Kauanko kestää Finnairin "heti"?

Hetimullekaikkitänne

Plussakorttia olen tässä odotellut. Ensimmäisestä plussa-lennon tilaamisesta useampi kuukausi ja itse lennoistakin lähes kuukausi. Finnair mainosti plussakorttia jotenkin siten että kortin saa heti pistetaphtuman kirjauduttua, oliko tämä tapahtuma sitten lennon ostaminen vai itse lentomatka, sitä en muista.

2

177

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 158

      Normaalit pisteet tulevat vasta lennetyn lennon jälkeen, ei varaamisen jälkeen. Jos lennostakin on jo noin kauan aikaa, kysyisin asiasta suoraan Finnair Plus -asiakaspalvelusta.

      • LennonJälkeen

        Kyllä vain, lennetyn lennon jälkeen tulee muutamassa viikossa, taisi mennä omallakin kohdalla yli kuukausi, ei muista enää tarkkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1338
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      687
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      639
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      52
      594
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      569
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      559
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      541
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      538
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      177
      486
    Aihe