Moi! Oon monesti miettiny, että mitä mieltä tytöt on pojista jotka ei juo alkoholia? Ite en oo ikinä hiffannu sitä, että minkä takia on pakko vetää aina hirveet perseet. Oon sitä mieltä että sillon tällön voi ottaa yhen tai pari, mutta en nää siinä mitään järkee, että pitää vetää nii paljo, että sitte on filmi poikki koko illan. en oo baareissa kulkenu vaikka iän puolesta oisin jo vuoden saanu käyä. Mutta siis niin sitä oon tääl tylsänä sunnuntaina miettiny, et onko se jokseenki "huono" asia jos poika ei tykkää ryypätä vaan pitää hauskaa ihan selvinpäin? :)
Tytöt mitä mieltä!?!
19boyyy
1556
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
No ei todellakaan ole huono asia. Moni tyttö arvostaa sitä että poika ei vedä hirveitä kännejä (musta se on noloa ja lapsellista). Kyllä hauskaa on selvinpäinkin, kuten sanoit. Fiksu sä olet. :)
Olen täysin samaa mieltä! :)
Arvostan ja pidän hyvänä asiana.
Itse pidän pojista jotka eivät ryyppää/juo alkoholia. Olen seurustellut pojan kanssa joka ryyppäsi, mutta en pitänyt siittä jote lopetin seurustelun hänen kanssaan. Nykyään aika moni nuori ryyppää, enkä voi käsittää miksi.
En ymmärrä myöskään yleistä ryyppytapaa nuorten keskuudessa, mut ongelmana on myös suomalaisten juomakulttuuri, kun ei pystytä ottaa lasillista vaan pitää vetää se pää täyteen niin että tuntuu.
Ei yhtään paha asia, pahasti alkoholisoitunut tai juoppo (no on kyllä sama asia mut whatever) olisi kyllä paljon pahempi asia.....
No en pidä huonona asiana, kun et kuitenkaan mikään täysin absolutisti ole. Voisin seurustella, mutta toisaalta, kun itse juon toisinaan pieneen hiprakkaan tai jonkin tason humalaan, niin tulee yleensä kuittailua sellaiselta, joka ei niin tee.
Musta vaan on aina tuntunu, että jos kokonaan täytyy kieltäytyä, on ongelma alkoholin kanssa.. Ite ois vaikee elää absolutistin kanssa, kun itse juon usein, mutta hallitsen kuitenkin juomiseni. Parempi siis vaan, jos pitää kivaa juomatta, mutta on musta kiva jos voi "heittää vapaalle" vaikka juhlissa, joissa alkoholia on tarjolla.
Hei ap, mää ainaki arvostan tuon tyylisiä jätkiä ku sä nii tosi paljon ja ei todellakaan ole huono asia :) Itse olen vähä samanlainen ku sää, et en ota ku muutaman tai en sit ollenkaan ja en oo käyny baareissa vaikka ikää ois. Oon myös itekki miettiny tota et miks pitää vetää aina kännit että ei vois pitää hauskaa ilman alkoholia.
Kiva että löyty joku hengenheimolainen x) tuntuu et tääl missä asun nii muijatkaa ei osaa pitää hauskaa ilman alkoholia
Ihanaa, jos sellaisia poikia todella on!
No täältä löytyy x)
ite oon iha samanlaine, en tajuu mitä järkee o tuhlaa rahaa johki viinaa et on"hauskaa" sit seuraavana päivänä et muista mtn ja paska olo oon kokeillu eikä tuu toistuu:,D tuntuu vaa yksinäiselt ku kaikki kaverit juo usein ja sit itte oon ne päivät yksin himas ku en jaksa kattella kännisii ihmisii:/ hauskaa voi muutenki pitää ilma et vetää kännei
Ite melkeempä vihaan niitä jotka on joka viikonloppu vetämässä kännit. En tajuu sitä miks pitää juoda aina kun on mahdollisuus! Mikä idea siinä on että pitää olla ihan humalassa ja sit kohta kauhee darra ja ei muista mitään tapahtuneesta. Arvostan ihmisiä jotka eivät juo eikä käytä muita päihteitä. Päihteettömät ihmiset on mun mielestä paljon mukavempia :)
Kaikkein ällöttävimpiä poikia on sellaset jotka vetää hirveet kännit.