haluaisitko osallistua?
Halailukestit tulivat
Minä-haluan
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
http://nyt.fi/a1305931645432?ref=hs-art-new-2
En lähtisi, vaikka maksettaisiin ventovieraiden kanssa peppuroimaan lattialle.
Eihän tuosta saa, kun täitä kirppuja ja torakoita, kihomatoja vähintään.
Ei norovirus ja rotaviruskaan riemua aiheuta.
Minä saan halauksia liikaakin, vaikka ei niissä mitään tartuntoja tarvitse peljätä.
Ja lisää tulossa, kun keväällä täytän 60. Kyllä minä siitäkin selviän, vaikka en yhtään ymmärrä homman tarkoitusta.
Parempi olisi keksiä luontevimpia muotoja yksinäisyyden ja läheisyydentarpeenpoistoon, kun aloituksessa mainittu.
Haluaisin tietysti. Ja itse asiassa olen vuosia sitten osallistunut sellaiseen harrastajanäyttelijöiden koulutustilaisuuteen, jossa tehtiin kaikenlaista hassua ja hulvatonta; lysähdettiin koko joukko samaan kasaan jonkun session päätteeksi, 'leikittiin' ja improvisoitiin milloin mitäkin eläintä, ihmistä ja kaikkea kahjoa mutta mukavaa.
Mennessä en tuntenut heistä kuin yhden, kotiin lähtiessä kaikki. Eikä sen jälkeen ole enää tarvinnut ihmisiä 'pelätä' eikä kiertää ja kaartaa kaukaa. Liki ja lähelle, vaikka halaamaan on helppoa ja mukavaa mennä.
Ehottomasti en. En pidä siitä että vieraat ihmiset tulevat halailemaan, minusta se on kiusallista. En itsekään halaile ventovieraita, joku roti se pitää halailussakin olla :). Metriä lähemmäs ei tarvitse tulle, se on minun reviiriäni ja mukavusluettani.
Ryhmäseksi kiinnostaisikin, tollanen naistenlehtikahelointi ei.
=DW=
Oletko ikinä koskaan tullut ajatelleeksi, että omaa yksinkertaisuuttaan ei tarvitsisi ilmoitella julkisesti?
Tuota se teettää, kun mieshormonin taso laskee. Nykyelämä naisistuttaa.