhlia ei ole kokouksista tiedossa muilla, kuin monipuolue paikalli
      Pyhäjärvi
      79
      798
    7. Linnasuolla poliisi operaatio

      Kamalaa menoa taas meidän ihanassa kaupungissa. https://www.uutisvuoksi.fi/paikalliset/8646060
      Imatra
      29
      796
    8. Mitä mietit Honey?

      Kulta nainen ❤️❤️
      Ikävä
      57
      790
    9. Katsoin mies itseäni rehellisesti peiliin

      Ja pakko on myöntää, että rupsahtanut olen 😆. Niin se ikä saavuttaa meidät kaikki.
      Ikävä
      43
      766
    10. Missä kaikessa olet erilainen

      Kuin kaivattusi? Voin itse aloittaa: en ole vegaani kuten hän. Enkä harrasta tietokonepelejä lainkaan.
      Ikävä
      39
      757
    Aihe