Harvinaista

intiamielessäin

tähän aikaan. Mutta Goalla on tullut reippaasti vettä viimeyönä. Ystäväni siellä on äyskäröinyt vettä huoneestaan koko aamuyön, hieman maanpinnan alapuolella kun ovi on.. Tänä viikonloppuna sinne matkanneet ovat päässeet nauttimaan vesilätäköistä, joita kuiva maa ei ihan heti ime. Kerran tällaista omalle kohdalleni sattunut 15 vuoden aikana.

4

109

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Intiassa

      Sita saa mita tilaa, ei koskaan kamppaa Intiassa maanpinnan alapuolella. Ukkoskuuro voi ylattaa,vaikka se onkin harvinaista. Yhden kerran on meikalaisen kohdalle osunut kunnon sade Intiassa maaliskuussa ja se kylla tulvi. Katselin sita sadetta ja salamointia 7-kerroksen parvekkeelta. Kokemus sinansa sekin!

    • vettävettävettä

      Ja tänään päivällä saimme lisää vettä - sitä tuli oikein kunnolla. Ilma raikastui, tiet mutavelliä...

    • Fgooaa

      Aurinko paistaa taas goalla eikä eilisen sade paha ollut rantabaarin katto piti hyvin. Noin 3h satoi kaatamalla

    • Sataaaaa

      Uudenvuodenpäivänä satoi myös. Onko ilmastomuutos edennyt jo pidemmälle kuin luulemme?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe