Onko joku mahdollisesti myynyt eläinkauppoihin gerbiileitä ja mihin jos on???Ostin gerbiilini eläinkaupasta hyvinkäältä salamanterista...onkos kukaan myynyt sinne ikinä gerbiileitä?Haluaisin tietää kuka gerbiilini on kasvattanut ja n. tarkan päivämäärän...ne ovat nyt n. 6- viikkoisia!!!Kaikki jotka viittii vastata...!!
Ja minkä ikäisinä gerbiilit on luovutusiässä??
Ja minkä ikäisinä gerbiilit on luovutusiässä??
Vastaukset 2
Vanhimmat
Gerbiilinpoikaset ovat luovutusiässä kuusiviikkoisina. Tätä aikaisemmin niitä ei saa erottaa emostaan, vaikka tämä ei niitä enää reilun kolmen viikon jälkeen imetäkään.
Valitettavasti eläinkaupoissa törmää jopa 3,5-viikkoisiin gerbiileihin. :(
Eläinkauppoihin gerbiileitä tulee paitsi (nimettömiltä) kasvattajilta, myös eläinkauppojen omasta kasvatuksesta sekä eläintukusta (josta kuulemma tulee näitä kaikkein pikkuisimpia).
joo sitä mä vähän aattelinkin.Ei niitä kasvattajii täältä löydy...mä oon niin tyhmä...joo mut jos joku tunnistaa voi silti ilmoitella vaikka sähköpostitse [email protected]