Välillä toimeentulotuessa on kyseessä pieni summa. Moni muistaa(?), että olen luvannut maksaa jos häviän juttuni.
Nyt on suunnitelmissa seuraavaa:
2.3. teen tehdään tekstiviestillä hakemus lapsen tapaamiskuluihin.
a) sossu maksaa heti
b)sossu maksaa HaO:n päätöksen jälkeen
c)sossu ei maksa lainkaan
d)sossu vaan maksaa...
.itse veikkaan deetä, entä Te?
Ja pieni veto: jos sopii, niin maksan oikein arvanneille (siis palstalla) euron, ja jos häviän, niin jokainen osallistunut saa sen yhden tärkeän(?) euron.
Summaa saa nostaa sähköpostilla ([email protected]) - rajansa kaikella kuitenkin :-)
Koska en ole rikas niin rajoitus: jos häviän niin maksan voittajalle max. 200 euroa, ja maksupäivä 1.7.2015. Jos useampi osuu oikeaan niin voitta todisteellisesti arvotaan.
Tosin jos asia menee oikeuteen, niin silloin maksupäivä lain mukaan kuukausi päätöksestä.
Opastan: olenko väärässä?
Petu_
1
<50
Vastaukset
Käsi ylös kuka ymmärsi edellisen viestin. Maksan euron sille, joka suomentaa tekstin. :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1816808Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1203239Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1101916- 191749
"Mitä sä nainen tuot sitten pöytään" ?
Jos mies provaidaa ja suojelee... Pitääkö miesten kysyä tuollaisia?471738Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am651700Oikeistopuolueiden kannatus vain 37,8 %, vasemmiston 43,0 %
Keskustaan jää 17,4 prosenttia ja loput ovat sitten mitä ovat. Mutta selvästikin Suomen kansa on vasemmalle kallellaan.31655Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m161501Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111340- 681323