Olisi kiva hiihdellä sinne minne haluaa niin, ettei tarvitsisi valmiita latuja. Mikä olisi paras retkisuksi? Minkä hintaisia ne on?
Mikä olisi paras retkisuksi?
uudetsukset
3129
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyllähän ne melkein mitkä vain eräsukset menee. Tietysti jos aletaan ihan tarkalleen vertailemaan nniin sitten meneen vaikeaksi. Kyllä niihin saa toista sataa euroa sijoittaa...sukset siteet sauvat. Ei kannata sitten niitä perussiteitä ostaa vaan parammat nykyaikaiset.
Liukulumikengät on uusin versio retkeilyyn. Se on lumikengän ja eräsuksen välimuoto. Ketterä kun mikä ja mukava
Kyllä eräsuksiin kannattaa sijoittaa ,Karhun erä sukset ovat hyviä .Pitää olla sileällä pohjalla ,(suomupohjalla ) olevat ovat äänekkäitä hankikelillä ,en tykää niistä ovat nyt käyttämättä .Siteita on joka lähtöön .