"Venäläiset valtaajat" dokumantti.

nbvxfdsfdfy

Satuitteko katsomaan TV 1 dokumentin. Aivan käsittämätöntä ryöstämistä ja kaiken takana Putin. Sen paikka olisi vankila, eikä maan päämies. Ihmisiltä jotka olivat omalla työllään rikastuneet, heidän yrityksensä vallattiin ja omaisuus ryöstettiin. Useat oivat Englannissa ja pelkäävät henkensä puolesta.
Surullista että meillä on tuollainen naapuri.

8

123

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kummallistaon

      Putinin suostumuksella kyllä, heillä on lain mukaan mahdollista, minkä lain ?????? !!!!!

    • katsoinmyös

      Harva presidentti on rikkonut virkavalansa. Putin kaikilta osin ja moneen kertaan, täysi konna.

    • vihaa

      Kummalista,, että nää toinen jalka haudassa olevat homekorvat jaksa jatkaa täällä Putinkaunaansa. Hävetkää retkut!

      • Venäjän tyyli on ennallaan?

        Katselimme Essolla tämän ohjelman, ja hieman vakavaksihan kaikkien ilme meni. Aloimme pelätä sitä, että Putinin lähettämä venäläinen desanttijoukkue saattaa kohta tulla ryöstämään Einarilta menestyvän huoltoaseman ja baarin, jonka jälkeen Esson parlamentti joutuu tuuliajolle. Jos näin kävisi, niin emme millään löytäisi nykyisen Esson veroista kokoontumispaikkaa.

        http://areena.yle.fi/tv/2475667?ref=leiki-arp


    • eppu2

      Tuli tuota katsottua.
      Mieleeni tuli, että eikös takavuosina ollut mediassa juttua, myös suomalaisyrityksen valtaamisesta siellä.

    • rajajääkäri

      Idästä kuuluu nyt kummallisia ääniä. Mahtavatko Puutinin panssarit olla jo tulossa Suomeen. Miten nyt pitää toimia?

      • Essolaiset ovat valmiina?

        Tänään päätimme Essolla lisätä valmiustasoa, sillä itätuuli toi Esson pihalle ruudinkäryä. Tulkitsimme asian niin, että Putinin valloitusjoukot ovat tainneet jo kohdistaa aseensa tulevaa koitosta varten Suomen rajan läheisyydessä.

        Tämän vuoksi mekin kävimme hakemassa kaikki haulikot, hirvikiväärit ja ketunraudat kotoamme ja laitoimme ne Esson kuivaan varastohuoneeseen. Patruunoitakin meillä on ensimmäistä aaltoa varten, joten voimme huomenna aloittaa aamuistuntomme kaikessa rauhassa ja turvallisin mielin.


    • iltasekäaamrukous

      Putinille vaan kuula kalloon, niin kaikilla menisi paljon paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Päivi Räsänen vs. Abbas Bahmanpour

      (Bahmanpour on imaami Helsingissä) Syyttäjä siis jahtaa edelleen Räsästä tämän H-puheista, joissa hän on ilmeisesti vaa
      Maailman menoa
      124
      5191
    2. Demokratian uhka: Perussuomalaiset ja polarisoiva "me ja muut" -ajattelu

      Laurence Rees varoittaa, kuinka demokratian heikkeneminen ja autoritaaristen liikkeiden nousu voidaan liittää "me ja muu
      Maailman menoa
      181
      4915
    3. "Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana

      Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste
      Maailman menoa
      69
      3379
    4. Palkansaajan oikeus nauttia työuransa hedelmistä

      Työeläkejärjestelmä on verrattavissa pyramidihuijaukseen, jossa alemmat tasot, eli nykyiset palkansaajat, toimivat maksa
      Maailman menoa
      107
      2966
    5. Monella äärivasemmistolaisella C-paperit armeijasta

      Kuinka kävisi sodan tullen noille? Puolustusvoimat huomauttaa, että C-luokituksen saaneiden sijoittumisesta sodan aikan
      Maailman menoa
      24
      2282
    6. Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?

      Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua
      Maahanmuutto
      237
      1728
    7. Muistatko vielä minä vuonna tavattiin ekan kerran?

      Sun katse sulatti mut...
      Ikävä
      99
      1279
    8. Toivottavasti odotat minua

      Koitan järjestellä asiani niin, että voin olla kanssasi. On valtava ikävä sinua.
      Ikävä
      77
      1261
    9. Huomenta naiselle

      Toivottavasti tiedät, etten ole koskaan tuntenut ketään kohtaan näin voimakkaasti. Olen tietenkin meistä epävarma silti.
      Ikävä
      74
      990
    10. Hurraa! Oon vihdoin vapaa J:stä

      Poistin numerosi, poistin chattimme. En halua sua enää enkä odota sulta mitään.
      Ikävä
      96
      927
    Aihe