Naapuriimme muutti entinen linnavenkula, mistä voin varmistaa naapurimme vankilavuodet.Onko rekisteriä pidetty jo -70 luvulta.Äijä lusi silloin jossain ja jostain.
Vankirekisteri
8
599
Vastaukset
- 14-2
Meinaat siis, että kuka hyvänsä voi katsella venkularekisteriä ???
- ss32
Et mistään. Eivät ne rekisterit ole julkisia, eikä asia kuulu sinulle. Pidä huoli omista asioistasi.
- 111kk44
Selvitä onko venkula päässy töihin ja ota työnantajaan yhteys.Voi olla että saat kaksi kärpästä hdellä iskulla.
- 20-10
111kk44 kirjoitti:
Selvitä onko venkula päässy töihin ja ota työnantajaan yhteys.Voi olla että saat kaksi kärpästä hdellä iskulla.
Juorujen levittäminen on paras keino. Kun alat juoruamaan, että naapurissa asuu nykyisin entinen linnakundi, niin ennen pitkään joku tietää totuudenkin.
- rewgregr
111kk44 kirjoitti:
Selvitä onko venkula päässy töihin ja ota työnantajaan yhteys.Voi olla että saat kaksi kärpästä hdellä iskulla.
Ja sitten olet syytteessä yksityiselämää loukkaavan tiedon levittämisestä. Mitään muuta motiivia kun on aika vaikea tuomioistuimelle uskottavasti perustella moisesta 70-luvulla tapahtuneen vankeustuomion levittämisestä nykyisille työnantajille.
- Anonyymi
rewgregr kirjoitti:
Ja sitten olet syytteessä yksityiselämää loukkaavan tiedon levittämisestä. Mitään muuta motiivia kun on aika vaikea tuomioistuimelle uskottavasti perustella moisesta 70-luvulla tapahtuneen vankeustuomion levittämisestä nykyisille työnantajille.
Myös 50 vuotta sitten oli olemassa rekisterit, mutta ei tietokoneisiin perustuvat. Jos haluaa tehdä salapoliisityötä, niin ensin on tiedettävä paikkakunta ja poliisipiiri, missä rikos on tapahtunut ja tutkittu.
Esitutkintapöytäkirjat ovat julkisia, jos ne ovat vielä olemassa. Pöytäkirjoista selviää tuomioistuin ja tuomio. Ehkä ainoa toivo on siinä, että ne saattavat löytyä maakunta-arkistosta.
Herää kysymys, onko vankilatuomio yksityiselämää loukkaavaa tietoa ? Onhan lehdissä joka päivä rikosuutisia nimien kanssa ja niistä saadut tuomiot.
- vanhempivartija
Parasta on kysyä tutulta vartijalta. Heillä on pääsy vankirekisteriin mitä he katselevat huvikseen joka päivä kahvitunnilla ja yövuorossa ja joskus muulloinkin. Sitten kun vanki haastaa vartijan oikeuteen laittomasta katselusta niin vartijaa alkaa pelottamaan ja itketään iltasanomissa.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö2659995K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon1925704Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1675284PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *754911Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot73193Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe02560- 2122479
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.122299Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3552049- 241845