Tämä palstauudistus on lähes poistanut minut kaikilta palstoilta.
Pööh........
1
860
Vastaukset
Sinne toiseen ketjuun oli kylmästi laitettu lappu luukulle "Tämä keskustelu on suljettu". Mitä!?!? Kuka tumpelo on torpannut palstan vilkkaimman keskustelun (minä vaan kysyn)? Ei niin saa tehdä! Kyllä minä nyt mieleni pahoitin...
Ensijärkytys oli lamaannuttava. Tämä suurta suosiota saavuttanut kevätpulina meinasi jäädä kokonaan tekemättä. Eihän sellaineen meininki käy!
Luovuttaminen ei ole vaihtoehto. Täältä noustaan, esteet voitettaan. Leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä.
Näiden touhuissa ei ole mitään järkeä, samaan likasankoon voidaan heittää tämä palstauudistus. Tähän ei totu kirveelläkään. Kaikki on hajallaan ja keskustelut kärsii.
Nyt ne on lopullisesti pilanneet tunnelman ja tapetit.
Asiasta toiseen... Täällä tehdään kevätmuuttoa paikasta T paikkaan N.
Viikon verran olen riehunut teippirullan ja pahvilaatikoiden kanssa. Tulosta syntyy hitaasti, mutta varmasti.
Myös rakentavaa kritiikkiä olen saanut mm. teipin käytöstä. Kuulemma sitä ei tarvitsisi tuhlata niin runsaasti. Olen ehdottomasti eri mieltä. Kyllä tarvitsee!
Jotta homma pysyy hanskassa ja pitävyys on huippuluokkaa, jesaria ei voi koskaan olla liikaa. On parasta pelata varman päälle. Huonosti hutiloiden ei tule mistään mitään. Pakkaaminen on taitolaji, sen joko osaa, tai ei. Täällä on kaikki täydellisesti hallinnassa, mitään ei ole vielä hajonnut.
... ja nyt riehakkaampiin aiheisiin, eli loppukevennys...
Kaunista kevättä kaikille! :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh412365Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423001951- 201750
- 241565
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘231404- 1001299
- 411272
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391235- 35992
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta32975