Harvinaista

intiamielessäin

tähän aikaan. Mutta Goalla on tullut reippaasti vettä viimeyönä. Ystäväni siellä on äyskäröinyt vettä huoneestaan koko aamuyön, hieman maanpinnan alapuolella kun ovi on.. Tänä viikonloppuna sinne matkanneet ovat päässeet nauttimaan vesilätäköistä, joita kuiva maa ei ihan heti ime. Kerran tällaista omalle kohdalleni sattunut 15 vuoden aikana.

4

73

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Intiassa

      Sita saa mita tilaa, ei koskaan kamppaa Intiassa maanpinnan alapuolella. Ukkoskuuro voi ylattaa,vaikka se onkin harvinaista. Yhden kerran on meikalaisen kohdalle osunut kunnon sade Intiassa maaliskuussa ja se kylla tulvi. Katselin sita sadetta ja salamointia 7-kerroksen parvekkeelta. Kokemus sinansa sekin!

    • vettävettävettä

      Ja tänään päivällä saimme lisää vettä - sitä tuli oikein kunnolla. Ilma raikastui, tiet mutavelliä...

    • Fgooaa

      Aurinko paistaa taas goalla eikä eilisen sade paha ollut rantabaarin katto piti hyvin. Noin 3h satoi kaatamalla

    • Sataaaaa

      Uudenvuodenpäivänä satoi myös. Onko ilmastomuutos edennyt jo pidemmälle kuin luulemme?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1289
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1078
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      61
      1050
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      999
    5. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      161
      978
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      953
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      866
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      791
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      725
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      724
    Aihe