Lumensyöjä

lumikenkä

Minulla on sama ongelma koirani kanssa...
syö lunta todella paljon niin vapaana ollessaan kuin hihnalenkillä. Ja siitä menee pari tuntii ja pissi alkaa valuu :/ Ja meillä sama homma suoraa vesikupilta ulos mentyään alkaa lumensyömine. On madotettu, käyty lekurissa ja ei oo mitään tulehduksia.
Minulla on toinenkin uros onneksi se ei ole alkanut tekee samaa , sitten ne päättikin ettei enää olla kavereita vapaana ollessaan. Ostin molemmille kopat ja ajattelin että nyt ei lumensyöjä saa syötyä lunta ku koppa on ja melkein kerkesin siitä jo iloita mutta mutta koppa päässä vedetään lunta niin että masu on pallo :/ eli koppa ei estä lumensyöntiä.

2

145

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • lumitonttu

      Älä anna sen syödä lunta. Sullahan se remmi on kädessä ulkona vai? Tää on pakko olla trolli...

    • ihmetys_h

      Meillä koira ei talvella juo vettä juuri ollenkaan (ulkokoira) vaan syö vain lunta. Mikä lumensyönnistä tekee vaarallista? Siis ei koiramme syömällä syö vaan silloin kun sitä janottaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi et halua kaivattusi

      kanssa suhteeseen? Onko jokin syy vaikka rakastat häntä?
      Ikävä
      136
      1302
    2. 73
      1223
    3. Carunan hinnat

      Yks proffa vauuttaa, ettei Caruna voi noin vain nostaa hintoja koska suomen laki kieltää, toinen proffa sanoo että Carun
      Maailman menoa
      105
      986
    4. Mikä sun kaivatussa on se miksi ihastuit

      ja ikävöit? Eli se jokin asia, mikä aiheutti tunteen, että tuossa on sitä jotain? Meinasitko tehdä asialle jotain vai ka
      Ikävä
      50
      925
    5. Koetko vielä et

      Olen elämäsi rakkaus?
      Ikävä
      78
      822
    6. Joko uskallat.

      Huomenna nähdään.
      Ikävä
      45
      791
    7. Kunnan päätie ja sen lähialueet

      Arvon hyrynsalmelaiset. Tätä palstaa on näin Ukkohallan mökkiläisena ihan viihteellistä lukea. Milloin teitä ahdistaa la
      Hyrynsalmi
      40
      788
    8. Oletko tullut siihen

      Tulokseen ettet saa minua
      Ikävä
      67
      663
    9. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      113
      634
    10. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      45
      557
    Aihe