La Promesa sarjan ystäville iso pettymys - Yleltä lisäinfoa asiasta

20

2841

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Kiitos tiedosta :)

    • Anonyymi00002

      Ilahduttaa. Tauko tekee hyvää. Sarja mennyt murhaamiseksi ja kaappaustarinoiksi.

      • Anonyymi00005

        Miten niin mennyt? Sellaisenahan se alkoikin. Sekin vanhempi nainen, joka murhasi ainakin poikapuolensa, tai mikä nyt olikaan, ehkä muitakin, kun emme ole sen jälkeen katsoneet, taitaa olla vieläkin vapaana?

        Onhan sitä varmaan huonompiakin sarjoja silti, mutta kyllä tuo tosiaan vie aivan liikaa aikaa hyviltä ohjelmapaikoilta, etenkin kun nuo toistuvat uusinnatkin, erityisen häiritsevinä nuo viikonloppu-uusinnat, ovat tulleet mukaan. Vaihtelua on tosiaan hyvä saada, ja tuon näyttämisen voisi kyllä huoletta lopettaa. Täytynee vielä olla melko kalliskin ostos, kun jaksoja on sadoittain vuodessa.

        Ja löytyisihän sieltä Espanjasta kuitenkin parempiakin, jopa aivan nykyaikaan sijoitettuja sarjoja, mutta jostakin syystä tänne hankitaan lähinnä noita vähintään sadan vuoden taakse sijoitettuja tekeleitä toinen toisensa perään! Toki Espanjan tv-ohjelmien taso ei kaikkiaankaan ole lähelläkään Italian tai Ranskan hyvää tasoa, joten ehkä Ylen olisikin parempi keskittyä hankinnoissa entistä enemmän niihin.


    • Anonyymi00003

      Joutais lopettaa koko sarjan,samaa sarjaa yle esittää päivittäin TV1 ja TeemaFem kanavilla.Sitten vielä viikonloppuisin uusintana.

      • Anonyymi00007

        jep


      • Anonyymi00010

        No, eihän noita tarvitse joka kerta katsoa, tämä vihjeeksi ellet muuten ymmärrä:)


      • Anonyymi00020
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        No, eihän noita tarvitse joka kerta katsoa, tämä vihjeeksi ellet muuten ymmärrä:)

        Kyllästyinme tänä keväänä kun ei mitään tapahdu typerää asian pyörittämistä monessa jaksossa. Aloitimme alusta nyt .mennyt jumpaamiseksi .juonet typeriä jotkut tekee kukaan ei huomaa pari kuukautta ilman jakson jaksoa mahdottomuus vei mielenkiinnon.


      • Anonyymi00022
        Anonyymi00010 kirjoitti:

        No, eihän noita tarvitse joka kerta katsoa, tämä vihjeeksi ellet muuten ymmärrä:)

        Kyllähän tässä hyvin ymmärretään,että paskaa saa pyytämättäkin.😎🤣😂


    • Anonyymi00004

      Hyvä sarja täytyy vaan odottaa jatkoa.

      • Anonyymi00008

        Hyvä että on kesällä taukoa,, ei aina olisi aikaa katsoa.


      • Anonyymi00021

        La promesa on ihan hyvä sarja, lisää vaan näitä historiallisia draamaviihde sarjoja. Esim. Ihana Elisa) tuo Italialainen sarja on ehkä paras mitä on nähty. Italia , Espanja tekevät katsottavia vanhaa aikaa kuvaavia sarjoja. Britit myös.


    • Anonyymi00009

      Tauko ei haittaa, mutta kiva että sarja jatkuu. Telkkarissa on tarpeeksi jännäri-, kauhu-ja poliisisarjoja/elokuvia, tällainen "pehmeämpi" sarja on kivaa vaihtelua.

    • Anonyymi00011

      Ei haittaa on sarja pelkkää juonittelua joten en katso

      • Anonyymi00013

        Niinhän noi saippuasarjat yleensä on.
        Kyttäillään toisia kuka pettää,kuka jättää,kuka on kenenkin kanssa.
        Kenellä on rahaa,kenellä on valtaa.
        Ollaan niin kauniita,rohkeita,rikkaita.
        Jotkut sarjat kestää vuosikausia,satoja,ellei tuhansia jaksoja.
        Pyöritään vaan samoissa ympyröissä.
        No onhan toosassa oltava jokaiselle jotakin katsottavaa.😎😃😂😀📺📺


      • Anonyymi00015
        Anonyymi00013 kirjoitti:

        Niinhän noi saippuasarjat yleensä on.
        Kyttäillään toisia kuka pettää,kuka jättää,kuka on kenenkin kanssa.
        Kenellä on rahaa,kenellä on valtaa.
        Ollaan niin kauniita,rohkeita,rikkaita.
        Jotkut sarjat kestää vuosikausia,satoja,ellei tuhansia jaksoja.
        Pyöritään vaan samoissa ympyröissä.
        No onhan toosassa oltava jokaiselle jotakin katsottavaa.😎😃😂😀📺📺

        Katson Promesan, jäin kiinni siihen. Emmerdalesta on tullut jo pitkälle yli 10000 jaksoa, eikä loppua näy. Molemmissa todella hyvät näyttelijät, sekin osaltaan auttaa jäämään kiinni sarjoihin. Mutta tauko on paikallaan. 🌞


    • Anonyymi00012

      Ydinvoima antaa aina saman sähkömäärän. Tuulivoimaa voidaan säätää. Myy autosi ja anna sijoittamasi rahasi yhteiskunnalle. On siitä yhteiskunnalle hyötyä ja luontokin säästyy kun laitat paikallisiikenteeseen 10-vuoden aikana 6 840€.

    • Anonyymi00014

      Kiitos hyvästä sarjasta. Joka päivä odotan sitä hetkeä. Näyttelijät ovat kauniita ihmisiä ja osaavat näytellä. Lisää vain Hyvää odottaa.

    • Anonyymi00016

      Mainoksen mukaan,noita grilliin !

    • Anonyymi00017

      Ylen draama sarjoja. Italia-Espanja-Englanti.

      La Promesa Salaisuuksien kartano.
      Carmen kiharat.
      Frankon jälkeen alcantaran perhe.
      Hakekaa kätilö.
      Aika ennen meitä.
      Mina Settembre.
      La Storia.

    • Anonyymi00019

      Miten ihminen voi olla noin tyhmä. Olen Isto, yliopisto tai ainakin mekein. Minulla on 600-sivua saksankielistä luottevaa josta en tiedä kielellisesti tai sisällölliseti mitään. Kuulin lapsena maassa makaavan juopon totevan kommentoijallee joka kutsui häntä insiöönriksi, että olen dip. alkuinen. Minusta on tämän johdosta lähes tullut dip. Olen sentään ollut yliopistossa. Se tekee minulle lähestulkoon kyvyn opettaa. Ala-asteelleekin pääsee lukion papereilla ja avoimella yliopistolla. Kyllä SULJETTU yliopisto tekee minusta pohjimmiltaan paremman opettajan. Sinun tulee tehdä kuin minä. Kansakoulussa arvosanat menee 1-5 asteikolla. Siihen nähden olen jo lähestulkoon toimitusjohtaja. 1 = huono ja 5 = hyvä. Minä olin 5, mutta tilanteni vuoksi minusta tuli 4, hieman kuin Mavreksita. Hieman tuurilla pääsin sisään kun serkku töppäsi ja MINÄ pelastin. Vaikka olenkin ikuinen kakkonen, olen silti enemmän stara kuin ykkönen. Ei tämä nyt mennyt kuin oppikirjasta, mutta simulaationi perusteella juttusi toimii. Uuhh mennään vessan hässimään). Olin se joka lensi ylösalaisin toisen päällä ja näytin vielä keskaria. Kakkospilottini kuoli, mutta minut on todettu syyttömäksi tähän ääritilanteissa syntyneeseen kuolemaan. Eli kansakoulun mittarissa olin se paras 5, mutta olosuhteiden vuoksi minusta tuli 4. Koska OPETAN muita tekemään asiat kuten teen itse, niin OPPILAASTANI tuli 3 ja hän tekee samalla tavalla kuin minä, muista tulee kakkosia. Minä Ja me ollaan arvosanan 5 ja 4 arvoisia. TE olette korkeintaan 3 ja 2. Mene sina pois taalta. Mina olla suuri vaikuttava aito suomalainen raakvalmisteesta valmistava rehellinen taho. Te olla tuolloinen paska. Mina olen hyva pata suomalaine keskipiste kansa. Haista sina vitu.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      109
      1310
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      45
      901
    3. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      726
    4. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      129
      674
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      666
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      616
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      597
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      55
      555
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      473
    10. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      470
    11. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      457
    12. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      115
      453
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      448
    14. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      51
      445
    15. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      443
    16. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      438
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      437
    18. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      83
      434
    19. Et sinä mitään

      Oikeasti halua
      Ikävä
      52
      403
    20. Miksi jätit vastaamatta mies

      Silloin kauan sitten 😔
      Ikävä
      42
      400
    Aihe