http://www.karjalainen.fi/uutiset/uutis-alueet/kotimaa/item/68663-miehen-epaillaan-saaneen-metanolimyrkytyksen-venajalta-ostetusta-viinasta
Miehen epäillään saaneen metanolimyrkytyksen Venäjältä ostetusta viinasta. Poliisin mukaan mies oli ostanut kaksi puolen litran pulloa Viru Valge -merkkistä vodkaa vierailleessaan Sortavalassa viime viikolla.
Mies kertoi ostaneensa 80-prosenttiset pullot Venäjän Värtsilässä sijaitsevasta tax-free-kaupasta. Mies joutui viikonloppuna Joensuuhun Pohjois-Karjalan keskussairaalaan, jossa hän oli pari päivää hoidettavana teho-osastolla.
Poliisi varoittaa Niiralan rajanylityspaikan kautta Venäjälle matkaavia, että Venäjän puolella on mahdollisesti myynnissä alkoholierä, joka sisältää metanolia
Poliisi varoittaa Venäjän matkailijoita!
wanhatajatpalaa
1
163
Vastaukset
- Tietoako
Väärä tieto. Taxfreessa ei myydä 80 % viinaa. Jostain muusta paikasta on mies ostanut butilkon. Olisko ollut hieman pimeä?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 477745
- 334293
- 573765
- 503220
- 172916
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons692646- 672532
- 582479
- 402349
- 162306