Hei. Olen harkinnut sheltin ottoa kyseisestä kennelistä, ja haluaisin tietää, että onko Teillä kokemuksia kyseisestä kennelistä, ja jos on niin millaisia. Kiitos jo etukäteen! :D
Kennel Agarwaen kokemuksia?
sheltti
2435
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itselläni ei ole kokemuksia kyseisestä kennelistä, mutta vaikuttaa kyllä ainakin koiranetin perusteella oikein asialliselle melko tuoreelle kennelille. Narttuja ei ole astutettu liian nuorina, kattavat terveystulokset, jalostuskoirien kanssa harrastetaan monipuolisesti ja aktiivisesti, ei liian korkeita sukusiitosprosentteja, narttuja ei käytetä liian montaa kertaa tai liian tiheästi jalostukseen, urosvalinnat eivät ole sieltä vuoden käytetyin uros -listalta ja yhdistelmiin on valittu ainakin yhdistelmän teko hetkellä terveet koirat yms. Jos olisin shelttiä ottamassa niin ihan hyvillä mielin voisin ajatella ottavani tuolta. Toki sinun kannattaa tutustua myös henkilökohtaisesti kyseiseen kasvattajaan ja hänen jalostusperiaatteisiinsa.
Kiitos vastauksestasi. Pitänee lähteä ensi viikolla (taas :D) katsomaan niiden koiria agi-kisoihin. Onko muilla kokemuksia?:)