Liperissä on alkanut suuri UFO-jahti

taivaallatapahtuu

Paikkakunnalla on viime päivinä ollut hyörinää, kun lehmät alkoivat kadota navetoista.
Niistä ei ole löydetty jälkeäkään ja mitään johtolankoja ei ole.
Aivan kuin ne olisivat kadonneet ilmaan...
Öisellä taivaalla näkyneet oudot valoilmiöt on nyt yritetty selittää pelkiksi lentokoneiden laskeutumisvaloiksi tai kuusta johtuviksi heijastuksiksi.
Mutta miksi näitä lehmiä sitten on kaapattu?

Onko ihminen loppujen lopuksi niin mitätön ja huomaamaton tallustelija, että muualta tulleet matkailijat katsovat lehmien olevan maapallon asukkaita ja niiden järjenjuoksua kannattaa tutkiskella?
Ja mikä mahtaa olla näiden avaruuskaappareitten lopputulos:
"Nämä Maapallon asukkaat ovat karvapeitteisiä, hitaasti löntysteleviä ruohonpurijoita.
Heidän katseensakin kuvastaa pään sisäistä tyhjiötä ja heidän ainoa ajankulunsa on pureskella heinää, huiskia hännällään kärpäsiä ja vääntää jatkuvasti lantaa lattialle.
Kaiken lisäksi nämä asukkaat ovat nelijalkaisia ja ilman mitään vaatetusta!

Tämän vuoksi ei Maapalloa kannata valloittaa.
Tullaan takaisin joskus tuhannen vuoden kuluttua ja katsotaan uudelleen, onko mitään kehitystä tapahtunut.
Let`s go! Back to The Future!

2

133

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eppu2

      Jospa ne lehmät oppivat vihdoinkin lentämään.

    • Odotellaan_kevät

      Paljon mahdollista. Onhan Liperin kunnan puolella lentoasema, Onttola. He eivät ole kuitenkaan informoineet, että viimeaikaisten rahtitavaroiden mukana olisi ollut eläviä Ammuja saati karjapaimenia.
      Vaikea on asiaa selvittää kun lehmillä ei ole perävaloja. Kuten omistajat totesivat, ei edes perävaloja näkynyt? Juu ja jos eivät jättäneet jälkeensä edes paskavanaa, kuinka niitä etsiäkään?
      Asiaan kannattaisi valjastaa ehkä keskusrikospoliisi koska paikallisen poliisin (todella hajallaan oleva) asiantuntemus ei riitä selvittämään noin mystistä tapausta.
      Enemmän mahdollisena pidän, että naudatkin osaavat ennustaa ja ennakoivat tulevan kesän helteitä ja läksivät omin päin tallustelemaan kohti pohjoista.

      Tällaista säätä ei kukaan tavoittele:

      http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288337267857.html

      Isot on kunnon helteet.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      176
      11185
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      54
      5328
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2555
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      37
      2256
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1771
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      43
      1675
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      31
      1310
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      36
      1265
    9. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      6
      1076
    10. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      105
      1001
    Aihe