Julki-douppi Björgen, dopingrikkuri Björndalen, yli-isot hg:t Dählie
Statoil-Fis/ibu katsoo vierestä
Statoil-Fis/ibu katsoo vierestä
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Dählien aikoina kaikkia katsottiin vierestä. Tosin Dählie, Alsgaard ja joku muukin saivat poikkeusluvan veriarvoihin, mutta kehtasivatko muut hakea?
Onkos todisteita noiden väitteiden tueksi, vai kuulitko kaverin kaverilta huhuna?
Pelleiletkö? Etkö osaa googlettaa, jos olet elänyt pumpulissa?
Etkö ole lukenut palstaa? NORJALAISIA EI KÄRÄYTETÄ, VAIKKA OLISI VOITU!
Norjalaiset hiihtää Suomalaiset selittää......
Kuka noita juttuja uskoo? Sanottiin yhdessä artikkelissa niinkin, että suksen muovipohjissa on huokosia, joihin voide imeytyy, vaikka jokainen kemiaa lukenut tietää, ettei muovissa ole huokosia. Ei pidä uskoa kaikkia juttuja mitä googlettamalla löytyy.
Jos norjalaisilla olisi doping-ohjelma, olisi kyllä joku jo paljastanut asian vuosien, vuosikymmenten varrella. Ovathan jotkut suomalaisetkin vanhat urheilijat puhuneet doping-asioistaan uran loputtua.
Joku yksittäinen voi toki käyttää, mutta turha puhua norjalaisista monikossa.
ONHAN SEN USEAMPI HYLKIÖKSI JOUTUNUT NOR--LÄÄKÄRI TODENNUT, PELLE!
Pelle pellen tunnistaa.
Katkerina tahtovat mustamaalata muita, kun ei ole pärjännyt työelämässä.
Tyyppi tietenkin herättelee keskustelua ja myy kirjaansa kohulausunnoillaan. Ei niissä kevään teevee-dokkareissakaan ollut Suomessa ja Ruotsissa kaikki oikein. Paljon spekulointia ja myös harhalaukauksia. Madialla on aina agenda ja myös myynti päällä. Urheilijat ovat aika suojattomia viime kädessä, koska mediaa aei juuri passaa hastaa oikeuteen. Ei ainakaan Sanoma-imperiumia, joka komentaa poliitikkoja ja pelaa niiden kanssa yhteen. Esim. Matikaisen epon käyttö vaikutti erehdykseltä ja ainakin alkuajankohta
Heja, heja! Norjan hormoonihuorat ne vaan jatkaa kusetustaan! Eikö tuohon saa mitään rotia!