Kuka on ns kova jätkä vankilassa, millaisen rikoksen tekijöitä arvostetaan vankien hierrarkiassa? Tiedän että raiskaajat ovat alinta kastia. Mitens esim tappajat? Riippuuko siitä kuka on ollut uhri, mitenköhän esim tämä laajasalon tapaus jossa tyyppi tappoi vanhan naisen joka oli tullut huomauttamaan koiran kohtelusta, joutuuko pelkäämään muita vankeja ja pyytämään päästä eristykseen?
vankilan hierarkia
kdkdlfl
7674
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Pahin vasikka on on ykkönen. Vasikan tunistaa siitä, että näkee ympärillään vain vasikoita. Unohtuu katsoa peiliin.
Pahinta on kuulustelussa sanoa en kommentoi. kaikkiin kannattaa vastata. Jos näyttö on kova kannattaa tunnustaa ja sanoa, ei noilla muilla ollut kuin juoksupojan asema. Näin saat vankilomallesi rahaa kun pelastit muut.
Tuohon voisi korjata, eli tummat ei koskaan vasikoi, vaan puhuvat toisten päälle, en tiedä mitä he sillä voittavat, koska tuomio kuitenkin tulee. Olin Hämeenlinnan KV:llä 2008 niin kolmosella oli 4 tummaa, käyttäytyivät todella hienosti. Parasta vankiainesta. Narkit pilas koko osaston.
Vangkilan hierarkia:
Toppi päällä
Bottomi alhaalla
Samaa paskaa hieman eri paketeissa.
Eiköhän tämä uutisointi ja vöhöttely ongelmista joita elokuva ja viihde teollisuus saa aikaa.
Kuolet ja katoaa ja oletko taas elossa..realiteetit hukassa.
Näytetään vangista ja usean rikon tehneestä kui hän selvisi ja nyt luennoilla.
Siis kouluttautui ongelma nuoria ohjaavaan työhön.
Eikö olisi syytä näyttää koko totuus kuinka moni ei selviä ja mi kä helmet he käyvät läpi.
Elokuva ja viihdeteollisuus on yhtä haitallisia kuin tupakka ja alkoholi.
Siksi haittavero.
Kerran vangki, aina vankgi. Ei vangki muuksi muutu. Ei nomraali ihmisestä sanota että ex-koululainen tai ex-varusmise. Ihmiest menee eteensä päin elämässä. Mutta vangkilassa kun on kerran ollut niin on ex-vangki aina.