Heippa!
Onko tietoa, milloin järjestetään uusi Ufomiitti tänä vuonna?
Oli erittäin mukavaa viimekin vuonna syksyllä olla mukana. Tällä kertaa myös puolisokin lupautui tulemaan mukaan.
Onko vielä tiedossa kuka aikoo tulla ja mitä ohjelmaa on tiedossa?
Vaikka viimeksi joitain ohjelmaosuuksia peruuntuikin, niin oli erittäin mukavia ihmisiä ja hyvät keskustelut kaikenlaisista aiheista. Minä kyllä aion tulla uudestaankin sinne, mikäli vain ei tule mitään mahdottomia esteitä.
Ufomiitti 2015
25
123
Vastaukset
Hei,
Vähän sellaisiin puheisiinhan se jäi, että ensi vuonna uusiksi… :)
Eihän sitä ole vielä sen ihmeemmin pohdittu, mutta ajankohta olisi todennäköisesti taas se loppukesä/ alkusyksy. Vaihtoehtoinen pitopaikkakin on lähistöllä tilavine grillikotineen ja päärakennuksen ruokailut/ kokoustilaan mahtuisi heittämällä isompikin määrä miittiläisiä. Paljon riippuu siitä kuinka moni olisi tulossa..
Viimesyksyinen miitti oli kyllä oikein positiivinen kokemus kaikin puolin.- ufon-näkijä
Hei!
Oliko moni näitä inttäjä-skepoa siellä paikalla? Vai olivatko osallistujat itse vakuuttuneita ufojen olemassaolosta ja mahdollisesti omakohtaisesti havainnoineet niitä? ufon-näkijä kirjoitti:
Hei!
Oliko moni näitä inttäjä-skepoa siellä paikalla? Vai olivatko osallistujat itse vakuuttuneita ufojen olemassaolosta ja mahdollisesti omakohtaisesti havainnoineet niitä?Hei,
Inttämiseksi ei mennyt missään vaiheessa, joten ehkäpä inttämiseen taipuvaisia henkilöitä ei sitten paikalla myöskään ollut, kummastakaan leiristä.
Ihan kaikkien omakohtaisista ufohavainnoista* en osaa sanoa, muuta kuin että suurimmalla osalla löytyy. Lopulta löytyi vähintäänkin sitten se kiinnostus aiheeseen.
Heips,
Hyvissä ajoinhan sitä olisi lähdettävä liikkeelle, jottei tule kiirettä. Viimesyksyisten miittiläisten, palstakeskusteluiden, tekstiviestien ja sähköpostittelun perusteella uusi miitti olisi kyllä ihan paikallaan. Ja saattaisihan siinä säästää muutamat kirjan lähetyskulut samalla ;D (n.85% valmis).
Katsellaan ja palaillaan asiaan :)- dr.Yli-Maallinen
en tiiä... kiinnostais pikkusen... ja vois vaikka käydäkiin, jos teistä kukaan ei kävis, olis siellä 2015.
- Päivänsäämies
Unohda eilinen äläkä huomista murehdi, tänään on nyt.
- tiiasayss
Jep, aivan :). Toivottavasti säät oli suosisivat taas, viimeksi oli hyvä ilma ja nätti tähtitaivas. Toivottavasti nyt ei tulis niin paljoa myös viime hetken peruutuksia :).
Sää oli kyllä vuodenaikaankin nähden se paras mahdollinen, upea avoautokeli kuten nähtiin. Se kun sille alkuperäisellä päiväykselle osui myöskin oikein mainio sää, niin sillioin ehdin jo vähän maalailemaan ns. piruja seinille… ”no joo, kahden viikon päästä sataakin sitten varmaan taivaantäydeltä” … Noh, auringon laskiessahan oli jo aika vilpoista kuitenkin :). Tosiaankin, kunpa sää suosisi samalla tavalla seuraavallakin kerralla.
Niin viimeksi niitä peruutuksia tuli, jos muutkin kuin viimehetken aletaan laskemaan sellaiset vähän reilut kymmenen, vaikka osa olikin jo alunalkaen vähän epävarmoja.
Jos kaikki olisivatkin päässeet paikalle, niin.. no well, eiköhän se olisi jotenkin
lutviutunut sekin.- Var-x
laitan tän korvan taakke, mutta se ajankohta kiinnostai tarkemmin? Fillarilla ja pitää ottaa huomioon pari jos kolme muuttujaa tota ennen...
- utiyo
vai mennäänkö Ultra-päiville Heinäkuussa?
- ikesä
Ehtisihän sitä molempiin.
Aikomus on Käpiksen kanssa mennä, olisi se ensimmäinen kerta siellä. Monet kerrat ovat jääneet pelkäksi aikomukseksi, mutta nyt kyllä mennään päiväksi tai kahdeksi, ellei mitään ihan mahdotonta estettä tule. Saisi se ohjelma täydentyä ufoaiheellakin, sillä tässä aikaisessa vaiheessa sitä ei sieltä vielä ainakaan löytynyt. Tapahtuma juhlallisesti 40:nen kerran.
- brdhfjj
mit kummaa... häh...maaliskuu....vast..vai
- voivitunufot
Millä perusteella ufoja on olemassa
- Asialinja
Voisiko luotsit hieman poistella noita edellisiä "kommentteja" kiitos niin pidetään palsta siistinä! :)
- siispä
Luotsit ovat lomautettuja toistaiseksi. Roskan voi ilmiantaa niin ylläpito poistaa.
Luotsit eivät todellakaan nykyisellään voi poistella yhtään mitään.
Olihan se helppo arvata että alkaa tuo poistamisten vinkuminen heti kun luotseilta poistomahdollisuudet loppuvat.
Mutta juuri noita "asiallisia viestejä" sitä poisteltiinkin niin kauan kuin poistomahdollisuuksia oli olemassa.
Joten: eläkää nyt sitten noiden "asiallisuuksien" kanssa niin kuin tahdotte älkääkä märiskö.- ettei_vaan
kekek-kekek kirjoitti:
Luotsit eivät todellakaan nykyisellään voi poistella yhtään mitään.
Olihan se helppo arvata että alkaa tuo poistamisten vinkuminen heti kun luotseilta poistomahdollisuudet loppuvat.
Mutta juuri noita "asiallisia viestejä" sitä poisteltiinkin niin kauan kuin poistomahdollisuuksia oli olemassa.
Joten: eläkää nyt sitten noiden "asiallisuuksien" kanssa niin kuin tahdotte älkääkä märiskö.Ettei vaan olisi tullut poisteltua niitä asiallisiakin viestejä...
- ufo-turisti
voiko tulla kuka tahansa... ja vaikka kuulu mihinkää yhdistykseen ja oo tommonen ufo-hovikelponen?
- EIvoi
Ei!
Samaa kuin ennenkin... riittää kun on aidosti kiinnostunut ufoilmiöstä ja saa pidettyä känkkäränkkänsä kurissa, vaikka erimielisyyttä tietyistä asioista tulisikin. Sen voi toki käydä vaikka nurkan takana purkamassa, huokaisemalla oikein syvään, nyrkkiä purren (omaa), potkaisemalla heinämätästä tai jotain.
- Toimikunta
Ufo(kevät)miitti Pihtiputaan maamiesseuran talolla keskiviikkona
11 maaliskuuta klo 19.00.
Tervetuloa.- Toimikunta
Pihtiputaalla onnistunut pikamiitti! Osanottajia ei liian monta mutta kaukaisin vieras oli Kapkaupungista. Päätettiin kokoontua syys/lokakuussa uudelleen.
- xceppo
Vanha juoppo hakkasi löylykauhalla koiranomistajan koiraa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve343114Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U712185Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1822005SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1231948Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut41796Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1011594Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä331453Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2221239- 901231
- 221113