Mikä ammatti sopisi minulle?

12qw21

Oon suunnitelmallinen, pitkäjänteinen, pohdiskeleva ja huolellinen. Mulla on hyvä keskittymiskyky ja stressinhallintataidot. Oon parempi asioiden kuin ihmisten kanssa. Oon aika selkeästi introvertti, joten koen vieraiden ihmisten seuran kuluttavana. Mieluiten haluaisin päiviin rutiinia kuin sen, että jokainen päivä olisi erilainen. Lisäksi arvostaisin työssä klo 8-16 työaikoja.

Unelma-ammattini voisi olla lennonjohdossa, mutta sinne pääsee niin harva, joten sen kortin varaan ei kannata laskea. Vähiten haluaisin myyntitykiksi, joka joutuisi toimimaan vierailla kielillä.

Oon kokeillut kirjanpitoa ja koodausta, mutta kumpikaan ei tuntunut omalta jutulta. Tällä hetkellä opiskelen kaupallista alaa rahoituksen parissa. Vielä voisin opiskella jotain, kun ikää on vasta 23. Tuleeko teille mieleen mikä voisi sopia mulle?

1

81

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • suski0000000876

      käy testaamassa sopivia duuneja ja koulutuksia sinulle sivulta duunikone

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8078
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3862
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1340
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1163
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1089
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      885
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      822
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      772
    Aihe