Kiree nahka

Siis mulla on vähä kiree esari. Ku yritän vetää sitä nii se on 'liimautunut' siihen terskaan. Mitä teen?
3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

esari voi olla tavallaan "liimautunut" kiinni terskan herkkään ihoon. Kyseessä on ns. kiinnike joka irtoaa yleensä venyttelyn avulla. Venyttelyn helpottamiseksi ja kiinnikkeen irroittamiseksi kannattaa käyttää rasvaa esim aqualan tai bepanthen. Rasva liottaa kiinnikettä ja auttaa myös esarin venymisessä.

Äänestä

"esari voi olla tavallaan "liimautunut" kiinni terskan herkkään ihoon. Kyseessä on ns. kiinnike joka irtoaa yleensä venyttelyn avulla. Venyttelyn helpottamiseksi ja kiinnikkeen irroittamiseksi kannattaa käyttää rasvaa esim aqualan tai bepanthen. Rasva liottaa kiinnikettä ja auttaa myös esarin venymisessä." (lainattu yllä olevasta) Mulla itselläni on aika kiree esari. se on kiinni terskan takaa. oon yrittänyt venytellä mut ei auta. mitä teen?

Äänestä

Jos kiinnikkeet ovat terskan reunassa, sitä voi yrittää varovasti kiinnikkeen reunasta painella rasvan kanssa. Ei välttämättä irtoa heti ja voi tuntua lujalta "nipistykseltä" kun irtoaa. Pientä kipua varmasti tulee mutta jos sitä pystyy sietämään niin venyttely on helpompaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tuntematonkakka1 kirjoitti:

Siis mulla on vähä kiree esari. Ku yritän vetää sitä nii se on 'liimautunut' siihen terskaan. Mitä teen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu