Kojelauta kuin Tokyo by night

Laatuauton_alamäki

Bensa-Yaris 2007 malli 1.3. Ollut talossa uudesta lähtien. Alkanut temppuilemaan kuluvan talven aikana sillä keinoin että toimii normaalisti 5 km päähän kauppaan mennessä, mutta kaupasta tultua sytyttää kaikki merkkivalot kojealutaan. Vian päällä ollessa lämppärin puhallin, vilkut ja toisinaan myös ohjaustehostin pois pelistä, mutta lähtee kuitenkin normaalisti käyntiin ja pystyy ajamaan kaupasta kotiin. Pari kilometrin ajamisen jälkeen suurin osa merkkivaloista sammuu, lämppärin puhallin, vilkut ja ohjaustehostin alkavat toimia. Öljynpaineen ja turvatyynyn merkkivalot jäävät toisinaan palamaan. Moottorissa on öljyä ylärajaan saakka ja öljyt on vasta vaihdettu.

Epäilen kosteusongelmia releissä, vaan miten paikallistaa vikaantunut rele?

7

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • corolla_pappa

      Peräluukun tuuletus unohtunut!

      • Unohtunut

        Se on sinulta unohtunut ja on mennyt päähän.


    • kokeile

      Kokeile puhdistaa akun navat ja lataa akkua.

      • Laatuauton_alamäki

        Akku on täynnä, eikä navoissa voi olla kosketushäikkää koska käynnistyy normaalisti myös vian ollessa päällä.


    • mustissa11

      Kuva ois enemmän kuin tuhat sanaa mutta kun kamera on eksynyt omaan mustaan aukkoon niin tullaan suomi24:n :D

      • R._Hood

        Laitapa sinä oma kuvasi forumille näkyviin jotta tiedän ettet ole botti. Joillekuille on yllätys etä Tojota-merkkisissä autoissa on vikoja.


    • Videota

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      148
      3583
    2. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      70
      3560
    3. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3342
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      53
      2779
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      32
      2046
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      30
      1972
    7. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      43
      1790
    8. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1686
    9. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      96
      1645
    10. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1400
    Aihe