hei! onko kellään kokemuksia muutosta kanarialle koiran kanssa, olisimme lähdössä 13 kiloisen koiran kanssa ehkä inglesiin asumaan, haluisin tietää miten lentomatkat on muilla menneet, ruumassa? rokotteet, passi? miten suhtautuvat suom ikoiraan, meidän koira aika innokas ja haluaisi kaikkien luo. kulkee hihnassa.
Koiran kanssa muutto kanarialle
kanarialle
14205
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Ei ole kokemuksia
Ei ole kokemuksia
Kyllä mun matkat on menneet ihan matkustamossa, ei ruumassa.
Sama se minullakin. Koira olisi vain haitaksi kun painelen menemään dyyneillä etsiskellen sopivaa tirkistely paikkaa nudisti alueella. Siinähän saattaisi käry käydä jos rekku alkaisi haukkumaan ja paljastaisi runkkupaikkani.
Hyi hitto. Voisitte alkaa käyttäytymään ihmisiksi! Saa taas suomalaisia hävetä!
Minä olen kuvitellut että sinä Don Luis olisit tolkun miehiä mutta taisi tämä muori erehtyä.
Löytyy keskusteluketju Ellit kanariansaaret: Koiran kanssa Kanarialle, vuodelta 2013.
Pitääkö koirilla olla kuonokoppa siellä? Lisää kiitos tietoa jos tiedätte:)
Ei pidä olla kuonokoppaa, jos koira on rauhallinen ja antaa muiden koirien ja ihmisten olla rauhassa. Matkapassi täytyy olla kunnossa, siru paikallaan ja rokotukset tehty, muuten koira jää karanteeniin. - Sitten täällä Kanarialla on vielä paljon tekemistä koiranomistajissa: kakat pitäisi aina ottaa muovipusseihin, eikä jättää kadulle eikä rappukäytäviin.
Minkä rotuinen koira on? Ns. vaarallisilla roduilla pitää olla kuonokoppa ja omistajan pitää ilmoittaa koira viranomaislle ja tehdä jonkinlainen testi. Tärkeää on jo Suomessa aloitettu estolääkitys esim. sydänmatosairautta vastaan, joka on yleinen Kanarialla. Enempää en tiedä, valitettavasti.
kiitos vastauksesta. asutko itse koiran kanssa espanjassa tai oletko asunut?
Pitää olla vähintään 15kg ja suomen passi voimassa 6kk maahan tultaessa.
Jättäkää ne paskanvääntäjät kusenruikkijat räksyttäjät vaan kotimaahan. Siellä niitä riittää ihan omasta takaa!!
eikö tollaisen voisi lahdata ennekuin lähtee matkoille. nahoiksi vaan