Morjesta.
Tuli viimetalvena hiukan päästeltyä autolla ja sai sitten etupään puskuri ojasta pienen pusun, joka ilmeisesti vähän väänsi etupään osastoa vinoilleen.
No, kaikki ruttaantuneet osat vaihdettiin uuteen, etuposket, puskuri, etusäleikkö ja alaspoileri yms yms...
MUTTA konepellin kiinnityssalpa jäi murheenkryyniksi.
On kokeiltu hieman kääntää ja vääntää sekä hakea oikeaa paikkaa sekä vaihdettu uusi konepellin kiinnityslukko puskurin yläpuolelle.
Myös puskurin alla oleva teräsvahvike vaihdettu uuteen.
Kuitenkin vieläkin konepellin avaus toimii sen verran nihkeästi, että siitä en pidä.
KYSYNKIN: Miten mahtavat suhtautua konttorilla, jos tuon auton katsastukseen, ja siinä onkin konepellin alueella vaihtoehtoiset kiinnityssokat?
MALLIA http://www.biltema.fi/fi/Autoilu---MP/Autotarvikkeet/Sisustus/Ulkopuoli/Konepellin-lukko-30229/ tai vastaavanlaiset konepellin lukot?
Saako auton konepellin kiinnityksen korvata siten, että irrottaisi kokonaan konepellin kiinnityssalvan ja käyttäisi näitä osia sen sijaan?
Omasta autostani löytyy edestä poskipalojen vierestä paikat, joihin saisi luotettavan kiinnityksen näille sokille.
Muutostyöt olen jo tehnyt, mutta toistaiseksi en ole vielä uskaltanut konttorille mennä, tiedä vaikka lykkäisivät ajokieltoon moisesta virityksestä.
Mitä mieltä olette? Voiko konttorisetä hylätä auton katsastuksessa, jos moiset löytyy autosta?
Konepellin kiinnityksen vaihtaminen.
sedän_suosikki
1
1932
Vastaukset 1
- säätämällä
Kyllä ne kelpaa, kunhan vaan kunnolla laitat kiinni. Yleensähän nuo, tai vastaavat, joutuu asentamaan kun keulalta loppuu tila, eikä sen takia ettei osaa konepeltiä säätää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Puukotus Kajaanissa
Kuka puukotti ja ketä? https://yle.fi/a/74-20247765 Vähemmän yllättäen päihteet mainittu591451- 251063
- 80925
- 65796
Nainen, tässä olen kahden vaiheilla
Toinen pitäisi valita ja kummassakin on hyvät ja huonot puolensa. Toinen olisi sellainen pysyvä mutta työläs. Toinen taa69764- 47722
Hyvä on sitten, jos et sitä s*ksiä halua kanssani.
Rakastetaan vaan toisiamme, voin käydä muualla tyydyttämässä fyysisenpuolen tarpeet. Puhumalla tämäkin olisi selvinnyt.131695- 90693
Humalassa autolla ajo.
Tuhti humala hyydytti kuljettajan Suomussalmella -sammui rattiin ,uutisoi Ylä-Kainuu.12674- 36650
Tiesitkö? Jorma Uotisen EX-rakas on Helena Lindgren - Nämä ovat välit nyt: "Me ollaan..."
Jorma Uotinen ja Helena Lindgren olivat avoliitossa v. 1982-1999. Pariskunta oli aikansa näyttävä julkkispari, missä i15649- 110614
Suloinen ja herkkä
Toiset huomioiva, räväkkä, yllättävä. Ei sellaisesta voi olla pitämättä.31605- 4582
Jäljitelmä Birginit
Ei jumaleisson, Jeffin vaimo kertoo et nää Hermesit olikin jäljitelmiä ja timangit labrarääsää. Anna mun kaikki kestää �140581Minä muistan
Minä muistan sinut nauravana. Sellaisena, joka sai tavallisenkin hetken tuntumaan vähän kevyemmältä, kuin huoneeseen ol45560Hyvää yötä hurmuri
Iltaa haaveeni! Kauniita unia😘 Jospa me vielä nähtäis ja juteltais, suukoteltais ja halittais, siliteltäis ja hyväiltä24503- 18502
- 38496
- 38491