Uusi tutkimus (tuon aikaisemman aloittajan tekemä) osoittaa, että naisilla ei ole suolistotoimintaa eikä ruoansulatusta ym. Tutkimustulos hätkähdyttää maailmalla. Tällä voi olla merkitystä tutkittaessa polyyppien imeytymistä aivojen välittäjäaineisiin naisilla, kertoo Kaiserslauternin yliopiston vanhempi tutkija Heidi Biesbadenhof.
Uusi tutkimus: Naisilla ei suolistotoimintaa
Helka84
179
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ja linkki tutkimukseen oli...?
Jos tässä oli tarve korostaa pieru-keskustelun aloituksen naurettavuutta, niin: Piereminen on minusta täysin ok. Se on luonnollista. Emme ole Barbeja ja kenejä. Mutta.
Miksei piereskelyä voi kuitenkin suorittaa yksityisesti? Pitääkö niitä henkilökohtaisia asioita suorittaa julkisesti? Pitääkö siihen kerätä ihan yleisöä?
En minäkään käy sohvalla ulostamassa toisen viereen tai kaupassa tarpeilla!
Niitä varten on kehitetty vessa. Pierut kuuluu samaan osastoon. Suoliston tavaran purkamiseen (mielellään vessanpönttöön tai pottaan, jos joku ei tiennyt, tarvittaessa vaippaan jos ei pidättely onnistu).
Ihmiselle on ihan luonnollista haista joskus hielle, mutta dödö on kehitetty jotta toisten ei tarvitse kärsiä vieressä. Samoin on luonnollista päästää suolistokaasuja, mutta sitä varten on kehitetty vessa ettei toisten tarvitse kärsiä vieressä. Nenän, korvan, munien, tms. kaivelu on myös kuvottavaa minusta, eikä ainakaan luo ajatusta "Vau, haluaisin heti hypätä sänkyyn tuon ihanan uroksen kanssa!". Onneksi en joudu näitä sentään sietämään.
Kuulun ikävä kyllä niihin naisiin, jotka pitävät miehekkäistä miehistä, mutta ilman haisuli-ominaisuuksia ja normaalilla käytösetiketillä varustettuna, mikään prinssi ei tarvitse olla vaan ihan normi-perusjutut riittää.