Olisiko sinulla Koiralleni uusi koti?

nanna12

Hei minulla on siperianhysky/saksanpaimen uros 7 kk ikäinen koira asumme espoossa.
Poika on tottunut lapsiin ja on höhhlä pää ja ajattelee varmaan itsekkin että on yksi lapsista.
joudun luopumaan koirasta valitettavasti lähihoitaja koulutuksen takia joka alkoi, en tiennyt että pääsen ko. koulutukseen, ja nyt käy ilmi että minulla ei ole aikaa.
Toivon että jos olet kiinnostunut koirastani, sinulla on kokemusta koirista niiden kouluttamisesta ja kärsivällisyyttä en halua koiraani kiertelemään koska tästä hyvän koiran saa jos oikea ihminen kouluttaa.
Poika on tosiaan iloinen, tykkää paljon liikunnasta,koirapuistoista ja ei ole vihainen muille koirille ja ihmisille. Eikä tuhoa asuntoa kun olet pois.
ainoa ongelma mikä koirasta pitäisi saada kitkeytettyä pois on, höhlä käyttäytyminen ja kun vieraat tulee sisälle ettei ala heidän päälle hyppimään yms.
Toivon että sinulla olisi aikaa ja rakkautta koiralleni etkä ota yhteyttä hetken mielijohteesta.
koirasta voi kysellä soittamalla numeroon 0466406794

2

140

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lapset-lapset

      Aina ei voi tietää mihin elämä vie, mutta jos koiran ottaa niin vastuuta. En antaisi omaistani hoidettavaksi lähihoitajalle joka ei hoida edes "omiaan".

    • Emppupamppu

      vähän myöhässä taitaa tulla mun ilmottautuminen ottamaan koira vastaan? :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nuori lapualainen nainen tapettu Tampereella?

      Työ­matkalainen havahtui erikoiseen näkyyn hotellin käytävällä Tampereella – tämä kaikki epäillystä hotelli­surmasta tie
      Lapua
      80
      6992
    2. Orpo hiiri kadoksissa, Marin jo kommentoi

      Kuinka on valtiojohto hukassa, kun vihollinen Grönlantia valloittaa? Putinisti Purra myös hiljaa kuin kusi sukassa.
      Maailman menoa
      134
      6523
    3. Lopeta jo pelleily, tiedän kyllä mitä yrität mies

      Et tule siinä onnistumaan. Tiedät kyllä, että tämä on just sulle. Sä et tule multa samaan minkäänlaista responssia, kosk
      Ikävä
      381
      6313
    4. Tampereen "empatiatalu" - "Harvoin näkee mitään näin kajahtanutta"

      sanoo kokoomuslainen. Tampereen kaupunginvaltuuston maanantain kokouksessa käsiteltävä Tampereen uusi hyvinvointisuunni
      Maailman menoa
      364
      4122
    5. Lidl teki sen mistä puhuin jo vuosikymmen sitten

      Eli asiakkaat saavat nyt "skannata" ostoksensa keräilyvaiheessa omalla älypuhelimellaan, jolloin ei tarvitse mitään eril
      Maailman menoa
      153
      2502
    6. Ukraina, unohtui korona - Grönlanti, unohtu Ukraina

      Vinot silmät, unohtui Suomen valtiontalouden turmeleminen.
      Maailman menoa
      6
      2419
    7. Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?

      Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant
      Maailman menoa
      59
      2183
    8. Orpo pihalla kuin lumiukko

      Onneksi pääministerimme ei ole ulkopolitiikassa päättäjiemme kärki. Hänellä on täysin lapsellisia luuloja Trumpin ja USA
      Kansallinen Kokoomus
      143
      1509
    9. Onko täällä helmessä tapahtunut vakava rikos?

      Onko kuullut kukaan mitään.
      Haapavesi
      14
      1502
    10. Miten kauan sulla menisi

      Jos tulisit mun luo tänne nyt kahvinkeittoon?
      Ikävä
      198
      1240
    Aihe