Miten saisin digikameralla otetusta kuvasta

eiditoitavan version? Olen ottanut tekstiä sisältävistä papereista valokuvia. Haluasin ne sellaiseen muotoon, että voisin muutella ja korjata sen sisältöä.

(ocr jne....?)
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Ihan normaalisti.

Äänestä
  • Kiitos avustasi. Odottelen vielä jospa joku toinen kertoisi lisää esim. aiheeseen liittyvistä ilmaisohjelmista. Hyvää päivänjatkoa kuitenkin sinulle.

    Äänestä

  • Hei,
    tämä toimii hyvyn, eikä tarvitse edes tallentaa koneeseen.

    Kiitos ja hyvää viikonloppua

    Äänestä

  • Viisi_sivua kirjoitti:

    Hei,
    tämä toimii hyvyn, eikä tarvitse edes tallentaa koneeseen.

    Kiitos ja hyvää viikonloppua

    Ota sitten tuollaisen online-palvelun kanssa huomioon se mahdollisuus, että he voivat jemmata OCR:ää varten lähettämäsi tiedostot palvelimilleen määräämättömän pitkäksi ajaksi ja mahdollisesti myydä tiedostoja jollekulle, joka epäilee sieltä löytyvän jotain mielenkiintoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viisi_sivua kirjoitti:

eiditoitavan version? Olen ottanut tekstiä sisältävistä papereista valokuvia. Haluasin ne sellaiseen muotoon, että voisin muutella ja korjata sen sisältöä.

(ocr jne....?)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu