Rekkanäyttelyt

Rahatpois

Tuli viime kesänä kierrettyy pojan kanssa noita näyttelyitä ympäri maata kun olin itteki sairaslomalla niin oli aikaa. Oli ihan leppoisaa touhua ja näki vanhoja työkavereitaki ja poika vahtas laitettuja autoja. Kai vähän mäkin vähän niitä vilkuilin. Mut Elokuussa tuol Härmäs meni kyl vähän maku koko hommaan kun sai latoo jo satasen tiskiin ennenkö oltiin ees portin sisäpuolella. Enemmä tais olla ulkomaalaisii autoja ku meikäläisiä mitkä oli siel takarivisä. Mun mielest tuossa ei kyl nosteta alan mainetta niin ku joku jossain lehessä siitä näyttelystä sano. Bisnestä se on mun mielestä ja kylmää sellasta.

4

148

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TRUKERI

      MORO OLEN KANS HÄRMÄSÄ KÄYNY JA EUROOSSA PALIO AJANU OLEN AJOSA ITSE VANHA TRUC JA TIÄN PALIO VANHOJAKI JUTTUJA LERVO ON VAA YKSI VANHA JA HYVÄ SILLE MINUA EI ENÄÄ KIINOSTA KOSKA SE MUISTAKOS KUKAAN SETÄ HUITISLAITA REKKA FIRMA JOKA AJOI ALAS PALIO LERVO SENKI TUNTIS EN OLE NÖHNY AIKOHI KAIKE HYVÄÄ TEILE MYÖS HEI

    • lervo.com

      Hei käykääs rekkalerssikat tuolla ---> www.lervo.com sivustolla! Todella mahtavaa settiä, tosi tymäkkä rekkasaitti! Vain tosilervoille!

    • ISÄNTÄMIES

      Sairaslomalla tulee sairastaa. Ei kierrellä pitkin näyttelyitä. Vieläkö omistat työpaikan? Jos olisit minulla töissä niin viimeistään nyt sinulla olisi aikaa kierrellä vaikka kaikki kissanristiäiset, mitä Suomessa on. Toki palkan maksaisi luultavasti kela.

      • isäntäperkele

        Saatana siinä on oikian isännä puhetta. Jos perkele ollahan sairaana nii sillo ollahan kotoona taikka sairaalasa. Ei sillon kierrellä mitään perkeleen näyttelyitä. Saatana jos minula olisi hommisa niin kyllä perkele tiätäisit olleesi näyttelysä. perkele!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1904
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1246
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1131
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      42
      837
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe