Monen matkan lipun lähtöselvitys

Lähtöselvitys

Ostin Icelandairin lipun, joka sisältää meno-paluun USAhan ja vaihto on sekä mennessä että tullessa. Lipussa on yksi ainoa varausnumero. Lähtöselvitys pitää tehdä 24 h sisällä ennen matkaa netissä.
Miten tuolla yhdellä varausnumerolla tehdään usean matkan selvitys? Siis lykkääkö lähtöselvitysautomaatti aina sen lähinnä olevan matkan siihen tulosteeseen lähtöselvitettäväksi vai pitääkö jotakin temppuja tehdä tuon kanssa?

2

154

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ei_mitään_ongelmaa

      Menopaluulennolla on aina vain yksi varaustunnus, jos lennot ovat samassa varauksessa. Lahtöselvitysautomaatti tai nettisovellus tietää kyllä mille lennoille selvitystä ollaan tekemässä vaikka lento koostuisi useammasta kuin yhdestä osuudesta.

      • 1920

        Ja yleensä siinä samalla saa tehtyä selvityksen koko reitille eikä vain ensimmäiselle osuudelle.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      91
      2541
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1475
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      86
      1447
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      13
      1208
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      943
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      920
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      105
      814
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      37
      814
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      793
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      716
    Aihe