SIL jäsenmäärä romahtanut kolmanneksella?

kysymysmerkki

Onko siihen muita syitä kuin sankarimme sekoilu?

4

226

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hauki11

      Peter ui syvissä vesissä.

    • Huutomerkki-hätähuuto

      On, asioiden salaaminen (yritykset) ja huono tiedottaminen sekä varallisuuden hukkaaminen taitamattomasti toimimalla!

    • kolmekymentäjäsenvuotta

      Liityn uudelleen jäseneksi,,, senjälkeen kun tähtinen on poisssa liiton pallilta. En usko , että yksi mies voi olla noin korvaamaton. Vielä kaiketi monta persoonaa samassa yksilössä, ainakin jos noihin nimimerkkeihin on uskomista.
      Ettei vain olisi jokin tunnukseton vihreä ukko naapurista.

      • Neljäkymmentäyksivuotta

        Ongelma on valitettavasti siinä että Hän ei itse tajuu tätä ongelmaa. Normi varustuksella korvienvälissä siunattu ymmärtää milloin menee överix. Tämä hemmo uskoo ja ajaa omaa käsitystään oikeasta kuin kärmettä pyssyyn. Aivokurkiaisessa puuttuu pätkä johtoa. Muiden mielipiteillä, tunteilla, aikaansaannoksilla, mahdollisuuksilla, saavutuksilla, menetyksillä, kokemuksilla, yhteistyöllä ei ole merkitystä. "Kuso ei kulje". Tämä ongelma lienee diagnosoitu. Yhteistyö ei toimi. Neljä hallituksen jäsentä ilmaisi asian toimillaan. On sääli että puheenjohtajan nuijaa tällä hetkellä kädessään pitävä ei reagoi. Reagoi Peterin usein peräänkuuluttamaan FAKTAAN. Liitto ei ole enää polvillaan, se on rähmällään. Tämän kuulin ryhmäkeskustelussa arvostamaltani "ilmailupersoonalta".
        Seurataan tilannetta ja liitytään takaisin tuonnempana. Nostetaan liitto pystyyn uudelleen. Sen liukastama sontaläjä on siivottava ensin pois ettei kaadu uudestaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olet minua

      vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va
      Ikävä
      134
      3060
    2. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      7
      1630
    3. Mies pyysi rahaa

      Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?
      Ikävä
      222
      1354
    4. Jos tapaisimme uudelleen?

      niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J
      Ikävä
      70
      1191
    5. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      44
      1171
    6. 37
      1041
    7. Mites nyt suu pannaan

      Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va
      Sysmä
      38
      1022
    8. Taas Lieksassa tyritty

      Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke
      Lieksa
      133
      987
    9. Hän on niin

      Hyvännäköinen. Vaikea vastustaa
      Ikävä
      47
      954
    10. Nähdäänkö ensi viikolla

      paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.
      Ikävä
      36
      897
    Aihe