Museo teki historiaa

Julisti UFO kohtaamisen historialliseksi tosiasiaksi. Ihan kiintoisa valinta, vaikkei tietystikään todista ufosieppauksia todeksi.

“The historical society believes it is the first time a “mainstream” historical society or museum in the United States has declared a UFO encounter to be historical fact.”

http://www.bostonglobe.com/metro/2015/02/23/berkshires-museum-says-alien-encounter-true/kTFw5NRfJLzax8pYD49G2N/story.html

http://www.sott.net/article/293061-Historical-museum-formally-enshrines-familys-alien-abduction-story

http://www.rawstory.com/rs/2015/02/massachusetts-history-museum-enshrines-ufo-abduction-tale-we-believe-it-is-true/

Siinä enemmän niistä sieppauksista.

http://www.ufocasebook.com/2010/reedabduction.html

13

136

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Eli siis jotkut tietyt ihmiset, jotka sattuvat olemaan jonkun tietyn museon johtokunnassa tms., uskovat jonkun ufojutun, ja kertovat tästä julkisesti.

      • Samapatuokin

        On se kauheaa mitä tekivät, ja se saa vieläpä oman näytteelle asettelun sinne museoon historiallisena tositapahtumana, On tuollaisessa käytöksessä sulateltavaa,


      • 8ynnä2

        No shit, Sherlock


      • Samapatuokin kirjoitti:

        On se kauheaa mitä tekivät, ja se saa vieläpä oman näytteelle asettelun sinne museoon historiallisena tositapahtumana, On tuollaisessa käytöksessä sulateltavaa,

        No, Oulun Tietomaassa on ollut joskus UFO-näyttely. Mitä se todistaa?


      • rowesell

      • Samapase

    • Rohkea vetohan tuo oli, ja kuten itse myös arvelevat niin kärkevääkin arvostelua varmaan odotettavissa.

    • Akateemiset piirit ovat usein hyvin konservatiivisia ja varovaisia ettei vaan kukaan koe tulleensa loukatuksi tai varpailleen astutuksi.
      Ennen vanhaan kirkkojen tietoviisaat olisivat polttaneet moisen museon maan tasalle ja muutaman epäjumaliin uskottelevan vastuupakanan siinä samalla sytytyksellä.
      Ääri-islamistit ovat nykyäänkin tulkinnoissaan ankaria eivätkä sulata vääräuskoisia, rumpuja, musiikkia, elokuvia, kännyköitä, tupakkaa, viinaa, purkkaa, kriitikkoja, homoja, ihmisoikeuksia, pornoa ja naisia (paitsi orjina) paitsi silloin kun kukaan ei näe. Mitähän mieltä olisivat ufoista ja niihin uskovista?

      Kaikenlaisia kieltäjiä ja uudistusten vastustajia on maailma täynnä.

      • äärimmäinen

        "Mitähän mieltä olisivat ufoista ja niihin uskovista?"
        Maanulkopuolisesta elämästä ufoihin on iso loikka, mutta sen mukaan eri uskontojen jakauma on,

        55 per cent of Athiests
        44 per cent of Muslims
        37 per cent of Jews
        36 per cent of Hindus
        32 per cent of Christians

        http://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-2776196/Believe-aliens-Then-probably-Atheist-Muslim-Study-reveals-religion-affects-likelihood-believing-ET.html

        Aliens and Extraterrestrial Life: An Islamic Look .
        http://www.onislam.net/english/ask-about-islam/islam-and-the-world/worldview/167124-aliens-and-extraterrestrial-life-an-islamic-look.html


      • sashamasha

        Jäi tekstiä kopiomatta perkules


      • EmeritusKorkkariOpe

        "Akateemiset piirit ovat usein hyvin konservatiivisia ja varovaisia ettei vaan kukaan koe tulleensa loukatuksi tai varpailleen astutuksi. "

        Kovin huonosti näytät akateemisia piirejä tuntevan. Niissä piireissä käydään hyvinkin katkeria oppiriitoja ja sanotaan asiat suoraan ja julkisesti. Taidat tuonkin suhteen elää ihan omassa mielikuvitusmaailmassasi vailla minkäänlaista kosketusta akateemiseen elämään.


      • EmeritusKorkkariOpe kirjoitti:

        "Akateemiset piirit ovat usein hyvin konservatiivisia ja varovaisia ettei vaan kukaan koe tulleensa loukatuksi tai varpailleen astutuksi. "

        Kovin huonosti näytät akateemisia piirejä tuntevan. Niissä piireissä käydään hyvinkin katkeria oppiriitoja ja sanotaan asiat suoraan ja julkisesti. Taidat tuonkin suhteen elää ihan omassa mielikuvitusmaailmassasi vailla minkäänlaista kosketusta akateemiseen elämään.

        Sanoin usein. Usein ei tarkoita aina ja kaikkialla vai tarkoittaako se sitä sinun akateemisissa piireissäsi? Oppiriidat käydään yleensä eri piireissä kuin museoiden hallinnoissa ja nyt puhuttiin museon kannanotosta tällä kertaa.
        Onhan se täydellisesti todistettu historiallinen tosiasia että ufoista intoilevia akateemikkoja ei hyvällä katsota ja siinä alkaa ura kääntymään ehtoopuolelle tai siirtyy sitten mahdollisesti muihin kuvioihin.

        Vanha kökkötraktorikos se siellä taas päätään aukoo vai sekö Prisman kassaneidin isäukko?

        Työn puolesta olen vieraillut pääkaupunkiseudulla yli 20 vuoden aikana likimain kaikissa mahdollisissa laitoksissa, opistoissa, kouluissa, museoissa, sairaaloissa, pankeissa, liki kaikissa virastoissa, VTT:llä, Merentutkimuslaitoksella, Suomen Pankissa, Helsingin kulttuuritalolla, Suomen kulttuurirahastossa, Eviralla, Eelalla, Ympäristökeskuksessa, Kaartin poliisitalossa, Kaupungintalolla, SUPOlla yms yms ja asioinut ja neuvotellut lukemattomien, tuhansien ihmisten ja akateemikkojen kanssa joten enköhän minä jokseenkin tiedä mitä puhun jos sanon että niistä piireistä löytyy usein muutosten vastustajia eli konservatiiveja. Voit oppiriidellä katkerasti keskenäsi minun puolestani.


    • Jännä-Jussi

      ees ala tökkimään noita tejjän linkkejä vaikka tiiän, että UFOja... ja ja , on olemassa. Joo,... lähen Tuubittamaan tästä - tiiä vaikka löytäis jotain, mitä te ette jo?... ööö, mikä ois hyvä hakusana?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä elukkaa kaivattusi

      muistuttaa? Vastaan ite myöhemmin. Miehelt.
      Ikävä
      65
      4170
    2. Haleja ja pusuja

      Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺
      Ikävä
      46
      3929
    3. Onko mukava nähdä minua töissä?

      Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭
      Työpaikkaromanssit
      33
      3426
    4. Oi mun haniseni

      Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli
      Ikävä
      16
      2763
    5. Hei rakas sinä

      Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle
      Tunteet
      34
      2689
    6. En kirjoita sulle tänne

      Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä
      Ikävä
      14
      2502
    7. Kyllä mulla on sua ikävä

      Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm
      Ikävä
      10
      2014
    8. IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.

      IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm
      Maailman menoa
      8
      1139
    9. Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi

      Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta
      Ikävä
      145
      1107
    10. Mitä ajattelet

      Mies minusta tänään?
      Ikävä
      80
      986
    Aihe