Muuten Suomi ei selviä:
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
PS. Lähti muuten persujen tärkeimmästä ja ainoasta vaaliteemasta pohja kokonaan. Se putosi ja kuului vaan poks.
http://yle.fi/uutiset/eva_maahanmuutto_kaksinkertaistettava/7767100
PS. Lähti muuten persujen tärkeimmästä ja ainoasta vaaliteemasta pohja kokonaan. Se putosi ja kuului vaan poks.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei lähtenyt,vaan vahvistui.
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/116705-poliisi-rikkoi-tabun-raiskauksista-”tasta-pitaa-puhua”
http://www.vantaansanomat.fi/artikkeli/263837-vantaalaisvaltuutettu-maahanmuuttajat-maksavat-vantaalle-liikaa
http://hankamaki.puheenvuoro.uusisuomi.fi/132461-maahanmuuttajat-syyllisia-pk-seudun-asuntopulaan
https://suomimedia.wordpress.com/2014/12/06/yhteiskunta-maksaa-mamujen-ajokortin-ja-autokoulun/
http://mitavittua.fi/2015/02/turkkilainen-pitsamafia/
http://static.ylilauta.org/files/r3/orig/q5gzufz7/monikulttuuri.jpg
http://www.hs.fi/talous/a1422425389835
http://anttipesonen.puheenvuoro.uusisuomi.fi/118967-harmaan-talouden-matapaise-on-kataisen-hallituksen-sisalla
Suomen hallitus,erityisesti kokoomus ja rkp ovat tuhoamassa hyvinvointivaltiota nimeltä Suomi.
Ammattiliitot,työehtosopimukset ja Suomalainen kulttuuri ovat kaikki vasaran alla.
http://yle.fi/uutiset/tyottoman_arki_palkatonta_tyota_yritykselle_kahdesti_viikossa_leipajonoon/7634621
http://yle.fi/uutiset/tyottoman_sai_tilattua_kympilla_tunnissa_mutta_ei_enaa__hinnasto_poistettiin_netista/7629882
http://yle.fi/uutiset/forssalainen_minna_linna_tekee_raskasta_tyota_maatilalla_ilman_palkkaa/7613747
https://suomimedia.wordpress.com/2014/12/06/somali-mohamed-a-kertoo-miten-sossua-huijataan/
http://www.riemurasia.net/kuva/Ylen-äänestys/125700
http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/55091-olkiluoto-3sta-loytyi-304-verottajalle-taysin-tuntematonta-yritysta
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/pulaa-on-halvoista-ammattimiehista/TMaqRebp
Huomaatko tietyn kaavan näissä uutisissa..?
Suomalainen ajetaan omasta maastaan ulos mamutuksella,palkat alas,avioliitto ja perinteen nurin,väki jota tänne haalitaan ei integroidu vaan heistä koituu enimmäkseen ongelmia ja kuluja.
Lammas!
Tutki asioita ja katso ruusunpunaisten lammaslasien tuolle puolen niin näet totuuden.
Persu-uskovainen linkittää, kun ei muuta osaa. Jytkyä ei persuille enää tule. Tuhnu ja valtava häpeä odottaa persu-uskovaisia. Soini lähtee nauraen maanpakoon säätiörahojen kanssa.
Tottakai linkittää, koska tämä on keskustelupalsta, jossa keskustellaan, ei maahanmuuttouskoisten herätyskokous, jossa "väärät mielipiteet" eivät ole sallittuja. Sinulla eivät vain rahkeet riitä vastaamaan, siksi sekoilet ja käyt kiinni henkilöön.
Poks vaan kuului. No se on ihan tyypillistä kun yhdellä teemalla ratsastetaan. Nyt on kannatus sitten laskussa.
Jytky, goodbye...
aihe on jo käsitelty:
http://www.halla-aho.com/scripta/hirvea_tyovoimapula.html
Tilapäisten ongelmien korjaamiseksi ei välttämättä kannata tehdä ratkaisuja, joiden seuraukset ovat a) suurelta osin kielteisiä ja b) pitkäaikaisia ja peruuttamattomia.
Vaikka työssäkäyvien ja eläkeläisten vääristynyt suhde koettaisiin välttämättömäksi korjata, se ei korjaannu, jos ulkomailta tuotu työvoima, eli muodikkaasti sanottuna työvoiman tarjonnan lisääminen, ei luo uutta yritteliäisyyttä ja investointeja. Vaikka tulijat ovat keskimäärin nuorempia kuin kantaväestö, heistä ei ole vääristyneen huoltosuhteen korjaajiksi, jos he eivät työllisty, tai jos he työllistyvät lähinnä monikulttuurisuuskoordinaattoreiksi, kohtaamistulkeiksi tai sosialidemokraattien eduskuntasihteereiksi. Välittömästi ja pysyvästi eläköityvät maahanmuuttajat eivät paranna huoltosuhdetta vaan heikentävät sitä. Jo ennestään huono tilanne muuttuu vielä huonommaksi.
Suuri osa maahanmuuttajista työllistyy hoivatyöhön, eli juuri sinne missä on tarvetta. Mutta nun näitä Jussin tekstejä ei hänen itsensä mukaan pidä edes ottaa todesta. Ne ovat "sarkasmia"
Kelpaa ne hoiva-alan työpaikat suomalaisillekin, mutta mamuja kurssitetaan alalle enemmän, jotta tilastot saataisiin kaunisteltua. Viime vuonna aloitti Vaasassa 4 hoiva-alan kurssia, joista 2 oli suunnattu maahanmuuttajille ja kahteen muuhun haki myös maahanmuuttajia, joten voidaan katsoa, että valtio suosii mamujen työllistymistä kantaväestön kustannuksella.
Luonnollisesti suomalaisvastaiset rasistit, kuten sinä, käyttävät tilannetta hyväksi ja pyrkivät syyllistämään suomalaista työtöntä.
Mutta kun niistä suomalaisista ei ole työntekijäksi, kaikenlaisten syiden takia vältellään työntekoa ja nautitaan sosiaaalieduista.
Suomalaisten työllistymisaste on suurempi kuin mamujen, joten kirjoituksesi on perusteetonta, rasistista paskaa.
Ns. Vartiaisen malli on käytössä jo esim. rakennusteollisuudessa, kun Virolaiset ovat vallanneet toimialan ja kovasti tuntuu, ettei työllisyystilanne ole parantunut vaikka mallia toteutetaan ohjeen mukaan.
Mamut kasvattavat bkt:tä.Voisiko palkata vation,tai esim.Vaasan puolesta rekrytoijia ja jo aiemmin Suomeen muuttaneita henkilöitä houkuttelemaan lisää asukkaita Vaasaan kasvattamaan kansantaloutta.
"Mamut kasvattavat bkt:tä.Voisiko palkata vation,tai esim.Vaasan puolesta rekrytoijia ja jo aiemmin Suomeen muuttaneita henkilöitä houkuttelemaan lisää asukkaita Vaasaan kasvattamaan kansantaloutta."
sarkasmi on hieno juttu, mutta pelkään pahoin, että maahanmuuttouskovaiset ottavat juttusi tosissaan..