Kausi-ilmoitus

Minulla on toiminimi missä v 2014 myyntitulot ovat vain n 3000€ ja ALVmaksua olisi 5,63€ Metssätalouden puolella hankinnoissa olisi Alv-saatavaa 19,59€. Teenkö kausi-ilmoituksen samalla lomakkeella vai pitääkö kummastakintehdä oma
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Tee molemmista omat kausiveroilmoitukset , koska veroa maksettaessa on käytettävä ilmoittajan omaa asiakaskohtaista pysyvää viitenumeroa. Viitenumero kertoo, kuka on maksaja, joten sen on syytä olla oikein. Muuten vero voi mennä väärän hyväksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


reikäpää kirjoitti:

Minulla on toiminimi missä v 2014 myyntitulot ovat vain n 3000€ ja ALVmaksua olisi 5,63€ Metssätalouden puolella hankinnoissa olisi Alv-saatavaa 19,59€. Teenkö kausi-ilmoituksen samalla lomakkeella vai pitääkö kummastakintehdä oma

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu