Hei kaikki!
Olen paikallinen kotitaiteilija, joillaisia meitä varmaan on aika paljonkin täällä kainuussa työn puutteessa.
Tulipa vaan mieleen, että tietääkö kukaan onko Kajaanissa tai lähialueella esim. kahvilaa, ravintolaan jne. joka ottaisi taidetta näytteille tiloihinsa ilman suuria kustannuksia?
Näyttely
4
666
Vastaukset
- tuomas
Kannattaa kysellä kahviloista ym paikoista suoraan. Siellä tulee monesti ostotarjouksia kun vaan muistat laittaa yhteystiedot ja hinnat näkyville. Olis myös hyvä jos olet tehnyt kotisivut niin sen osoite ja yhteystiedot. Kokeile moneen paikkaan. Lykkyä vaan.
- Taiteilija
Kiitti viestistäsi. En yritä myydä mitään juuri nyt, mutta haluaisin taidettani esille jonnekin, pois kotoa tyhjän panttina lojumasta.
- ajatellut
Taiteilija kirjoitti:
Kiitti viestistäsi. En yritä myydä mitään juuri nyt, mutta haluaisin taidettani esille jonnekin, pois kotoa tyhjän panttina lojumasta.
kysynyt kirjastoista ym. yleisötoimipaikoista, joita kaupungissa on?
Esim. Wanha Vesilaitos, koulut jne...
- v.p.
kannattaa mennä vain kysymään kahvilan tms. pitäjältä mahdollisuutta, sillä jos hän on hyvä tyyppi, niin voi avata ovensa. yleensä nuo yrittäjät eivät vain ole tulleet ajatelleeksi mokomaa. kannattaa ottaa huomioon myös muut mahdolliset tilat, sillä vaihtoehtoja on runsaasti. onnea!
v.p.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävä sua j-mies!
Enkä oikeesti ymmärrä miksi. Eihän me tunneta ees kovin hyvin. Mut haluaisin sun kanssa jotain säätöä sit kai vaan 🫦605760Voi itku! Sanna Marinilla EI OLLUT mitään tekemistä jäänmurtajakauppojen kanssa
Miten tässä näin kävi? Sanna-kultti paniikissa.2064717En välttämättä koskaan aikaisemmin tosissani uskonut mihinkään sielunkumppanuuteen ym
Ennen kuin tapasin sinut. Oudointahan tässä on että ollaan tiedetty toisemme kuitenkin vuosia ja enemmän vuosia, mutta v164202Sanna Marin kysyi hämmästyneenä: Onko Suomessa jäänmurtajia?
Nettilehden toimittaja kysyi Sanna Marinilta suoraan, että sovittiinko nuo jäänmurtajien kaupat jo 2019, jolloin Marin k653699- 513671
- 113391
- 843371
SDP haluaa 40 000 nettomaahanmuuttajaa
SDP:n Suunnanmuutos-vaihtoehtobudjetissa, käy ilmi, että demarit itse asiassa vaativat räjähdysmäistä ”työperäisen” maah673225- 332901
Mikä tuota vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki jankata yhdestä asia342591