Etkö tiedä että uteliaisuus ei kuulu sivistykseen,voi harmi kun ei ollut mitään uutta kerrotavaa st1 mentäessä. Miten sen päivän saa oikein kulumaan kun ei kukaan kirjoita mitään juoruttavaa. ÄÄLIÖ!
Mitä tapahtui
erikoissuomi
4
102
Vastaukset
- vaarojenmies
Pöö eikö tääläkään ollut mitään juoruttavaa,olet utelias,mee töihin.
Jos uteliaisuus ei kuuluisi sivistykseen, luultaisiin vieläkin maapalloa pannukakuksi. Maapalloa hallitsisi yksin kirkko joka uskoo yhteen Jumalaan jota ei kukaan ole koskaan nähnyt.
- vanhadiicel
Kyllä se kello tuntuu käyvän hitaasti,no kyllä sen odottavan aika palkitaan,kohta pääsee ST1 sitten kaikki on hyvin. Mitähän uutta on mahtanut tapahtua laitakarissa,pitäisiköhän käydä ensin siellä ja sitten vasta ST1.
- hullu56
Jo on piirit juu pienet. Hankkikaa nyt helvetissä oma elämä;)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks2084545Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t1023294Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per881797Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va131407Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu181346Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 20241253Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt2561180- 521168
Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi101141- 551069