"Venäläiset valtaajat" dokumantti.

nbvxfdsfdfy

Satuitteko katsomaan TV 1 dokumentin. Aivan käsittämätöntä ryöstämistä ja kaiken takana Putin. Sen paikka olisi vankila, eikä maan päämies. Ihmisiltä jotka olivat omalla työllään rikastuneet, heidän yrityksensä vallattiin ja omaisuus ryöstettiin. Useat oivat Englannissa ja pelkäävät henkensä puolesta.
Surullista että meillä on tuollainen naapuri.

8

147

Äänestä

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kummallistaon

      Putinin suostumuksella kyllä, heillä on lain mukaan mahdollista, minkä lain ?????? !!!!!

    • katsoinmyös

      Harva presidentti on rikkonut virkavalansa. Putin kaikilta osin ja moneen kertaan, täysi konna.

    • vihaa

      Kummalista,, että nää toinen jalka haudassa olevat homekorvat jaksa jatkaa täällä Putinkaunaansa. Hävetkää retkut!

      • Venäjän tyyli on ennallaan?

        Katselimme Essolla tämän ohjelman, ja hieman vakavaksihan kaikkien ilme meni. Aloimme pelätä sitä, että Putinin lähettämä venäläinen desanttijoukkue saattaa kohta tulla ryöstämään Einarilta menestyvän huoltoaseman ja baarin, jonka jälkeen Esson parlamentti joutuu tuuliajolle. Jos näin kävisi, niin emme millään löytäisi nykyisen Esson veroista kokoontumispaikkaa.

        http://areena.yle.fi/tv/2475667?ref=leiki-arp


    • eppu2

      Tuli tuota katsottua.
      Mieleeni tuli, että eikös takavuosina ollut mediassa juttua, myös suomalaisyrityksen valtaamisesta siellä.

    • rajajääkäri

      Idästä kuuluu nyt kummallisia ääniä. Mahtavatko Puutinin panssarit olla jo tulossa Suomeen. Miten nyt pitää toimia?

      • Essolaiset ovat valmiina?

        Tänään päätimme Essolla lisätä valmiustasoa, sillä itätuuli toi Esson pihalle ruudinkäryä. Tulkitsimme asian niin, että Putinin valloitusjoukot ovat tainneet jo kohdistaa aseensa tulevaa koitosta varten Suomen rajan läheisyydessä.

        Tämän vuoksi mekin kävimme hakemassa kaikki haulikot, hirvikiväärit ja ketunraudat kotoamme ja laitoimme ne Esson kuivaan varastohuoneeseen. Patruunoitakin meillä on ensimmäistä aaltoa varten, joten voimme huomenna aloittaa aamuistuntomme kaikessa rauhassa ja turvallisin mielin.


    • iltasekäaamrukous

      Putinille vaan kuula kalloon, niin kaikilla menisi paljon paremmin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      177
      1610
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      106
      832
    3. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      58
      735
    4. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      203
      608
    5. Mies,oletko koskaan...

      Käyttänyt maksullista naista?
      Ikävä
      129
      578
    6. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      48
      556
    7. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      50
      538
    8. Kirjoita kolme sanaa

      mistä kaivattusi voisi sinut tunnistaa.
      Suhteet
      37
      526
    9. Viesti jonka haluaisit lähettää...

      hänelle. Onko jokin pieni tunniste jonka vain te tiedätte. Onko naiselta miehelle tai toisinpäin, joku joku päivämäärä
      Ikävä
      15
      510
    10. 42
      496
    Aihe