Suomen sissit = venäläisten helvetti

Veljet-yhdessä

Lukekaa Maon kirja aiheesta, tai The Flea War, tai Chen.

Suomalainen joka on motivoitunut ja liikkunut maastossa ja harjoitellut, ja joka oivaltaa maanpuolustuksen todellisen syyn, on myrkkyä valloittajalle vaikka suomipojalla olisi vaik vanha RK ja pari lipasta muu varustus. Syy valloittajan torjumiseen on, ettei meidän naisia ja maita raiskattaisi ja tapettaisi, että meillä olisi hyvät oltavat, että koskematon luonto pysyisi koskemattomana ja nautittavana jälkipolvillekin, että voitaisiin elää itsenäistä, tervettä ja vapaata elämää jatkossakin.

Me ei olla orjia eikä meistä tule sellaisia, jos me ei niin haluta. Vapaudenhalun pitää olla suuri ja positiivinen ja rakentava. Indoktrinoikaa itseänne rakentavilla ja positiivisilla todellisen vapauden asioilla. Se ei ehkä tee teistä voittamattomia, mutta helvetin paljon vaarallisempia taistelukentällä, jos löydätte sen sytykkeen itsestänne. Se on sissien sytyttämä roihu joka puhdistaa valloittajan pahat aikeet, koska todellisen soturin kohdatessaan hekin ymmärtävät teknologian näennäisen ylivoiman mitättömyyden syvän motivaation rinnalla.

Kuolema on pienempi paha kuin suuri hairahdus, vaikka kaiken voikin antaa anteeksi, ja on parempi että voi jatkaa elämää ja tehdä jotain hyvää ja olla onnellinen.

8

147

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Harjoitukset

      Niinpä, muistakaa, että joka syksy, jokaisessa suomen kylässä, maaseudulla järjestetään sotaharjoituksia maastossa liikkumiseen, paikantamiseen, ampumiseenkin pitää suorittaa koe, etsitään sopivat passipaikat jne. Sotimisen osaamista pidetään yllä muutoinkin kuin kertausharjoituksin. Että tervetuloa vain tänne meille päin, metsästysseurassa on 40 hyväkuntoista ja taitavaa miestä ja 3 naistakin. Noi Sakon 3006.set vaihdetaan vain sarjatuliaseisiin. Täällä perällä ei Venäläisen ole hyvä kuljeksia aseen kanssa, eikä kohta muutenkaan, jos eivät lopeta tuota Ukrainassa sotimista.

      • kvmies

        Milläköhän tapaa hirvestys mitä luultavimmin harrastatte liittyy sodankäyntiin.Onhan siinä aseet kädessä ja metsässä liikutaan mutta yhtäläisyydet loppuvatkin siihen.Sodankäynnissä nimittäin vaaditaan huomattavasti vaikeammin omaksuttavia strategioita joita täytyy muuttaa ja soveltaa alituisesti vaihtuviin tilanteisiin.On helpompi höynäyttää eläintä kuin toista ihmistä.


    • Laskekaa

      Kyllä Suomea ei miehitetä, kunhan Nato pitää ilmatilamme " puhtaana ". Jopa Putin ymmärtää, että tällaista kansaa on mahdoton ottaa hallintaan. Kannattaisi laittaa nyt se Natohakemus Ruotsin kanssa huomenna postiin, niin että ehtisi päätös ensiviikon alkuun.

      • kvmies

        Natohakemus on yhtä turhan kanssa.Suomea ei mikään uhkaa eikä tule uhkaamaan.Paras vain pysyä liittoutumattomana ja pitää oma armeija iskukykyisenä.


    • gghjjhg

      Puolustusvoimat jakaa Suomen sisseille höökipillereitä että jaksetaan juossa ja hiihtää.

      • Nostoväkimies3350

        Tuosta kuntoilusta sen verran, että hapenottokyky nousee kuukauden harjoittelun tuloksena. Ja mihinkäs sitä sitten juostaan ja hiihdetään.... karkuun vain kohti Pietaria ?
        Minä en lähde tästä kylästä mihinkään, mutta jos sota syttyy, niin tänne on ikävä hyökkääjän tulla.


    • Jep ja kuten Ukrainasta saamme huomata, kuinka loistavasti tämä vanha rynkky ja pari lipasta taktiikka toimiikaan, eihän siellä ole kohta menetetty kuin vasta muutama hassu kaupunki venäläisten avustamille separatisteille.

      • Nato10

        Joo, niinpä... mutta heillä ei olekkaan sopimusta Naton kanssa. Jos Suomeen hyökättäisiin venäjältä, niin saamme ilmatukea ja ilmatilamme otetaan haltuun Naton toimesta. Ja mikä parasta, Jenkit tuovat maatutka / ohjusjärjestelmänsä huolehtimaan tuostaa raskaasta aseistuksesta. Kyllä ne loput sitten hoidetaan rynkyllä... jos siis tulijoita enään olisi.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      91
      1052
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      732
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      604
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      480
    6. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    7. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      45
      463
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      431
    10. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      424
    Aihe