Elikkäs ajattelin kysyä, että saanko nukkua poikaystäväni kanssa samassa huoneessa leirillä?
Olen menossa siis iha tollaste teinien leirille joten aihe on vähän eri mutta muutakaan aihetta tähän liittyen en sitten löytänyt. Jännittää ihan sairaasti, että ei sitten saadakkaan nukkua samassa huoneessa vaan joudutaan joidenkin vieraiden kanssa nukkumaan.
Apuja kiitos! :/
saako leiriläinen itse päättää?
19
2884
Vastaukset
Ja kyllä, googlesta olen yrittänyt etsiä utta ei vaan löytynyt
- leireiljä
hyvin todennäköisesti siellä leirillä pojat ja tytöt on majoitettu eri huoneisiin. Harvemmin on leiripaikoilla tilaa antaa leiriläisten nukkua ystäviensä/poikaystäviensä kanssa samassa. Ja jotta yksityisyyttä kunnioitetaan nii ei anneta yhden tytön majoittua poikien huoneeseen tai pojan tyttöjen huoneeseen :)
Mut eihän ne mun mielestä saa päättää kene kanssa mä nukun.
- NytSaatana
No mitäpä luulet että onko se muiden mielestä "yksityisyyttä luovaa" jos samassa huoneessa nukkuu joku täysin tuntematon vastakkaista sukupuolta oleva henkilö? Nyt vittu vähän järkeä tähän touhuun. Jos oot noin "mä voin thedä mitä haluun" tyylinen paska niin jätä menemättä, muille tulee hyvä mieli. :)
- gimmo
No tuohan se oli tärkeintä.
Jos siellä nukutaan kahden hengen huoneissa, asiaa kannattaa ehdottomasti kysyä. Mä nukuin prometheus-leirillä samassa huoneessa kolmen tytön ja yhden pojan kanssa. Eli riippuu ihan vain leiristä. Joissain paikoissa on vain kaksi huonetta: toinen tytöille ja toinen pojille. Siinä tapauksessa ei kannata edes kysyä.
ps. Jos pistävät vastaan niin sano, että "mistä te voitte tietää että joku leiriläisistä on homo, ja nukkuu nyt poikaystävänsä kanssa". En suosittele kertomaan että seurustelette. Sanokaa vain että olette kavereita.- Eila-34v
Ripari on niin ahdasmielinen paikka ettei varmasti onnistu. Riparille ei kannata muutenkaan mennä.
Hei,
Uskoisin että ette saa nukkua poikaystävän kanssa kahdestaan jos olette alaikäisiä. Oli sitten kyse riparista, seurakunnan nuorten leiristä, tuskin protullakaan se olisi mahdollista. Riippuu siis siitäkin onko teille millainen ikäero vai oletteko samanikäisiä.
Sitäpaitsi jos kyseessä on leiri joka on täynnä, siellä ei aleta järjestelemään kenellekään privahuoneita tilanpuutteen takia:)
Kaisa-pappi- Kukkanen14
Pappien ammatissa on eniten pedofiilejä. Mäen en uskaltaisi olla samassa paikassa jossa on pappeja.
- Jappervokki
Esc4Life kirjoitti:
Protulla on mahdollista. Protulla ei niin välitetä sukupuolesta.
Klikkiytymisestä siellä välitetään sitäkin enemmän. Leireillä syntyy pareja, mutta heitä kehotetaan säästämään seurustelu leirin jälkeiseen aikaan. Ennen leiriä pariutuneita kehotetaan hakeutumaan eri leireille. Ryhmäytymistä ei palvele se, jos kaksi leiriläistä hengailee vain keskenään päivin ja öin. Olisi hullua rohkaista heitä.
- viktor
protuleirillä aikuiset miesohjaajat ja 15v tyttölapset käyvät yhdessä saunomassa ALASTI..siksi leirimme suositumpi kuin rippi..Jumalan edessä kaikki olemme samanarvoisia...tai humalan
- korkkaaja
Meillä juurikin tytöt ja pojat kävivät samaa aikaa saunassa, monilta tytöiltä meni neitsyys sen leirin aikana. Kivaa oli.
- Anonyymi
korkkaaja kirjoitti:
Meillä juurikin tytöt ja pojat kävivät samaa aikaa saunassa, monilta tytöiltä meni neitsyys sen leirin aikana. Kivaa oli.
Omg! Apua, meenkin sinne.
- Molli-Janes
Kirkko ei sallisi ihmisten ajattelevan itsenäisesti.
- Anonyymi
Tietääkö kukaan kuinka monta ihmistä saa nukkua samassa huoneessa hievaslahden leirillä?
- Anonyymi
Siis hirvaslahden* :D
- Anonyymi
Pikainen googlaaminen kertoo, että Savonlinnan seurakunnan omistamassa Hirvaslahden leirikeskuksessa on neljä kahden hengen ja kahdeksan neljän hengen huonetta. Arvatenkin kahden hengen huoneet on varattu rippileirin henkilökunnalle ja leiriläiset nukkuvat neljän hengen huoneissa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin
Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset16310988Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021
vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti1146242Kannattaako suomalaisen duunarin enää äänestää vasemmistopuolueita
sillä eivät ne tunnu kovasti ajavan suomi-duunarin etuja. Jos katsotaan Vasemmistoliittoa, niin sehän on ihan feministi1705587Jaaha, sitä on vasemmistoryhmä käynyt häiriköimässä Purran kodin vieressä
On näköjään iso lakana levitetty puiden väliin, jossa lukee mm. "Haista vi*** Riikka Purra". Tunkekaa leikkaukset pers..865501Professori: Maahanmuuttajien rikollisuutta hyssytellään - hävytöntä
Kriminologi Jukka Savolaisen mukaan ikä ja vaikeat olosuhteet eivät riitä selitykseksi. – Tutkitun tiedon valossa sanoi1724462Enää viisi yötä Sannan kirjaan
Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut774375Mistä kummasta voi johtua se, että vasemmistolaiset usein häpeää itseään
voiko se johtua esim. köyhyydestä? Ja tästä on siis ihan suomalainen tutkimus olemassa. "Suomalainen tutkimus osoittaa483979Sanna-kulttilaiset hehkuttaa edelleen Marinia, vaikka esim. Sote oli susi jo syntyessään
mutta kulttilaiset eivät ole järjen jättiläisiä, ja sanoihin Lasse Lehtinenkin, että Suomessa on pohjoismaiden tyhmimmät553856Marin teki sen mihin muut eivät pystyneet, vei susi-Soten maaliin
ja sitten hävittyjen vaalien jälkeen lähtikin vastuuta pakoon...... "Professori: sote-uudistus on täysi susi. Sosiaali173504IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!
"Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k853110