Mitä helvettiä suomi24:ssä oikein sekoillaan?
Vakionikilläni "Töppönen", jolla olen chattaillut 10 vuotta, on yhtäkkiä vaihtunut joko käyttäjätunnus tai salasana (itse en ole muuttanut sitä). Virheilmoitus:
"Virheellinen käyttäjänimi ja/tai salasana".
En siis pääse enää edes sähköpostiini.
Loin uuden nikin "topponen", jolla pääsen kirjautumaan ja voin kommentoida keskusteluissa, mutta chatissa tulee ilmoitus:
Valitsemaasi nimimerkkiä ei voi käyttää Suomi24:n chatissä. Valitse toinen nimimerkki.
Keskustelupalstalla mulla on taas eri nikki, jolla kirjautuneenaa chatissa tulee ilmoitus:
"Valitsemasi nimimerkki on rekisteröity jollekin toiselle käyttäjälle. Valitse toinen nimimerkki."
On mulla sitten vielä yksi nikki, lähinnä sähköpostia varten. Sillä pääsen kyllä chattiinkin.
Viikko sitten ainakin kaikki toimi vielä ihan hyvin.
Eli vitä helvettiä S24 nyt on oikein sählännyt?
Vanha tunnus poistettu, uudella ei pääse chattiin
6
177
Vastaukset
Laitoin tietysti tästä ylläpidolle palautetta, mutta vanhasta kokemuksesta tiedän, että siellä tuskin edes luetaan palautteita. Ikinä ei ainakaan ole vastattu.
Hei,
Olethan käyttänyt käyttäjätunnustasi kirjautuessasi? Nykyisin chat-nickit eivät enää käy kirjautumisessa, vaan sinun tulee käyttää joko käyttäjätunnusta tai sähköpostiosoitettasi.
Terveisin,
Elina
Suomi24- pahvi.kierrätykseen
Uudistusta meille esiteltäessä ei puhuttu mitään mainitsemastasi asiasta. Ei myöskään Torin poistumisesta. Miksi? Tuliko ylläpidolle yllätyksenä?
Ei näin voi toimia. Vähän myöhässä vastaan, mutta totta helkutissa olen käyttänyt käyttäjätunnustani, kuten olen käyttänyt kymmenen vuotta.
Mulla tulee nykyään juuri tuo teksti "Valitsemasi nimimerkki on rekisteröity jollekin toiselle käyttäjälle. Valitse toinen nimimerkki." kun yritän päästä chattiin. Muuten suomi24:ään kirjautuminen onnistuu kyllä, mutta chatiin en oo päässy enää noin kolmeen viikkoon tällä nimimerkillä. En tiedä mistä johtuu.
- oletko_kenties
Oletko sikaillut chatissä? Jos et, niin miksi ylipäänsä chättäilet?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1411359
Ketä naista se poju tällä hetkellä vetää höplästä
Sillä kun pitää aina olla joku höplästä vedettävä kierroksessa301980- 43865
- 33641
Tappio Rydmanille
Ei pystynyt Wille saamaan tahtonsa läpi. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000012093775.html145633- 38597
- 52551
Sometähti villisika-Seppo on kuollut
Suomussalmella lemmikkieläimeksi virallisesti hyväksytty villisika Seppo on kuollut. https://yle.fi/a/74-2023244528538Tiesitkös rakas
Mun taivas on pilvinen ja synkkä. Päivät värittömiä ja harmaita. Missä olet, aurinkoni? 💔44511- 107508